Vlak do Paříže, romantika jak vyšitá

Vlak do Paříže, romantika jak vyšitá

Tisk

vlak do parize200Ideální nejen letní čtení nám první prázdninový měsíc přineslo nakladatelství Ikar v podobě románové prvotiny Vlak do Paříže od autorky Lorraine Brownové. Pokud milujete Paříž a jste příznivcem romantiky, tak není co řešit a doporučuji rovnou se vrhnout na čtení!

 Debutantka

Lorraine Brownová vystudovala herectví a nedávno dokončila poslední ročník postgraduálního studia psychodynamického poradenství. Žije v Londýně s partnerem a osmiletým synem. Vlak do Paříže je jejím knižním debutem.

Paříž, město lásky

Chaotická Hannah cestuje se svým spořádaným přítelem Simonem z jejich dovolené v Benátkách do Amsterdamu, na svatbu sestry Simona. Cestou ve vlaku se však oddělí a Simon cestuje dál po směru trasy, Hannah končí v Paříži, kde je nucena šest hodin čekat. Při této příležitosti se seznamuje s Léem, který jí bude dělat průvodce po krásách hlavního města Francie. Cestou na motorce se sbližují, dají si nejlepší čokoládu ve městě, navštíví park i Léovu kamarádku.
Hannah se svěřuje se svým vztahem a Léo jí nastavuje zrcadlo. Opravdu chce strávit život s chladným a systematickým Simonem? Který ji navíc neříká ve všem pravdu a jedná s ní často jako s dítětem? Ta svobodomyslná a nespoutaná mladá dívka, která ráda fotí? Stane se toto nečekané setkání dvou odlišných lidí, odlišných povah, osudovým shledáním?

Pocta Paříži

Vlak do Paříži představuje poněkud naivní, přesto jednoduchý a uvěřitelný příběh několika málo lidí. Ač je vyprávění předvídatelné, disponuje malebnými kulisami a svéráznými postavami, takže přináší perfektní mix pohodové oddechovky. Pokud takové příběhy vyhledáváte, rozhodně nebudete zklamáni!

vlak do parize

Název: Vlak do Paříže
Autor: Lorraine Brownová
Původní název: Uncoupling (2021)
Žánr: román
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 312
Hodnocení: 65 %

https://www.euromedia.cz/vlak-do-parize/kniha/12787/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

S Hamletem jsem prožil neskutečně krásné chvíle od prvního dne, říká herec Petr Kubes

kubes perexNa jevišti Moravského divadla v Olomouci patří Petr Kubes k nejvytíženějším hercům. V této sezóně se objevuje hned v několika titulech, vedle komedií a muzikálu Šakalí léta jsou to také dvě Shakespearovy hry - Hamlet, kde hraje titulní roli, a B...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Je tady první twitter kniha na světě ilustrovaná fanoušky

orbis 200Dovolte mi vás v této recenzi seznámit s knihou Orbis tweetus, první twitter knihou na světě ilustrovanou fanoušky. Mají ji na svědomí textař Otto Bohuš, výtvarnice Jana Reichel a 92 autorů obrázků.

 

...

Literatura

Jaký je loňský vítězný román týdeníku Reflex?

hotel royal200Hotel Royal je název poslední knihy Jana Folného. Ta vyšla v Knižním klubu díku tomu, že v září loňského roku získala Literární cenu týdeníku Reflex 2022.

...

Divadlo

Nový muzikál Mýdlový princ na prknech Divadla Broadway

MP perexUž od začátku ledna probíhají v pražském Divadle Broadway zkoušky na nový muzikál Mýdlový princ, jehož premiéra je ohlášena na 12. března 2015. Zatímco režisérem inscenace, která je avizována rovněž jako hudební komedie, je...

Film

Jeden svět a pár dokumentárních střípků

JedenSvet20015. ročník dokumentárního filmového festivalu opět přinesl ohromné množství kvalitních, zajímavých i nepochopitelných snímků. Včera se naposledy zaplnily sály sedmi pražských kin diváky lačnícími po poznání. I my jsme se samozřejmě vydali na ně...