Rozfoukejte mozkovou mlhu a žijte kvalitnější život!

Rozfoukejte mozkovou mlhu a žijte kvalitnější život!

Tisk

Mozkovamlha perexTakzvaná mozková mlha představuje problém, který vám může dost zkomplikovat život. Zahalí vaše myšlení do mraku, zablokuje kreativitu a motivaci, a dokonce vám dokáže vzít i chuť do života. Navodí vám pocit, že jste se zasekli, slova z vás polezou jako z chlupaté deky a pohnout se dál vám bude připadat zcela nemožné.

 

I když vás tento stav otravuje a způsobuje, že se cítíte nejistí, dobrou zprávou je, že cesta ven existuje. Pokud máte dojem, že bloudíte v mlze a že to trvá delší čas, nastala ta pravá chvíle pro hledání záchytných bodů a ukazatelů, které vám pomohou vyjít z mlžného oblaku. Vydejte se tedy na cestu za jasným, nezamlženým myšlením, jež výrazně zvýší kvalitu vašeho života.

Praktické tipy od klinické psycholožky

Autorkou knihy Mozková mlha s podtitulem 10 způsobů, jak ji rozfoukat je americká klinická psycholožka Jill Weber, která má soukromou praxi ve Washingtonu. Pracuje zejména s lidmi, kteří se potýkají s úzkostí a obavami, a je autorkou blogu Be Calm, který píše pro Psychology Today. Ve své knize, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál, nabízí cvičení a tipy, které vám pomohou se s vašimi potížemi vypořádat.

Vysvětlení toho, jak funguje mozek, i skutečné příběhy

Deset kapitol nabízí stručné vysvětlení toho, jak funguje lidský mozek, a co negativně či pozitivně ovlivňuje jeho činnost. Dále snadno proveditelná cvičení, která lze zařadit i do nabitého denního programu, a shrnutí, ve kterých autorka zdůrazňuje to nejdůležitější z každé kapitoly. Nechybí ani příklady ze života. Ty vám pomohou nejen lépe pochopit pointu toho, co se autorka snaží sdělit, ale i aplikovat její tipy do vašeho života.

Zajímavým čtením jsou skutečné příběhy lidí, kteří se ocitli v mozkové mlze, z níž pak různými způsoby hledali cestu ven. Tyto konkrétní zkušenosti mohou inspirovat a možná vám pomohou i odhalit, co je potřeba změnit, aby se vám žilo líp. Poutavý styl psaní a srozumitelnost autorčina vyjadřování jsou zárukou, že si z knihy odnesete spoustu přínosných informací, a to i v případě, že se neorientujete v psychologické terminologii.

Mozkovamlha

Mozková mlha - 10 způsobů, jak se s ní vypořádat
Autorka: Jill Weber
Originální název: Overcoming Stress-Induced Brain Fog: 10 Simple Ways to Find Focus, Improve Memory, and Feel,
Překlad: Linda Bartošková
Žánr: psychologie, osobní rozvoj
Vydáno: Portál, 2023
Počet stran: 160

Hodnocení: 90 %

https://obchod.portal.cz/psychologie/mozkova-mlha/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Ondřej Havlík aka en.dru: „Bez Jacksona bych možná nikdy ani beatboxovat nezačal.“

endru200Milí čtenáři, začtěte se do rozhovoru s nejšťastnějším renesančním člověkem - beatboxerem, moderátorem, hercem, improvizátorem a kdo ví co ještě - Ondrou Havlíkem (en.dru).

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Seznamte se s Eliškou Krausovou

letenka-do-neznama 200Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán je kniha, která vyšla v nakladatelství Prostor a dal ji dohromady novinář Vladimír Kroc společně s Eliškou Krausovou.

...

Literatura

Svatý Václav – legendy, nebo skutečnost

Svaty Vaclav 200O životě Svatého Václava nemáme téměř žádné spolehlivé doklady. Není známé jeho přesné datum narození ani datum úmrtí. Legendy o svatém Václavovi zná snad každé malé dítě. Ale mnozí z nás také ví, že legendy si vždy něco přibarvily. Ale k...

Divadlo

Jaká je budoucnost Divadla Na zábradlí?

altSoučasná ekonomická situace, potažmo i kulturní založení obyvatel, není rozhodně příznivou dobou pro instituce věnující se umění. Zejména pak pro divadla, která jsou speciálním odvětvím. Není to film, jejich návštěva není rozhodnutí z minuty na minutu. Chce to p...

Film

Člověk a jeho symboly

logo-portalŠvýcarský psychiatr a psychoterapeut Carl Gustav Jung (1875-1961) patří vedle staršího rakouského kolegy Sigmunda Freuda (1856-1939) k nejznámějším osobnostem, které i laické veřejnosti přiblížily taje (pod)vědomí, nevědomí a...