Lukostřelec. Nechat svůj záměr jít za svým osudem

Lukostřelec. Nechat svůj záměr jít za svým osudem

Tisk

lukostrelecJak u lukostřelby, tak i u běžného života platí to, co se v té malebné malé knížce píše. Je třeba se uklidnit, postavit se věcem, zamířit a střelit. Něco máme ve svých rukou, něco ne…

„Ty víš, jakého úsilí bylo zapotřebí k rozevření luku, k tomu, abys správně dýchal, zaměřil se na svůj cíl, měl jasný směr, udržel si elegantní postoj, respektoval terč. Musíš ale také pochopit, že nic na tomto světě s námi nezůstane dlouhou dobu: v určitém okamžiku se tvoje ruka bude muset otevřít a nechat tvůj záměr jít za svým osudem.“

Podmanivá kniha dává prostor čtenáři

Text dává prostor čtenáři a jeho životnímu příběhu. Do každé role, kterou nyní v životě hrajete, můžete přizvat moudro právě z této knihy. Pokaždé si někam sedne a naznačí takový úhel pohledu, který potřebujete, nebo který je moudrý. Stojí za zvážení: Nyní, nebo později.

Celkově pak text působí velmi hladivě, svěže, zároveň uklidňujícím dojmem, že víte, jak život funguje, a on tak fungovat bude. To, jak se správě postavit k luku, koresponduje s tím, jak se správně postavit k životu.

Prostor dostanete i v ilustracích, které jsou jednoduché, sporé, trošku pohádkové a fantazijní. Velmi mnoho do nich může vaše duše vložit sama. Přesto se otisknou do emoční paměti, protože zrcadlí jednoduchost celého moudra Paula Coelha. Lukostřelec ví, tuší… a zve vás, abyste své odpovědi hledali s ním.

luk

Lukostřelec
Ilustrace: Andrea Tachezy
Autor: Paulo Coelho
Original: O caminhodo arco
Přeložila: Marie Havlíková
Vydalo nakladatelství Argo, 2023

Hodnocení: 99 %

https://argo.cz/knihy/lukostrelec/ 


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Barbora Šťastná: “Nej kniha je ta, na které právě pracuju. Tu nejvíc miluju i nenávidím současně.”

Bara Stastna 200Přinášíme vám rozhovor s Bárou Šťastnou, zakladatelkou Šťastného blogu a autorkou několika knížek. Přečtěte si, co pro ni znamená štěstí, na čem teď pracuje, nebo jak se od ostatních liší její poslední kniha.

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Návrat kurtizány

Navrat kurtizany perexRok 1576 byl pro Benátky těžký. Město se zmítalo v chaosu způsobeném morem a zločinem. Uprostřed zmatku se však najdou obyvatelé, kteří navzdory všemu v sobě našli odvahu v téžce zkoušaném měste zůstat. Patří k nim i Ti...


Literatura

Msta písecké panny

lit1Jak už název napovídá, tentokrát se podíváme v cyklu Hříšní lidé Království českého do města Písku, kde Ota ze Zástřízlí, panoš královského prokurátora Oldřicha z Chlumu, očekává spolu s dalšími nejen svého pána, ale i příjezd krále Přemysla II. Otakara ze Štýr...

Divadlo

Kam vlastně patří Mauglí? Dojemný příběh v Divadle Kalich.

maugliNedělní odpoledne jsem strávila se synem vskutku nevšedně. Zlákal nás muzikál Mauglí, který ve svém repertoáru nabízí Divadlo Kalich v Jungmannově ulici, v Praze 1. Na odpolední představení chodí převážná většina dětských ...

Film

Dosud neviděný druh očisty na filmových plátnech

200filmS velmi originálním námětem přichází na plátna režisér a scénárista James DeMonaco. S poměrně nízkým rozpočtem představuje svět, o kterém si divák nejspíš nikdy předtím nemyslel, že může fungovat.

...