Veselá kniha především pro ženy

Veselá kniha především pro ženy

Tisk

zoufalky200Zoufalky aneb Rande jak cyp je název knihy od Ivany Hlubinkové Kožmínové. Pokud hledáte nějaké oddychové čtení a chcete se zasmát, tak si ji nenechte ujít!

 

 

V kapitolách se střídá několik žen kolem třicítky, které se snaží najít pana Božského a změnit si tak život k lepšímu. A jak se ukazuje, není to vždy jednoduché, právě naopak. Lenka s Janou jsou každá jiná, a to jak povahově, tak vzhledově, ale to je na nich právě sympatické a ukazuje to tak dva pohledy a přístupy.

„Po nějaké době si mě Džejn zálibně prohlížela a spokojeně prohlásila: „Vypadáš čím dál lépe. Ostatní ženské se o sebe starají celý život a s přibývajícím věkem je to pro ně náročnější a horší. A ty? Kašleš na to, jsi ošklivá a tlustá. A pak trochu zhubneš, namaluješ se a je to.“
Takže asi tak.“ (str. 24)

Kromě nich je zde také postava Lenčiny šéfové, Žofie nebo například Ivona a také mnoho dalších žen. Všechny mají za sebou nějaké zkušenosti s muži a stále k nim přidávají další. Občas je vše růžové, jindy se něco zkomplikuje – tak, jak to v životě bývá. Někdy vám něco může být povědomé, jindy budete kroutit hlavou, ale rozhodně se při čtení hodně zasmějete.

Kapitolky jsou opravdu krátké a příjemné ubíhají, až se nezbývá těšit na nějaký další autorčin počin.

Ivana Hlubinková Kožmínová je povoláním trenérka sportovního aerobiku, lektorka posilovacích lekcí a jógy pro ženy. Tanec a veškerý kultivovaný pohyb je její životní vášní. Jejím velkým koníčkem je konzumovat nezdravé jídlo, pít dobré víno, domácí slivovici a poslouchat klasickou hudbu. Přesto, nebo právě proto, se dovede odvázat a satiricky, s nadhledem a lehkou krutostí hodnotit. A to nejen životy lidí blízkých, ale i sebe.

zoufalky

Zoufalky aneb Rande jak cyp
Autor: Ivana Hlubinková Kožmínová
Žánr: beletrie, humor
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2023
Počet stran: 200
Hodnocení: 87 %

https://pointa.cz/project/9fcb9e28-b599-11ec-a145-0242ac120006


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Renata Štulcová je od dětství jazykový nadšenec a miluje češtinu

renata stulcovaS Renatou Štulcovou jsme se poprvé setkaly v roce 2003. Strávily jsme spolu pěkné dopoledne na besedě s dětmi. Zrovna jí vyšla první kniha Nemetonburk aneb Tajemství ve skále. Renata malovala dětem lab...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Lapuťák a kapitán Adorabl

laputak perPrvní pohádkový příběh z pera Dominika Ladsmana, autora populárního Deníčku moderního fotra, Lapuťák a kapitán Adorabl. Pojďte se začíst do příběhu, který vás zanese do Sedmimoří, kde malý Čeněk zažívá první opravdové dobrodružství. Konečně kniha ...


Literatura

Nevítaný hotelový host vás nechá v nejistotě

nevitany host perexV odlehlém hotelu se rozhodne strávit zimní víkend skupinka lidí, kteří nemají nic společného. Tak se zde sejdou bohatí snoubenci Matthew a Dana, zamilovaný mladý pár Lauren a Ian, kamarádky Gwen a Riley, manželé Beverly a Henry,...

Divadlo

Cybercomics ukazuje budoucnost světa i moderního divadla

cybercomics200Cybercomics je sci-fi román z nedaleké budoucnosti od Egona Bondyho, do kterého se se vším vervou pustilo Slovácké divadlo. Svět mafie a nadnárodních společností vás pohltí a nepustí.

...

Film

Seznamte se se Soňou Červenou

cervena200Soňa Červená - operní pěvkyně, herečka, světoběžník – usměvavá drobná žena, která ustála neskutečné životní zvraty a přesto je optimistka, která se na něco pořád těší. Pokud jste ještě neměli možnost se s paní Soňou seznámit, neváhejte, budete okouzl...