Vraždy, romance a hory: Uteč, dokud můžeš

Vraždy, romance a hory: Uteč, dokud můžeš

Tisk

utec dokud muzes200V lednu nám nakladatelství Metafora nadělilo knihu Uteč, dokud můžeš od americké autorky Rebeccy Zanetti, která, ač má na kontě slušnou řádku knih, v češtině s touto knihou debutuje. Mělo by se jednat o thriller či krimi, ale příběh bych spíše zařadila k romantické detektivce. To ovšem není nijak na škodu! Pokud holdujete knihám od dam jako Sandra Brown nebo Nora Roberts, nebudete zklamáni ani tímto příběhem…

 


Kdo je autorka?

Rebecca Zanetti (* 1970) vyrostla na americkém severozápadě a první příběh napsala už v šesti letech. Vystudovala žurnalistiku a práva a roky se živila jako advokátka, vášeň pro psaní ji ale neopustila. První román napsala v roce 2009. Od té doby má na kontě více než 60 publikovaných titulů napříč mnoha žánry od detektivky přes nadpřirozenou romanci po thriller. Její knihy vycházejí v mnoha světových jazycích a často obsazují přední příčky žebříčků New York Times, USA Today, Publishers Weekly či Amazonu.

Femme fatale

V drsných horách řádí sériový vrah a zastavit ho může jedině Laurel Snowová. Není to paradox jména, když snow znamená sníh? Laurel se nedá popsat jinak, než jedinečná. Ať už vzhledem – s rudými vlasy a heterochromií, kdy má každé oko jiné, je nepřehlédnutelná. Nápadný je též její intelekt, jelikož byla geniálním dítětem a na vysokou školu šla už v jedenácti letech. Na to, že pracuje jako vyšetřovatelka, je zajímavé, že nemá neduhy jako v jiných příbězích, neutápí se v alkoholu ani návykových látkách, netrpí depresemi, ale jako odpočinek od práce a stresu háčkuje.

Laurel se v předvánoční čas chystá do svého rodného města Genesis Valley, jelikož zde došlo k hrůznému objevu lidských ostatků a místní policie má v hledáčku jejího samotářského strýce Carla. Spolu s místním rangerem Huckem Riversem se bude snažit najít brutálního sériového vraha. Na této cestě je čeká hned několik zákrut, rodinných zvratů a i počátek milostného vzplanutí…

Romance s nádechem detektivky

Uteč, dokud můžeš bylo jiné, než jsem kvůli anotaci čekala, ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Snad právě naopak. Učarovaly mi popisované hory, je to příjemné osvěžení prostředí. Nevadilo mi, že se kniha mnohdy více soustředí na rozličné vztahy a detektivní příběh zde funguje občas jako představení kvanta postav. Potěšilo mě, že v září se dočkáme druhého dílu, který ponese jméno Zmiz, dokud můžeš.

Jak jsem předeslala, pokud vyhledáváte knihy Nory Roberts či Sandry Brown a zároveň hledáte excentrickou, ale správňáckou a svéráznou protagonistku, s Uteč, dokud můžeš nemůžete šlápnout vedle!

utec dokud muzes

Název: Uteč, dokud můžeš
Autor: Rebecca Zanetti
Žánr: romance, detektivka
Originální název: You Can Run (2022)
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 368
Hodnocení: 88 %

Odkaz na web: https://www.grada.cz/utec-dokud-muzes-13089/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Eva Turnová z Plastic People of the Universe: „Mluvit pravdu už se dnes nenosí.“

200rozEva Turnová působila jako baskytaristka ve skupinách DG 307 nebo Půlnoc, od roku 2000 má vlastní hudební projekt s názvem Eturnity a od roku 2001 hraje s kapelou The Plastic People of the Universe. Kromě hudby se v nedávné době začala věnovat i psaní a výt...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Další poutavý thriller od Davida Younga - Dítě Stasi

dítě stasi perexVýchodní Berlín, rok 1975. Otázky jsou nebezpečné, odpovědi mohou zabíjet.

 

 

...

Literatura

Ze zahrádky rovnou na talíř

moje zahradni kucharka 200V nakladatelství CPress ve společnosti Albatros Media v květnu vyšla Moje zahradní kuchařka lákající na recepty v duchu hesla: ze zahrádky rovnou na talíř! Stojí tato barevná příručka s podtitulem Sezónní recepty za...

Divadlo

Na podzim do divadla: A voda stoupá

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co se v podzimních měsícíchzejdete podívat. V listopadu si můžete vyrazit do Divadla Rokoko na komedii A voda stoupá.

...

Film

Nečekaně ztřeštěný výlet do Litvy

litva200Severský filmový podzim nabízí nejen filmy severských zemí, jak by název mohl napovídat, ale hranice se rozšiřují i na filmy z pobaltských republik. Ve filmu Litva, do toho! se můžete seznámit s největší pobaltskou zemí prostřednictvím ztřeštěné roa...