Zjistěte, jak na lahůdky v krmítkách

Zjistěte, jak na lahůdky v krmítkách

Tisk

lahudky200Zrovna ve správný čas, tedy před zimou, kdy je pro mnoho lidí krmení ptáků samozřejmostí, vyšla v nakladatelství Kazda malá, ale praktická kniha Lahůdky v krmítku s podtitulem Recepty a inspirace jak na ptačí krmení.

 

 

 

Kniha je rozdělena na čtyři části: Měli byste vědět, Opravdové lahůdky, Kde a jak servírovat a Informace. Nejprve se čtenáři dozví, zda je důležité krmit i v létě a co obsahuje hotové krmivo a poté si přečtou o jednotlivých složkách krmiva. Následují tipy na krmítka a také jejich umístění a podobně. Informace se pak skládají z rejstříku a rozhovoru s autory.

Právě autoři – Katrin a Frank Heckerovi – uvádějí, že je k napsání vedla láska k volně žijícím ptákům a také uvědomění, že ptáci nesnědli skutečně všechno krmivo, co jim dali. To je vedlo k experimentům a hlavně pochopení. Jejich cílem bylo obejít se jak bez palmového oleje, tak plastových sítek a v příručce tak přinášejí jednoduché, praktické, a především cenově dostupné alternativy.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Inspirujte se, jak na ptačí krmení

Musím přiznat, že mě tato osvěta v podobě toho, co je špatně na kupovaném krmivu pro ptáky, moc zaujala. My máme na balkoně celoročně krmítka především se slunečnicí, nebo arašídy, ale nenapadlo mě nikdy přemýšlet například nad tím, že kupované směsi nejsou úplně dobré a že se do lojových koulí dávají nekvalitní otruby a palmový olej. Jejich domácí výroba mi přišla jednoduchá a líbily se mi také návody na vlastní sběr semínek při procházkách. Tipy pro upcykling pro ptáky v podobě využití starých hrnečků nebo například šlehacích metel byly už jen příjemným bonusem.

Lahůdky v krmítku mají jen 72 stránek a jsou plné vydařených fotografií, proto je přečtete během chviličky. Určitě se však dozvíte něco nového, a navíc do knihy můžete často nahlížet pro inspiraci. Věřím, že nejen děti zaujme výroba jak lahůdek, tak krmítek a budou pak rádi pozorovat spokojená létající stvoření.

Biologové Katrin a Frank Heckerovi milují přírodu, o které také úspěšně a s velkým nasazením už dvacet let píší. Žijí v severním Německu, obklopeni hlubokými lesy a loukami, svými dětmi a četným domácím zvířectvem. Svoje bohaté zkušenosti ze života v přírodě manželé rádi předávají svým čtenářům – společně napsali už přes padesát knih určených dospělým i dětem. Všechny nápady, jak a čím krmit volně žijící ptáky, uvedené v této knize sami vyzkoušeli a ověřili v praxi. Frank Hecker navíc vše zachytil fotoaparátem – jeho fotky se pravidelně objevují v renomovaných časopisech a odborných publikacích.

lahudky

Lahůdky v krmítku
Recepty a inspirace jak na ptačí krmení
Autor: Katrin a Frank Heckerovi
Překlad: Tereza Filinová
Žánr: příroda, zvířata
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2022
Počet stran: 72
Hodnocení: 86 %

https://www.knihykazda.cz/lahudky-v-krmitku/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Dark metalová kapela z Českých Budějovic právě dokončila své nové album Bittersweet Devotion

dark angels bittersweet devotion200Tímto titulkem bychom Vás rádi pozvali k povídání nejen o DARK ANGELS. Nová deska vyjde na přelomu března a dubna a to je správná příležitost popovídat si se zakládajícím členem k...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Politika a pohádky podle mě nepatří k sobě

certi-brko 200V nakladatelství Presco Group vyšla v prosinci kniha Čertí brko – Příběh na motivy filmové pohádky. Tu jsem sice neviděla, ale říkala jsem si, že se před Vánoci ráda pustím do takového čtení.

 

...

Literatura

Ve spárech madame gilotiny

marieantoinetta perexPryč jsou ty poklidné časy, kdy ve zbožné úctě provolával francouzský lid slávu svému milovanému panovníkovi Ludvíku XVI. a jeho ženě Marii Antoinettě. V roce 1789 totiž padají spolu s Bastilou i všechny zábrany a rozlícený dav...

Divadlo

Novým rektorem JAMU bude MgA. Petr Michálek

jamu michalek 200Novým rektorem Janáčkovy akademie múzických umění byl při dnešním zasedání zdejšího akademického senátu zvolený Mg.A. Petr Michálek, který se této vrcholné akademické funkce ujme počátkem února 2022.

...

Film

Začne 22. ročník Festivalu francouzského filmu

FFF perexMezi 20. listopadem a 1. prosincem 2019 se uskuteční v pořadí již 22. FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU. Kromě Prahy zavítá do dalších českých a moravských měst – do Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové a Ostravy. Opět nabídne bohatý p...