Jídlo, láska, pohádka: Hrad ve Skotsku

Jídlo, láska, pohádka: Hrad ve Skotsku

Tisk

hrad ve skotsku200V listopadu jsme se dočkali již devátého dílu série Romantické útěky autorky Julie Caplinové, tentokráte s až pohádkovým názvem Hrad ve Skotsku. Malebná obálka s lákavými slovy „kouzelná slova, vůně vanilky a hřejivá objetí“ mluví za vše. Laskavé čtení plné lásky, přátelství a dobrého jídla potěší nejednoho čtenářského gurmána!

 


O autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila – pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Těžká práce, ale někdo to dělat musel. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

Jak hradní paní k lásce přišla

S Izzy McBrideovou jsme měli možnost krátce se seznámit již v předchozím díle, nyní ale hraje prim a seznámíme se nejen s ní a její excentrickou matkou, aktérů zde bude mnohem víc. Izzy zdědí starý skotský hrad na vysočině a s omezeným rozpočtem a za pomoci svérázné matky se ho pokusí oživit, přivézt k životu a udělat z něj výdělečný hotel s vynikající kuchyní, které má právě vévodit její vymazlené jídlo.

Izzy se na hrad vrací z kuchařského pobytu, kde se naučila vařit, aby mohla kralovat v kuchyni starobylého hradu, který zdědila po svém prastrýci. Ten nechala v opatrování své bohémské matky Xanthe, jež si nelámala hlavu se špatným stavem obydlí a ubytovala spisovatele Rosse, který si platí za klid. Izzy je v šoku, a ač je k sympatickému pisálkovi přitahována enormní silou, její hlavní starostí by měla být proměna chátrajícího hradu v pohádkový hotel. O Vánocích jí mají přijet zbohatlíci, takže se musí pustit do práce. Člověk míní a život mění, na takovou práci nebude sama a její pomocníci budou přinejmenším překvapiví. A jak to dopadne s Rossem, když se během renovací objeví i její bývalý dlouhodobý příběh? Jak skončí tato pohádka?

Vánoční příběh

Tentokrát se autorka zaměřila na Skotsko, jeho nezdolnou Vysočinu s tradicemi a typickými postavičkami, a navíc nás rovnou zavedla na hrad! Postav bylo tentokráte celkem dost, a ne všechny mi přirostly k srdci, musím se přiznat, že minulý díl mě oslovil více. Přesto jsem si tuto milou jízdu užila a nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Autorka umí pracovat s romantikou i dobrým jídlem a výsledkem je laskavé čtení, které pohladí po duši.

Série Romantické útěky obsahuje tyto knihy: Kavárna v Kodani (2018), Pekárna v Brooklynu (2019), Cukrárna v Paříži (2019), Hotýlek na Islandu (2020), Pláž v Chorvatsku (2020), Čajovna v Tokiu (2021), Chata ve Švýcarsku (2021), Domek v Irsku (2022). Vřele doporučuji!

hrad ve skotsku

Název: Hrad ve Skotsku
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky (9.)
Žánr: román
Originální název: The Christmas Castle in Scotland (2022)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 320
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.grada.cz/hrad-ve-skotsku-12292/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Mám prostě zvířata i kytky rád“, říká leader kapely KEKS Štěpán Kojan

Štěpán KojanKEKS je čtyřčlenná česká rocková hudební skupina. Kapela byla založena roku 1981, zprvu hráli pouze v okolí Benešova, nicméně v průběhu let se jejich působnost rozšířila. KEKS má poměrně stálé složení, čase...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Válečný zločinec nebo jen loutka svého otce?

dedictvi valky perexNěmecko, rok 1946. Klára Falkenbergová, která během války řídila významný rodinný podnik, přišla o všechno. Má pouze falešné doklady a naději, že svatba vyřeší její většinu jejích problémů. Poté, co jí nejlepší přítelkyně Elisa...


Literatura

Pozor, Sleduje tě!

sleduje te 200V říjnu vydalo nakladatelství Kalibr napínavou detektivní knihu Sleduje tě britského autora Charlieho Gallaghera, která by rozhodně neměla ujít vaši pozornosti, holdujete-li tomuto žánru.

...

Divadlo

Mystický muzikál mytických rozměrů

Velka ryba 200„Můj otec mluvil po celý život o tom, že opustí své rodné městečko a vydá se do velkého města, protože nechce být velkou rybou v malém rybníku.“ Takto mluvil americký jižanský spisovatel Daniel Wallace o svém vlastním otci, který se stal tak...

Film

3Kino nám zpřístupní středoevropské filmy, které bychom jinak sotva spatřili

3Kino perexKaždoročně se v listopadu pořádává rozsáhlá přehlídka 3KINO a ani letošek není výjimkou. Zájemci, kteří si musí vyčlenit volný čas na období mezi 3. až 12. listopadem, se mohou těšit na filmy vzniklé na teritoriu střední Evropy, kromě Česka ta...