Ona neměla nic. Oni mají všechno. Hra začíná

Ona neměla nic. Oni mají všechno. Hra začíná

Hra o dedictvi perexAvery Grambsová chce jen jediné. Přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány ale naruší smrt miliardáře Tobiase Hawthorna, který celý svůj majetek odkáže právě Avery. Avery o něm ale až dosud ani neslyšela a vůbec nemá ponětí, co byl zač.

 


Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jej získala právě ona, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových. Tam ale žije i Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená a okradená. To platí i pro Tobiasovy čtyři vnuky: geniální a nebezpečné kluky, kteří si celý život mysleli, že dědečkův majetek zdědí právě oni. Avery se tak ocitá ve světě bohatství, intrik… a hádanek, které ji možná dovedou k odpovědi, proč se právě ona stala dědičkou.

První díl úspěšné trilogie

Jennifer Lynn Barnes je autorkou více jak tuctu knih pro mládež. Svůj první román napsala v devatenácti letech a dalších pět knih prodala ještě za studia na vysoké škole. Kromě románů píše také scénáře pro televizní stanice USA nebo MTV a je jednou z předních odbornic na psychologii fandomu, fikce a představivosti. Hra o dědictví, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Yoli, je prvním dílem úspěšné trilogie.

Pasti v pastech, hádanky v hádankách

Kniha je psaná v ich-formě a vypravěčkou je Avery. Díky tomu můžete sledovat, jak Avery změnu v jejím životě prožívá, nad čím přemýšlí a co cítí. Z obyčejné dívky se stala dědička miliardového majetku, což k ní přitáhne pozornost novinářů, s níž se také musí Avery vypořádat. A pak jsou tu přitažliví bratři Hawthornové, ke kterým ji to táhne víc, než by mělo.

Avery rychle zjistí, že dopisy od Tobiase Hawthorna jsou šifrou, kterou musí vyřešit. Jen tak může zjistit, proč majetek zdědila právě ona. Jednotlivé hádanky a jejich řešení jsou dokonale promyšlené a skvěle na sebe navazují. Nechybí ani nečekané dějové zvraty, při kterých budete tajit dech a ptát se, co bude následovat. Protože se ale navzdory všem originálním nápadům autorka nevyhnula žánrovým klišé, jako je například milostný trojúhelník, doporučuji knihu zejména fanouškům young adult literatury.

Hra o dedictvi

HRA O DĚDICTVÍ
Autorka: Jennifer Lynn Barnes
Originální název: The Inheritance Games
Překlad: Veronika Volhejnová
Žánr: young adult
Vydáno: Yoli, 2022
Počet stran: 352

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/513800-hra-o-dedictvi.html


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

„Pomoc druhým mě naplňuje radostí. To co dělám, má opravdu smysl!“ Nemoc je řeč naší duše

hana 200Statenice – O alternativních metodách léčení toho zaznělo již mnoho. Jedni je zavrhují a jiní na ně nedají dopustit, protože jim pomohly vyřešit problém, který je dlouhodobě trápil. V malebné obci nedaleko hlavního města žije Ing. Hana Mesiereurová, ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Libový postapo Underground od Kotlety

underground 200V březnu nás fanoušky krvavých střetů a futuristických vizí oblažilo nakladatelství Epocha novým příběhem z pera samotného Františka Kotlety. Undeground přináší nové hrdiny, ale známe přísady – šílený svět, násilí, technologie a boj jak o...


Literatura

CHCETE ZŮSTAT BOHÉMEM? ZAČNĚTE PODNIKAT!

Podnikani pro Bohemy perexTom Hodgkinson, autor velmi úspěšných knih Líný rodič a Jak být líný, opustil (částečně a alespoň na čas) úspěšně se rozvíjející kariéru lenošného spisovatele. Místo ní začal podnikat v nemilosrdné branži knihku...

Divadlo

Jak vidí budoucnost umění v on-line světě Jana Plodková a Jiří Vyorálek?

DNZ 200Oblíbení herci Divadla Na zábradlí se v krátkých rozhovorech zamýšlejí nad reflexí covidové pandemie v jejich profesním i osobním životě.

...

Film

Porozumět Lustigovi...

Přítomnost Arnošta LustigaNakladatelství Mladá fronta se rozhodlo vydat, řekněme, přímé svědectví o osobnosti Arnošta Lustiga, jednoho z nejdůležitějších českých spisovatelů píšícího o holocau...