Matka Elona Muska má plán

Matka Elona Muska má plán

Tisk

Kdyz ma zena plan 200Matka Elona Muska je supermodelkou od útlého mládí, ale nejvíc zakázek má nyní, po sedmdesátce. Věděla jsem, že je to žena, která se před ničím nezastaví, a něco málo jsem se o ní dozvěděla už v knize o Elonu Muskovi. Ale drtivá většina informací a příběhů, vyprávěných očima Maye Musk, mne velmi překvapila.

 

A navíc – tak čtivou knihu jsem už dlouho neměla.

Maye Musk je skvělá vypravěčka, která nejen donutí čtenáře zanořit se do příběhu, do atmosféry, ale navíc ho nechá vylovit i nějaké moudro, které se mu zaryje pod kůži.

Třeba to, že čokoládu máte vyprovodit z domu s posledním hostem.

Dietoložka a terapeutka

Ano, nevěděla jsem, že Maye je také dietoložka, terapeutka. Ví, jak souvisí psychika s jídlem, přejídáním, nejedením, i ona měla období, kdy byla o pár desítek kilo těžší. Ví, jaké to je zajídat strach, neúspěch a obrovský emoční hlad. Ví dokonce, jaké to je žít s tyranem. Dětství, které částečně zažil i malý Elon a ostatní děti s jejich otcem bylo více než děsivé, týraná těhotná i rodící matka – to srdce usedá.

Spokojená sama se sebou

Možná právě proto se toho o vztazích dál už moc nedozvíte. Samozřejmě sem tam si Maye něco dopřála, ale její životní cesta ji dovedla k tomu, že začala být spokojená sama se sebou. A sama. Její životní vztahový příběh je velmi spojený s prací, cestováním a hlavně odvahou se stěhovat.

Vzít vše a začít znovu.
Což, myslím, je i hlavní klíč k jejímu úspěchu.

Druhou silnou stranou této ženy pro mne byl její vztah k jídlu. Jak moc lidi řeší bílkoviny! Přitom za svou výživářskou praxi nepotkala nikoho, kdo by trpěl nedostatkem bílkovin. Jak moc řeší to či tamto? Ach bože, však stačí jen dělat to, co je logické: nevadí se jeden den přejíst, druhý den si odlehčete…a tu čokoládu si dopřejte jen svátečně. Mnoho z toho, co napsala, je tak logické, tak obyčejné, tak jasné!

Vlídná, klidná, moudrá

Znovu jsem uvědomila, jak dnešní doba komplikuje naprosto všechno. A že lze sestavit jídelníček z běžně dostupných a navyklých jídel tak, aby byl dokonalý. Jde o to, jen zachovat střídmost. A vlídný, klidný a moudrý tón autorky jen dokresloval dobrou náladu, kterou jsem si jakožto čtenářka odnesla.

Čtenářka hledající, bojující se zdravým přístupem k jídlu i životu.

A tady jsem našla moudrou mentorku.

maye

Když má žena plán
Originál: A Woman Makes A Plan
Autorka: Maye Musk
Vydalo nakladatelství Jota, 2021

Hodnocení 100 % (žádné chyby, fakt) I těžký, kvalitní křídový papír a příjemná, elegantní grafika!

https://www.jota.cz/


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Spisovatelka Sylva Lauerová ví, jak zkrotit drzé opice

200lSpisovatelka a básnířka Sylva Lauerová je autorkou, která se rozhodně nebojí otevírat tabuizovaná či hůře stravitelná témata. Ve svých románech i básních se dotýká hlubin lidské psychiky, duchovna, různých podob lásky a sexu, společenských témat. Díky tomu, že ...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Punisher: Barracuda

punisher 200Akce, sex, násilí! Hlavní tři prvky vyskytující se v šestém pokračování série o Punisherovi. Náš slavný zmrdobijec se v této části své cesty dostane z New Yorku až do sluncem oděného Miami. Jeho úhlavním nepřítelem je drsnej za...


Literatura

Ať vás nepohltí Dlouhé stíny

dlouhe stiny 200V listopadu nám nakladatelství Kalibr vydalo temnou detektivku Dlouhé stíny od amerického autora Charlieho Donlea. Máte-li rádi atypické protagonisty a komplexní zápletku, kde se slévá minulost s přítomností, jistě si přijdete na své...

Divadlo

Dlouhý potlesk pro Annu Kareninu v Divadle Kampa

AK-27-X2 perexKlasické pojetí, minimalistická forma, skvělé herecké výkony, jednoduché kostýmy, které vás přenesou do 19. století. Takové je představení Anna Karenina v pražském Divadle Kampa (Nosticova 2a), nacházejícím se – poměrně symbolicky – poblíž c...

Film

Projekt Moje kino live je zpátky

Moje kino live

Již tuto sobotu 3. října se vrací projekce ve virtuálním kinosále Moje kino LIVE. Diváci tak budou moci z pohodl...