Hororový román Historie děsu

Hororový román Historie děsu

Tisk

historie desu200V říjnu vydalo nakladatelství Laser debutovou knihu, psychologický hororový román, Američana Graysona Hale Historie děsu. Vydejte se na výpravu do lidské psychiky a objevíte neskutečné vyprávění.

 Debutant

Luke Dumas se narodil a vyrůstal v San Diegu v Kalifornii a magisterský titul v tvůrčím psaní získal na Edinburské univerzitě. Historie děsu je jeho románový debut.

Příběh o Skotsku, hledání pravdy a o Ďáblu

Grayson Hale, nejslavnější skotský vrah historie, je známý spíše pod jiným jménem: jako Ďáblův advokát. Když se pětadvacetiletý americký postgraduální student přiznal k vraždě svého spolužáka Liama Stewarta a tvrdil, že jej k činu přiměl ďábel, okamžitě na sebe strhl veškerou pozornost. Po letech je však Hale ve vězení nalezen oběšený ve své cele a policisté objeví rukopis, který slibuje odpovědi na otázku, jež celý národ pronásleduje jako stín: byl Hale šílenec, nebo celou tu dobu říkal pravdu?

Mix témat i formy

Kniha je zajímavá jak obsahově, tak svou specifickou formou. Editorka v roce 2017 narazila na dokument Vzpomínky a zpověď Graysona Halea a pustila se do vlastního pátrání, co se stalo a jestli se ďábel opravdu usadil ve Skotsku. Kniha nabízí zpověď protagonisty, doplněnou poznámkami a vyšetřováním editorky, například přepisy rozhovorů, e-maily, vzkazy atd. V knize je to pečlivě odlišeno typem písma i formátováním a vzniklo tak obsahově zajímavé dílko.

Za mě velmi zajímavá premisa o temných zákoutích lidské duše a o tom, proč děláme to, co děláme. Psychologická sonda do života a minulosti jednoho mladého muže, který při cestě za pravdou zaprodá svou duši ďáblu a nachází jen zmar.

Popravdě netuším, komu bych knihu doporučila a koho by zaujala. Její forma je nezvyklá a působí výrazně, ale na druhou stranu psychologická část působí mnohdy jako plácání na místě a moc hororově na mě neúčinkuje. Pokud vás zajímají netradiční formy a chcete si přečíst zase něco neokoukaného, navíc debut, tak po příběhu jistě sáhněte! Já také budu vyčkávat další díla tohoto autora.

historie desu

Název: Historie děsu
Autor: Luke Dumas
Žánr: psychologický román
Originální název: A History of Fear (2022)
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2023, brožovaná vazba
Počet stran: 408
Hodnocení: 65 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/historie-desu/kniha/16011/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Premiéry nepatří mezi mé oblíbené dny, říká herečka Jaroslava Tihelková

jarka tihelkova 200Komediální i charakterní herečka, která má navíc muzikální talent, což dokázala třeba v titulní roli dnes už legendárního muzikálu Hello, Dolly! - Tak nějak lze jen velice stručně charakterizovat Jaroslavu Tihelkovou, dlouholeto...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Jak na vysoký tlak

tlak perexTak jsem se těšila, že jsem konečně našla návod na to, jak pomoci například tatínkovi od vysokého krevního tlaku, aniž by musel denně užívat bobule, o kterých ani sám neví, jestli mu pomáhají, a nemusel žít stále v obavě, že si je zapomene zobnou...


Literatura

Pepíci - dramatické století Čechů polskýma očima
ImagePolský historik a novinář Mariusz Surozs, jehož literární debut Pepíci nyní vychází i v českém překladu, se v knize, kterou vydalo nakladatelství Plus, nijak netají svou láskou k českým dějinám a ku...

Divadlo

Národní divadlo slavnostně zahájilo svou již 132. sezonu módní přehlídkou pro veřejnost

nd 200Při příležitosti otevření již „více než stoleté“ sezóny Národního divadla, byla pro veřejnost připravena akce módní přehlídky protagonistů čtyř odvětví Národního divadla - baletu, činohry, opery a Laterna Magiky. Moderace mó...

Film

Jak ideologie pronikaly do filmu

Film Europe PEREXDistribuční společnost Film Europe, ačkoli na takovém podnikání sotva může něco vydělat, už drahnou dobu zásobuje českou i slovenskou veřejnost legendárními, ještě v dobách předzvukových vzniklými filmy, od jejichž natočení mnohdy uplyn...