Romantický útěk do Cukrárny v Paříži

Romantický útěk do Cukrárny v Paříži

Tisk

cukrarna v parizi 200V listopadu 2019 vyšla další kniha autorky romantických příběhů Julie Caplinové, která nás tentokrát zavane do města lásky, do Paříže. Budeme hýčkat chuťové pohárky a mlsat sladkosti a zároveň sledovat příběh mladé Niny, která se teprve hledá.


Pár slov k autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Romantická cukrárna čeká na své objevení…“

Cukrárna v Paříži představuje novou hrdinku Ninu Hadleyovou, kterou jsme neměli možnost potkat v předešlých příbězích autorky. Nině bude pomalu třicet let a stále neví, co by v životě chtěla dělat. Vyzkoušela už celou škálu povolání, ale nic pro ni nebylo to pravé, u ničeho nevydržela. Nyní pracuje jako servírka, ale kvůli uzavření restaurace se rozhodne na dva měsíce odcestovat do Paříže, vypomoct s cukrářskými kurzy pro amatéry a sama se něco naučit. Tyto kurzy pořádá nejlepší kamarád jeho bratra Nicka, profesionální šéfkuchař Sebastian, kterému štěstí nepřálo, zlomil si nohu, a tudíž potřebuje pomoc. Nina do něj byla před lety zamilovaná, ale nějak to nedopadlo. V Paříži se pokusí objevit taje cukrářské profese, zachránit kdysi vyhlášenou, ale nyní zapadlou cukrárnu před zavřením a najít svou cestu ke štěstí. Při tom ji bude provázet jak rodina, tak hlavně noví přátelé, které zde potká.

Pár slov k hrdince

Kromě podmanivé atmosféry nádherné Paříže a detailního popisu cukrářských dobrůtek stojí kniha na hrdinech. Hlavní protagonistka je ale na facku tím, jak se občas chová jak rozmazlené malé dítě. Dobrá, Nina neví, co chce v životě dělat a je pro ni těžké se prosadit v rodině, kde je nejmladší a má tři ochranářské bratry. Nějak ale nepobírám, že skoro deset let touží po chlápkovi a nic s tím nedělala. Taky je ufňukaná a tvrdohlavá, prostě na ránu. Na druhou stranu ale nemůžu popřít, že je starostlivá a pracovitá, prostě si dokáže máknout.

Doporučení?

Pokud máte rádi atmosféru kouzelné Francie, rádi mlsáte a odpočíváte u slaďáren, pak je Cukrárna v Paříži oddechové čtení přesně pro vás. Mně tady nesedlo hlavní duo, nějak jsem necítila, že jde o lásku jako trám, ale každý to vidí a hlavně vnímá jinak. Doporučuji jako poklidné čtení pro relax.

cukrarna v parizi

Název: Cukrárna v Paříži
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 3.
Žánr: román
Originální název: The Little Paris Patisserie (2018)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2019, paperback
Počet stran: 368
Hodnocení: 80 %

https://www.grada.cz/cukrarna-v-parizi-11058/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Chtěla bych být takovou babičkou!

Valerie Zawadska 200Audioknihu BABIČKA POZDRAVUJE A OMLOUVÁ SE od Fredrika Backmana, autora celosvětově úspěšného románu MUŽ JMÉNEM OVE, načetla Valerie Zawadská. Hravé, jímavé a humorné vyprávění líčí neobyčejný vztah babičky a vnučky, ale také uka...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Bohyně odplaty: pátrání po bandě sériových vrahů ve starověkém Římě

bohyne odplaty 200Všem, kteří si oblíbili sympatického detektiva (přesněji řečeno soukromého informátora) Marca Didia Falcona a jeho trochu svérázné příbuzenstvo, přináší nakladatelství BB/art jeho dvacátý příběh, nazvaný Bohyn...


Literatura

Sklo, to jest Křehká krása

krehka krasa200Nakladatelství Cosmopolis vydalo v červnu poutavý románový příběh Křehká krása německé autorky Petry Durst-Benningové. Jedná se o příběh tří nebojácných osiřelých sester na pozadí sklářského průmyslu v Německu 19. století.

Divadlo

Z malého brouka v hlavě velké divadlo

brouk v hlave 200Městské divadlo Zlín se derniérou rozloučilo s hrou Brouk v hlavě, ve které v dvojroli exceluje Pavel Vacek, a nejen on.

...

Film

Pohádka o Popelce se nekonala

altSekce Noční horizonty zlínského filmového festivalu přináší filmy “nedětské a nemládežnické”. Pokud se považujete za náročnějšího diváka, tak vězte, že stojí za to zůstat vzhůru, odolat ostatním filmovým svodům a zamířit do kina. Zaváhat se nevypla...