Když se ztratí dítě, podezřelý je každý. Kam zmizela tříletá Millie Everleighová?

Když se ztratí dítě, podezřelý je každý. Kam zmizela tříletá Millie Everleighová?

Tisk

Nevlastni dite perexPo cestě domů z obchodu zazvoní Leslie telefon. Volá jí nevlastní dcera Shelby, která měla dohlížet na její dcerku Millie, a křičí, že dívenka se ztratila. Když Leslie konečně dorazí domů, zjistí, že Millie je opravdu pryč.

 

Do pátrání se okamžitě zapojí policie i dobrovolníci. Leslie se však zdá, že nevlastní dcera něco skrývá. Co Shelby zamlčuje? Co má znamenat anonymní zpráva, že Lesliein manžel není tím, za koho se vydává? A proč se samotná Leslie vrátila z obchodu pozdě? Jakmile vyjde najevo pravda a všechny rodinné lži se odhalí, možná bude už na záchranu Millie příliš pozdě…

Uvěřitelný psychologický román

Autorkou knihy Nevlastní dítě, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr, je Australanka Nicole Trope. Nicole nejprve studovala práva, ale když jí učitel zkritizoval první právnickou esej slovy „to neměl být příběh“, uvědomila si svůj omyl. Dala se tedy na studium učitelství a ve volném čase pracovala na své spisovatelské kariéře.

Její kniha je zařazena do žánru psychologický thriller, ale jedná se spíše o psychologický román. Zápletka i její rozuzlení jsou napsané tak uvěřitelně, že text místy působí tak, jako by autorka psala o skutečném případu. Kvůli hlavnímu tématu, kolem kterého se děj točí, se však tento příběh zejména rodičům nebude číst snadno.

Tři vypravěčky, tři pohledy na to, co se stalo

V knize se střídají tři vypravěčky. Kapitoly Leslie a Shelby jsou psané v er-formě. Pak je tady ještě Ruth, jejíž kapitoly jsou v ich-formě. Tato záhadná žena, která kvůli svému traumatu téměř nevychází z domu, má dějovou linku, která na první pohled s tou hlavní vůbec nesouvisí. Postupně se ale ukáže, že je tady něco, co ji s nešťastnou rodinou spojuje.

Leslie je vyděšená matka, kterou trápí výčitky svědomí a která pořád přemýšlí nad tím, co mohla udělat jinak. Shelby zas ví víc, než přiznává, avšak má jedno špinavé tajemství, kvůli kterému nemůže a nechce promluvit. Bojí se, že i kdyby řekla pravdu, stejně jí nikdo z dospělých nebude věřit.

Lesliein strach, Shelbyina rozpolcenost i hrůza Ruth z vnějšího světa a její následné odhodlání ochránit nevinné dítě autorka vystihla tak, že se do nich snadno vcítíte. Jejich důvody jsou navíc dokonale v souladu s jejich charaktery. Příjemným osvěžením je také soudržnost rodiny i navzdory jistým pochybnostem, což se v psychologických románech často nevidí.

Nevlastni dite

NEVLASTNÍ DÍTĚ
Autorka: Nicole Trope
Originální název: The Stepchild
Překlad: Martin Urban
Žánr: psychologický román
Vydáno: Kalibr (Euromedia Group, a.s.), 2023
Počet stran: 224

Hodnocení: 85 %

www.knizniklub.cz/knihy/630054-nevlastni-dite.html


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Naďa Reviláková: Cílem knihy bylo zprostředkovat dějiny dětem tak, aby je příběh zaujal a bavil

Nada RevilakovaV době koronavirové krize sice vycházelo podstatě méně knížek, ale některé si svoji cestu ke čtenářům přecijen našly. Dobrým příkladem může být vítěz literární soutěže nakladatelství Albatros na téma odvaha. Tím se stala Naďa Revilákov...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Lucie v pozici stromu: Román plný jógy, lásky a odpuštění

Lucie perexLucie, Diana, Leona a Marie. Čtyři kamarádky, čtyři osudy. Čtyři příběhy se společným jmenovatelem, kterým překvapivě není muž, ale docela obyčejné cvičení – jóga.

...

Literatura

Mami, miluju! Knížka od Palána se zaměřuje na vztahy mezi matkami a dcerami

big mami-miluju-nyK-514699 (2)Aleš Palán znovu zabodoval. Tentokrát vsadil na spletité vztahy matek a dcer, ženskou úlohu, a to, když to žena nemá v životě snadné. Co za tím vším stojí? Rozvrat původní rodin...

Divadlo

Nahlédneme pod pokličku herectví

Herectvi 200S herci se setkáváme všude, na divadle, v kinech i při pohledu na televizi. Někdy nás uchvátí bezprostředností i uvěřitelností své práce, jindy jen kroutíme hlavou, neschopni přijmout nabídnutý produkt. Někdy se kolem herectví vytváří převtěl...

Film

Financování filmu jako aspekt kulturní politiky

financovani filmu perexPetra Bilíka, profesně spjatého s olomouckou univerzitou, si vybavíme hlavně jako autora cenné monografie Ladislava Helga, jednoho z „prokletých“ tvůrců ze 60. let, jenž se po letech zákazů už nikdy nevrátil k aktivní...