Kniha o vlhkosti v domě je hlavně pro odborníky

Kniha o vlhkosti v domě je hlavně pro odborníky

Tisk

vlhkost v dome200V nakladatelství Grada vyšla kniha Vlhkost v domě s podtitulem Odstraňování a prevence.

 

 

 

 

Anotace slibovala, že pokud máme vlhký sklep nebo dokonce mokré zdi v bytě a nevíme, jak je možné se vlhkosti zbavit, pak nám tato kniha pomůže. Mně přišla takzvaně do rány, protože po deštivém září a říjnu doma bojujeme s vyšší vlhkostí pokojů.

Už po přečtení obsahu knihy jsem však začala tušit, že tato kniha je spíše pro odborníky, než laiky jako jsem já. První část se po úvodu věnuje investorům, projektantům a zhotovitelům, dále posuzováním poruch a návrhy účinných sanačních opatření a vlhkosti obecně. Následují podklady pro návrhy odvlhčování zaměřené na archivní průzkumy, stavebně-technický stav, nebo inženýrskogeologické poměry. Dále jsou popsány možnosti snížení vlhkosti konstrukcí, vady odvlhčovacích úprav a konkrétní příklady sanačních úprav u různých typů budov.

Když bylo jasné, že mi nepomohou nákresy stavebních úprav, čekala jsem, že mi v něčem pomůže alespoň teorie. Že se dozvím něco nového, nebo něco, co mi pomůže. Nějaké praktické rady. Avšak ani těch se mi nedostalo, dozvěděla jsem se jen, že „pro vhodné urychlení odparu by relativní vlhkost vnitřního vzduchu neměla překračovat 50 %rel.“ Ale nevím už, kdy je potřeba s ní něco dělat.

Já jsem tedy knihu Vlhkost v domě nedocenila, ale věřím, že odborníkům může v jejich práci pomoci, nebo je inspirovat, když budou před obdobným problémem.

Michael Balík se dlouhodobě zabývá ochranou staveb proti všem druhům poškození, zejména proti vodě. Ve svém projekčním ateliéru zpracoval již několik set návrhů odvlhčení zdiva ve všech úrovních – od posudků přes průzkumy až po realizační projekty. Jejich součástí je vždy i výběr nejvhodnějšího dodavatele a autorský dozor při vlastním provádění. Autor je také externím spolupracovníkem Českého egyptologického ústavu. V rámci pravidelných expedic navrhuje a provádí rekonstrukce staroegyptských památek.

vlhkost v dome

Vlhkost v domě
Odstraňování a prevence
Autor: Michael Balík
Žánr: profi a hobby
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2020
Počet stran: 96
Hodnocení: 65 %

https://www.grada.cz/vlhkost-v-dome-11435/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Jiří Holub: Lenošení jsem dovedl k dokonalosti!

proste200Přinášíme rozhovor se spisovatelem na žánrovém pomezí - Jiřím Holubem.

...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Mějte filmový trhák Bohemian Rhapsody i ve své knihovničce

Bohemian Rhapsody 200V nakladatelství Jota vyšla pár dní po vyhlášení Oscarů oficiální kniha k filmu Bohemian Rhapsody o skupině Queen od společnosti Twentieth Century Fox. Nahlédnete s ní do zákulisí a pokocháte se krásnými fotografiemi.

...

Literatura

Metamorfózy ruské kultury


Pochopit duši ruského obra, tu současnou i tu minulou, to znamená stálou výzvu, snad již nenarušovanou odmítavými postoji ke všemu ruskému, jak to vypěstovala desetiletí komunistického režimu. Výtečnou příležitostí jsou průzkumy Alexandra M...

Divadlo

Dramaturgický plán sezóny 2023/2024 ve Švandově divadle

Svandovo divadlo200Anna Karenina, Klec bláznů, retro muzikál o božském pop-idolu, sólo pro Marií Štípkovou i nová česká hra o nevšedním spolubydlení malířky Toyen. Švandovo divadlo chystá odvážnou sezónu 2023/2024.

...

Film

Dívka, která nemá minulost, bojuje o svou budoucnost. Komu má věřit?

 

captain-marvel-trailerCaptain Marvel je už v pořadí 21. filmem, natočeným podle oblíbených komiksů a seznamuje nás s dalším hrdinou Marvel univerza. A tak jsem jako správný fanda začátkem března navštívila kino. Captain Marvel je i první hraný film, který jde do kin po...