Matka Elona Muska má plán

Matka Elona Muska má plán

Tisk

Kdyz ma zena plan 200Matka Elona Muska je supermodelkou od útlého mládí, ale nejvíc zakázek má nyní, po sedmdesátce. Věděla jsem, že je to žena, která se před ničím nezastaví, a něco málo jsem se o ní dozvěděla už v knize o Elonu Muskovi. Ale drtivá většina informací a příběhů, vyprávěných očima Maye Musk, mne velmi překvapila.

 

A navíc – tak čtivou knihu jsem už dlouho neměla.

Maye Musk je skvělá vypravěčka, která nejen donutí čtenáře zanořit se do příběhu, do atmosféry, ale navíc ho nechá vylovit i nějaké moudro, které se mu zaryje pod kůži.

Třeba to, že čokoládu máte vyprovodit z domu s posledním hostem.

Dietoložka a terapeutka

Ano, nevěděla jsem, že Maye je také dietoložka, terapeutka. Ví, jak souvisí psychika s jídlem, přejídáním, nejedením, i ona měla období, kdy byla o pár desítek kilo těžší. Ví, jaké to je zajídat strach, neúspěch a obrovský emoční hlad. Ví dokonce, jaké to je žít s tyranem. Dětství, které částečně zažil i malý Elon a ostatní děti s jejich otcem bylo více než děsivé, týraná těhotná i rodící matka – to srdce usedá.

Spokojená sama se sebou

Možná právě proto se toho o vztazích dál už moc nedozvíte. Samozřejmě sem tam si Maye něco dopřála, ale její životní cesta ji dovedla k tomu, že začala být spokojená sama se sebou. A sama. Její životní vztahový příběh je velmi spojený s prací, cestováním a hlavně odvahou se stěhovat.

Vzít vše a začít znovu.
Což, myslím, je i hlavní klíč k jejímu úspěchu.

Druhou silnou stranou této ženy pro mne byl její vztah k jídlu. Jak moc lidi řeší bílkoviny! Přitom za svou výživářskou praxi nepotkala nikoho, kdo by trpěl nedostatkem bílkovin. Jak moc řeší to či tamto? Ach bože, však stačí jen dělat to, co je logické: nevadí se jeden den přejíst, druhý den si odlehčete…a tu čokoládu si dopřejte jen svátečně. Mnoho z toho, co napsala, je tak logické, tak obyčejné, tak jasné!

Vlídná, klidná, moudrá

Znovu jsem uvědomila, jak dnešní doba komplikuje naprosto všechno. A že lze sestavit jídelníček z běžně dostupných a navyklých jídel tak, aby byl dokonalý. Jde o to, jen zachovat střídmost. A vlídný, klidný a moudrý tón autorky jen dokresloval dobrou náladu, kterou jsem si jakožto čtenářka odnesla.

Čtenářka hledající, bojující se zdravým přístupem k jídlu i životu.

A tady jsem našla moudrou mentorku.

maye

Když má žena plán
Originál: A Woman Makes A Plan
Autorka: Maye Musk
Vydalo nakladatelství Jota, 2021

Hodnocení 100 % (žádné chyby, fakt) I těžký, kvalitní křídový papír a příjemná, elegantní grafika!

https://www.jota.cz/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Kromě Óčka, který mám většinou doma puštěný jako kulisu, si nic moc nepouštim,“ přiznává Petr Hrdlička

skwor peta hrdlickaSkupina Škwor dala českému rockovému světu především cover písně Shut  Sraž nás na kolena, ale od té doby už urazila velký kus cesty. Poslední album Drsný kraj je toho důkazem. Zpěvák a...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Jak se vyvíjela česká literatura

ceska literatura perexO dějinách české literatury (ale také divadla, hudby, výtvarnictví…) vycházejí více či méně objemné svazky po více než dvě staletí. Jedině nejmladší filmové umění dosud na své souhrnné zpracování dosud čeká, ačkoli pr...


Literatura

Agatha Christie: Viděla jsem vraždu

videla jsem vrazdu perex (2)Utopení, vražda, nebo o co šlo? Slavná spisovatelka Ariadne Oliverová, která se halloweenského večírku zúčastnila, bude tou, která nakonec slavného detektiva Hercula Poirota osloví. A rozjíždí se příběh plný př...

Divadlo

Na podzim do divadla: Cudnost ledovců

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Přijměte pozvání na jedinečný projekt Cudnost ledovců do Divadla Archa.

...

Film

3KINO 2022 se vynořilo na obzoru

3KINO perexLetošní festival středoevropského filmu nazvaný 3KINO je letos bezmála o polovinu kratší, než tomu bývalo v uplynulých letech. Začíná ve středu 9. listopadu a slavnostní zakončení, provázené projekcí vítězného filmu, nastává již v neděli 13. listopa...