Vlak do Paříže, romantika jak vyšitá

Vlak do Paříže, romantika jak vyšitá

Tisk

vlak do parize200Ideální nejen letní čtení nám první prázdninový měsíc přineslo nakladatelství Ikar v podobě románové prvotiny Vlak do Paříže od autorky Lorraine Brownové. Pokud milujete Paříž a jste příznivcem romantiky, tak není co řešit a doporučuji rovnou se vrhnout na čtení!

 Debutantka

Lorraine Brownová vystudovala herectví a nedávno dokončila poslední ročník postgraduálního studia psychodynamického poradenství. Žije v Londýně s partnerem a osmiletým synem. Vlak do Paříže je jejím knižním debutem.

Paříž, město lásky

Chaotická Hannah cestuje se svým spořádaným přítelem Simonem z jejich dovolené v Benátkách do Amsterdamu, na svatbu sestry Simona. Cestou ve vlaku se však oddělí a Simon cestuje dál po směru trasy, Hannah končí v Paříži, kde je nucena šest hodin čekat. Při této příležitosti se seznamuje s Léem, který jí bude dělat průvodce po krásách hlavního města Francie. Cestou na motorce se sbližují, dají si nejlepší čokoládu ve městě, navštíví park i Léovu kamarádku.
Hannah se svěřuje se svým vztahem a Léo jí nastavuje zrcadlo. Opravdu chce strávit život s chladným a systematickým Simonem? Který ji navíc neříká ve všem pravdu a jedná s ní často jako s dítětem? Ta svobodomyslná a nespoutaná mladá dívka, která ráda fotí? Stane se toto nečekané setkání dvou odlišných lidí, odlišných povah, osudovým shledáním?

Pocta Paříži

Vlak do Paříži představuje poněkud naivní, přesto jednoduchý a uvěřitelný příběh několika málo lidí. Ač je vyprávění předvídatelné, disponuje malebnými kulisami a svéráznými postavami, takže přináší perfektní mix pohodové oddechovky. Pokud takové příběhy vyhledáváte, rozhodně nebudete zklamáni!

vlak do parize

Název: Vlak do Paříže
Autor: Lorraine Brownová
Původní název: Uncoupling (2021)
Žánr: román
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 312
Hodnocení: 65 %

https://www.euromedia.cz/vlak-do-parize/kniha/12787/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Jsem workoholik a nedokážu být v klidu, říká herec Dušan Sitek

dusan sitek 200Čtvrtstoletí strávil herec Dušan Sitek v Městském divadle ve Zlíně, odkud před pěti lety přestoupil do souboru Divadla pod Palmovkou v Praze. Přesto ho teď zná pomalu celá republika, neboť díky vytopenému divadlu soubor hodně cestuje. Úspě...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Stewart Pearce, Richard Crookes: Andělé Atlantidy – fascinujícím způsobem zpracované dílo!

Andele Atlantidy 200Každá ze 44 nádherně provedených vykládacích karet představuje určitý vzkaz archandělů Atlantidy. Karty zobrazují archanděly, kteří vám přinášejí lásku a moudrost, jako světelná tělesa ve tvaru koule


Literatura

Okem vrány je román o tom, že minulosti nejde utéct

okem vrany 200Nakladatelství HOST vydalo thriller Okem vrány docenta vyučujícího moderní poezii DeSalese Harrisona. Jaká je jeho prvotina?

 

...

Divadlo

ZLOMVAZ 2012
ImageLetošní festival DAMU - ZLOMVAZ se uskuteční od 8. do 12. května. 19. ročník tradičního divadelního festivalu je pořádaný pro studenty a pedagogy uměleckých škol z České republiky, Slovenské republiky a Polska. Jedná se o ...

Film

Včelka Mája slaví 100. narozeniny!
ImageNaše kamarádka včelka Mája bavila naše maminky, nás a teď i naše děti. Dobrodružství včelky Máji, Vilíka, Hopa a mnoho dalších přátel zkrátka nestárne. V českém znění bylo vydáno hned 104 dílů. Animované příběhy vycházej...