Druhá světová válka a láska. Oblíbené příběhy sestřiček z nemocnice Nightingale pokračují

Druhá světová válka a láska. Oblíbené příběhy sestřiček z nemocnice Nightingale pokračují

Tisk

sestricky pod jmelim perexPíše se rok 1941 a sestřičky z nemocnice Nightingale mají před sebou zatím tu nejtěžší zimu. Všichni trpí nedostatkem a zprávy v novinách se věnují pouze velkým ztrátám a porážkám. Britové jsou unavení a demoralizovaní.

 


Millie, která se sama stará o rodinné panství, nedávno ovdověla. Když se do jejího života vrátí dávná láska, přinese s sebou i vzpomínky na nemocnici. Jess byla z Londýna přesunuta na venkov. Není z této změny nadšena, ale její náladu vylepší příjezd její kamarádky Effie, která utekla z Irska. Effie doufala, že bude moct zůstat v Londýně, ale i na životě na venkově dokáže najít spoustu pozitivních věcí, a to zejména proto, že zde potkala pohledného Kita. Jak se budou životní příběhy sestřiček vyvíjet dál?

Sedmý díl oblíbené série
Autorkou knihy Sestřičky pod jmelím, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar, je britská spisovatelka Donna Douglas. Ta se proslavila psaním moderních romancí. Když jí vydavatel nabídl možnost napsat román zasazený do londýnské nemocnice třicátých let, neváhala. Vyprávění o osudech sestřiček z londýnské nemocnice Nightingale si mezi čtenáři získalo takovou oblibu, až se z něj stala úspěšná série.

Nové prostředí, známé postavy i prvky
V knize se potkáte nejen se třemi známými sestřičkami z Nightingale, ale i s jejími novými kolegyněmi z venkovské nemocnice. Právě v ní se tentokrát – na rozdíl od předešlých dílů – příběh odehrává. Změna prostředí ale neznamená, že z příběhu zmizely známé prvky, díky nimž je tato série tak oblíbená, a tak zde nechybí osudové lásky, přátelství, špetka humoru, dojemné momenty, šťastné konce ani spousta zajímavostí o fungování zdravotnictví během druhé světové války.

I když je obvykle jasné, jak se příběhy sestřiček uzavřou, rozuzlením dějové linky Jess se autorce podařilo překvapit. Pokud jde o Effie, to, jak to s ní dopadne, zřejmě uhodnete, ale cesta k tomuto konci je opravdu poutavá. Díky Millie se zase dozvíte, jak se ve válce zacházelo se šlechtickými sídly. Vaše sympatie si získá i příběh místní sestřičky Daisy a její obětavé starší sestry, která dostane šanci změnit svůj život.

Kniha nadchne každou čtenářku, která má ráda hřejivé a citlivě a lidsky napsané příběhy nejen o milostných vztazích odehrávající se v historických kulisách. Pokud patříte mezi ně a tuto sérii jste dosud neznaly, neváhejte a dejte jí šanci. Uvidíte, že vás příjemně překvapí.

sestricky pod jmelim

SESTŘIČKY POD JMELÍM
Autorka: Donna Douglas
Originální název: Nightingales under the Mistletoe
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 360

Hodnocení: 85 %

www.knizniklub.cz/knihy/585895-sestricky-pod-jmelim.html


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Vlady Gryc nazpíval duet Paris Paris Paris s mladou zpěvačkou Cloo Kosovou

vlady 200Nejen o novém videoklipu Paris Paris Paris či o aktuálním albu Blízký i vzdálený jsme si nedávno povídali se zpěvákem a básníkem, jehož jméno zní Vlady Gryc. I když žije léta v Berlíně, původně pochází z Ostravy a českou tvorbu, v tomto případě písničky,...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta ukazuje střet kultur

tisic podzimu200Na spisovatele Davida Mitchella upozornila experimentující filmová hříčka tří režisérů Atlas mraků, až mžikavě se komíhající rozličnými časovými rovinami i prostory, zalidněná rozličnými postavami ztěles...


Literatura

Užijte si čas s Terezou Bebarovou

cas na tebe 200Tereza Bebarová se v rámci současné situace rozhodla zrealizovat lifestylový a hobby pořad s názvem Čas na TE.BE. Ten je založený na rozhovorech se zajímavými a nadanými lidmi a není tak divu, že z něj vzešla kniha Čas na TE.BE pro všech...

Divadlo

Cybercomics ukazuje budoucnost světa i moderního divadla

cybercomics200Cybercomics je sci-fi román z nedaleké budoucnosti od Egona Bondyho, do kterého se se vším vervou pustilo Slovácké divadlo. Svět mafie a nadnárodních společností vás pohltí a nepustí.

...

Film

Vyšly vybrané texty filmové kritičky Galiny Kopaněvové

Spatrit-a-napsatHned úvodem by rád vyjasnil: Galina Kopaněvová (1931-2012) není Ruska, narodila se v Kolíně české matce (byť v Rusku narozené) a ruskému emigrantu, takže by měla být psána právě takto (a sama se tak skutečně podepisovala). Pr...