Chcete zvládnout organizaci času? Vyzkoušejte 25 metod a strategií Risy Williams

Chcete zvládnout organizaci času? Vyzkoušejte 25 metod a strategií Risy Williams

Tisk

Organizace casu perexPořád nic nestíháte a ať děláte, co děláte, nikdy nedokážete přijít včas? Zaplňuje se váš seznam úkolů tak rychle, že je nestíháte řešit? Vystupte ze začarovaného kruhu, určete si priority a vytřiďte balast, který k ničemu nevede.

 

Pokud je vašim každodenním společníkem ADHD neboli porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou, je pro vás organizace času mimořádně náročná. Pomoct vám mohou praktické metody a strategie, díky kterým si vybudujete motivaci, jež přispěje k tomu, že budete v organizaci povinností úspěšnější. Zbavíte se zbytečného stresu a zjistíte, že existuje i něco jako volný čas. 25 různých technik vychází z kognitivně-behaviorální terapie, mindfulness a klasické psychoterapie a jejich kombinace vám pomůže zefektivnit způsob, jakým zacházíte s časem.

O autorce
Knihu Jak zvládnout organizaci času s podtitulem 25 metod a strategií napsala Risa Williams, klinická terapeutka a poradkyně v oblasti time managementu a strategie stanovování cílů. Je také autorkou mnoha oceňovaných knih a moderátorkou podcastu o produktivitě s názvem The Motivation Mindset. V českém překladu její knihu vydalo Nakladatelství Portál.

Organizace práce, motivace a dosahování cílů

Autorčiny tipy jsou kreativní, hravé, nenáročné a snadno realizovatelné, a tak je možné začlenit je do života prakticky okamžitě. Na první pohled se může zdát, že jde o drobnosti, ale když se podle jejich rad zkusíte řídit, poznáte, že i malé krůčky mohou vést k zajímavým výsledkům. Autorka jako terapeutka pracuje také s lidmi s ADHD, takže jsou tyto tipy vhodné i pro ně, což je dobře, protože pro dospělé lidi s ADHD se v Česku nevydává téměř žádná odborná literatura, a tak alespoň zde mohou najít informace, které jim pomohou s jedním z jejich největších problémů.

Poutavý styl psaní, který je zaměřený na čtenáře a ne na samotnou autorku, a celková přehlednost knihy jsou zárukou, že si z ní odnesete spoustu užitečných poznatků. Stručné popisy metod, cvičení, díky kterým je můžete hned uvést do praxe, střípky z neurovědy, citáty, které jsou shrnutím toho nejdůležitějšího z každé části, a jednoduché ilustrace – to všechno vytváří kombinaci, která je nezbytná pro každou úspěšnou seberozvojovou knihu věnující se organizaci práce, motivaci a dosahování cílů.

Organizace casu

JAK ZVLÁDNOUT ORGANIZACI ČASU
Autorka: Risa Williams
Originální název: The Ultimate Time Management Toolkit
Překlad: Petra Diestlerová
Žánr: psychologie
Vydáno: Portál, 2024
Počet stran: 176

Hodnocení: 95 %

https://obchod.portal.cz/detailsklk.aspx?sklk_id=EJTK100101


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nejen českou premiéru komedie M.A.S.H chystá Vršovické divadlo MANA, říká Věra Mašková

mana 200Rozvolňování po éře covidové pandemie je znát na koncertech, klubech a divadlech. Konečně! Také Vršovické divadlo MANA připravilo program, které nabídne třeba už v červnu na Letní scéně v Heroldových sadech. "Doufám, že našim divákům nabídneme to, co ...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Víte, že jste pravděpodobně také Idioti 21. století?

200litPsychologická novela Idioti 21. století je druhou samostatnou knihou Vesny Tvrtković. Tato autorka se narodila v Sarajevu, z kterého v roce 1992 s rodinou uprchla kvůli válce do Prahy, kde žije a pracuje. V roce 2009 absolvovala obor tvůrčí psaní na Lit...


Literatura

Tři sestry, které zasáhly do novodobé politiky Číny

velkamalaruda sestra perexTři sestry z rodiny Sung se nesmazatelně zapsaly do dějin novodobé Číny. Nejstarší Aj-Ling (1888–1973) se provdala za muže, který byl ministrem průmyslu, krátce i předsedou vlády Čínské republiky a rovněž guverné...

Divadlo

Kočár plný neřesti i ctnosti

valmont 200Láska k jedné osobě na celý život a věrnost k tomu? Pro vyznavače volnomyšlenkářství je tato životní filozofie naprosto nepřípustná. Libertinové se právě naopak velmi rádi pouští nejen do neřízených sexuálních dobrodružstvích, ale také do milostný...

Film

Evoluce: Krotitelé sci-fi hmyzu

altFilm Evoluce se od svého vzniku v roce 2001 těší stálé oblibě a nezestárnul dodnes. I na béčkové počítačové animaci totiž můžeme vidět, jak by se život vyvíjel, kdyby nešlo o náhodu, ale jakýsi akcelerovaný záměr.

...