První případ Kay Hunterové mi hodně sednul

První případ Kay Hunterové mi hodně sednul

Tisk

vydesena-k-smrtii200Vyděšená k smrti je kniha Rachel Amphlett, která vyšla v nakladatelství Domino od Albatros Media. Nese pečeť top thriller a podle mě stojí za to.

 

 

 

V tomto roce vyšlo hned několik titulů ze sérií od mých oblíbených spisovatelů, ale k tomu vždycky ráda zkusím i něco nového. Mé oči zbystřily na výrazu první případ a anotace zněla zajímavě, tak proto jsem se do této knihy pustila a nešlápla jsem vedle.

Děj začíná, když je v budově opuštěné biologické laboratoře je nalezeno tělo zmizelé studentky. Ukazuje se, že se nejedná jen o obyčejný únos a brzo na to nalezen muž s výkupným. Když je unesena další studentka, vše se začíná komplikovat a jde do tuhého…

Kniha je psána takovým strohým stylem – jedná se jak o krátké věty, tak kapitoly a nejsou tu nějaké zbytečné popisy, nebo hluchá místa. Někomu to nemusí sedět, ale na mě to opravdu funguje – díky tomu čtu velmi rychle a nemusím se jakoby ničím zdržovat.

„Podrbal si pomalu mizející modřinu a radši myslel na to, co zažil v minulých několika dnech.
Chtělo se mu zívnout.
Docela si to volno z práce užil. Všechno vyšlo, jak plánoval.
Dokonce vlastně líp.
Mnohem líp.
Otevřel si pokoj, vstoupil dovnitř, zajistil dveře mosaznou zástrčkou a shodil plátěnou tašku na prodřený koberec. Páchlo to tam. Čím déle tma zůstával, tím víc mu zatuchlina lezla i do oblečení, ale nedalo se nic dělat.
Aspoň zatím.
Neměl kam jinak jít.“ (str. 52)

Vyděšená k smrti mi nepřišla úplně originální, ani výjimečná – milovníci detektivek si museli říkat, že něco takového už četli a podobně, ale i přesto se mi moc líbila. Brala jsem ji jako odpočinkový titul, Kay Hunterová na mě působila tajemně, ale sympaticky a celá kniha mi zkrátka dávala smysl a slupla jsem ji jako malinu.

Jedná se o první případ a série má nyní už dvanáct dílů, tak doufám, že s kladným hodnocením nebudu sama a nakladatelství bude v překladech pokračovat!

Než se bestsellerová autorka krimi Rachel Amphlett vydala na spisovatelskou dráhu, hrála na kytaru, pracovala jako komparzistka v televizi a u filmu, moderátorka v rádiu a producentka na volné noze pro BBC. Byla také redakční asistentkou v knižním nakladatelství. Teď však místo trsátka třímá v ruce pero a píše krimi a špionážní romány, protože právě na těch vyrůstala. Její série s Kay Hunterovou se odehrává v Kentu a vystupuje v ní úzce semknutá parta detektivů. Kromě sérií píše také samostatné krimiromány a psychologické thrillery. Rachel ráda cestuje a má britské a australské občanství.

vydesena-k-smrtii

Vyděšená k smrti
Autor: Rachel Amphlett
Překlad: Jitka Šišáková
Žánr: detektivka, thriller
Nakladatelství: Domino (Albatros Media)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 336
Hodnocení: 92 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/80852592/vydesena-k-smrti/


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Jak se zrodily dárkové knihy od Milju

Milju perexStudentka psychologie Žaneta Krčilová založila značku Milju.Věří, že základem šťastného života jsou kvalitní vztahy a přeje si, aby lidé věnovali více času a péče právě jim. Je autorkou dárkových knih, které lze kreativně dotvářet. Její posled...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Z archivu...

Čtěte také...

O nelehkém údělu českého intelektuála ve dvacátém století

muka200Konečně česká literární věda splatila další ze svých dluhů a přináší na trh, a především pro zájemce z řad odborné veřejnosti, v souhrnné podobě život a tvorbu jednoho z  největších českých literárních vědců a estetiků, který zásadním způsobem ovlivini fo...


Literatura

Teror ve jménu víry– další výtečný komiks od F. Millera

tero200Co tak napsat v recenzi na knihu, která se věnuje situaci po útoku 11. září 2001? Co napsal jeden z nejlepších komiksových tvůrců Frank Miller? No nebude to lehké.

...

Divadlo

Mystifikační balábile s velkým orchestrem

Krokodyl ze Svratky200Wolfgang Amadeus Mozart, asi nejnespornější génius evropské hudby. Pro mnohé dokonce symbol geniality jako takové, tolik úchvatné hudby stihl za pouhých pětatřicet let svého života vytvořit. Ze všech oslavných citátů na té...

Film

MARKÉTA IRGLOVÁ nazpívala singl pro film POSLEDNÍ Z APORVERU

marketa irglova„Vezme nás vítr, zmizíš, zmizím“, zpívá Markéta Irglová v duetu s kapelou Zrní. Píseň s názvem Mejsó právě vychází v exkluzívní nabídce digitálního servisu SUPRAPHONline jako p...