Příběh květinářky s temnou minulostí pokračuje

Příběh květinářky s temnou minulostí pokračuje

Tisk

seda jako popel 200Nechte se zlákat a přečíst si napínavý příběh Šedá jako popel od rakouské spisovatelky Ursuly Poznanski, který v dubnu vydalo nakladatelství Kalibr. Jedná se o druhý díl knižní série z plánovaných tří, ale můžu říct, že dobře funguje i jako samostatný příběh. Stojí za to!Rakouská autorka

Ursula Poznanski se narodila v roce 1968 ve Vídni, studovala na několika tamních univerzitách a nakonec pracovala jako redaktorka v nakladatelství odborné lékařské literatury. Po oslňujícím úspěchu románů pro mládež se dnes již věnuje výhradně psaní. Žije s rodinou jižně od Vídně. Česky si můžete přečíst její romány Pět, Slepí ptáci, Hlasy, Stín a také první díl kriminální této série Ani mrtvá, ani živá.

Šedá jako popel

Prodavačka květin na vídeňském hlavním hřbitově Carolin se neustálé obává o svůj život a ohlíží se přes rameno, jestli nemá za zády své kruté pronásledovatele z minulosti. To je důvod, proč si dává na vše pozor a nikdy nechodí do práce stejnou cestou. Opakovaně se ale přihodí něco, co ji zdvihne ze židle a rozezvučí její vnitřní alarm. Někdo maluje na hroby satanistické symboly a co hůř, otvírá hroby a vytahuje z nich pozůstatky. Zanedlouho na sebe nenechá čekat mrtvola. Co se na hřbitově vlastně děje a kdo za tím stojí? Proč se kolem hřbitova ochomýtá podezřelý mladík? A jak se Caro dokáže zbavit nechtěné pozornosti policie?

Thriller po Rakousku

Oko neomylně přitáhne poutavá obálka a k dokreslení reálií pomůže mapa vídeňského centrálního hřbitova na předsádce knihy. Šedá jako popel mě chytl a nepustil a může za to napínavý jazyk autorky, zamotaný (a často temný až brutální) příběh s prolínající se minulostí a přítomností a taky originální prostředí hřbitova, kde se vyprávění hlavně odehrává. Jedná se prostě o něco jiného, než na co jsme zvyklí, tedy vyšetřování týmu policistů. Tady máme protagonistku, která jedná na vlastní pěst, mnohdy neuváženě, ale o to víc je nám bližší, lidštější. Nemůžu se dočkat, až příští rok vyjde závěrečný díl příběhu houževnaté Caro, Rudá jako oheň.

Pokud bažíte po nezvyklém příběhu bez policistů v hlavní roli, ale o nic méně akčnějším, navíc s netradičním (pro někoho možná trochu morbidním, záleží na úhlu pohledu) prostředím, vřele vám doporučuji vyzkoušet sérii Vanitas, neprohloupíte!

seda jako popel

Název: Šedá jako popel
Autor: Ursula Poznanski
Série: Vanitas (2. díl)
Žánr: thriller
Originální název: Grau Wie Asche (2020)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 296
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/seda-jako-popel/kniha/14671/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Michal Šefara o knize Podsvětí
sefara1„Když se podíváte na pražské metro, uvidíte opravdu fascinující stavbu, skutečnou jeskyni města“ říká v našem rozhovoru Michal Šefara, autoru velice zajímavého fantastického thrilleru s názvem Podsvětí. Děj této knihy je zasazen do pražského metra. J...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Vítězem 28. ročníku Literární ceny Knižního klubu je Martin Sichinger s románem ZÍTRA PŘIJDE OLAH

Zítra přijde OlahLaureátem 28. ročníku Literární ceny Knižního klubu se rozhodnutím odborné poroty stal Martin Sichinger s knihou Zítra přijde Olah. Jeho rukopis se prosadil v konkurenci 85 zaslaných prací. Odměnou vítězovi je vydání knihy pod renomovanou nakladatelsko...


Literatura

Třicetiletá rychlá holka

rychla holka200Pojďte si projít život naší známé sportovní osobnosti od jejího příchodu na svět až po úspěšnou reprezentaci .

...

Divadlo

V neděli 31. října se ve vyprodaném Divadle na Vinohradech konal IV. ročník taneční show Roztančené divadlo

roztancene divadlo 200Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové byl odstartován v roce 2016 v Městském divadle Mladá Boleslav, kde proběhl první ročník projektu Roztančené divadlo aneb když herci tančí. Po tamním úspěchu p...

Film

I při cestě na dno svítá naděje

cestaVen perexPo téměř dvou desetiletích, která uplynula od natočení Mariana, se Petr Václav opět vrací k romské problematice. Ve filmu Cesta ven se však neobrací k minulosti, která Romy n...