Malý intimní dekameron Ani Geislerové

Malý intimní dekameron Ani Geislerové

Tisk

Nezabije200Je dobře, že slovo dalo slovo, věci se zřetězily a Aňa Geislerová začala psát a publikovat. Nejdříve se účastnila svými povídkami ve sbornících a teď debutuje samostatnou knihou. Deset již dříve vydaných a vyzkoušených povídek si to zasloužilo. Sbírka právem nese titul „Co tě nezabije“, protože ti, o nichž vypráví, se pohybují na samé hranici možností a je nejisté, jak to dopadne.

 

Se svým životem se nám postupně svěří nemilovaná dcera sobecké matky, autista, který pro sebe zvlášť bizarním způsobem nachází citové naplnění, pár, který nemůže mít dítě, osamělá žena, jež dokáže vynalézavě vyjít ze své samoty, dvě přítelkyně v zápletce nerovného vztahu, nemocná, která málem ztratí naději, učitelka postižená režimem, hledačka smyslového vyžití, dívka, jež se vzbouří proti ponižování, a herečka bojující s marností.

Skvěle pointované story životních outsiderů

Tento malý intimní dekameron, jehož komorní příběhy mají vždy jednoho hrdinu, je nám zprostředkováván do nejhlubších záhybů psychiky hlavních postav zasvěcené vypravěčky (některá čísla i jejich ústy), která má dar činit je nevyhnutelnými. Skvěle pointované story životních outsiderů, kteří si přes svůj nepříhodný úděl dokážou najít smysl života, jsou originální, poutavé a umějí zaujmout každého čtenáře. Všechny tyto profesionálně odvedené minuciózní miniatury se zapíšou do paměti vynalézavou prací s detailem při charakterizování svého hrdiny, který zjišťuje, že co ho nezabije, to ho posílí. S tím, že některé to posílí a jiné zabije.

Nezabije450

Co tě nezabije
Autor: Aňa Geislerová
Žánr: literatura
Nakladatelství: Ikar ve společnosti EUROMEDIA GROUP, a.s.
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 208

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/640055-co-te-nezabije.html


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

MUDr. David Frej: Nejen o fekální transplantaci, ale především o Zdravém střevě

frej ft perexJak střeva a zažívací trakt ovlivňuje naše emoce, psychiku, zdraví, imunitu? Právem autoři Jiří Kuchař a MUDr. David Frej říkají, že jde o druhý mozek našeho organismu. MUDr. Davida Freje se zeptáme na pár otázek, které v knize vyčnívají, kte...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Jak se zrodila hvězda hokejového nebe

jagr200Jaromír Jágr. To je jméno, které okamžitě vyvolá silné dojmy v duši každého hokejové nadšence a nenechá chladným ani žádného českého vlastence. Iniciály JJ totiž nesymbolizují jen famózní hokejové výkony na národní i světové úrovni, ale...


Literatura

Dědina věrně popisuje vesnický život

dedina 200Spisovatelka Petra Dvořáková vydala knihu Dědina obsahující velmi zajímavý příběh jedné současné vesnice. Těšte se na nářečí a zajímavé postavy i osudy!

 

...

Divadlo

Pětatřicátý ročník festivalu Mezinárodní týdny tance proběhne on-line

mezinardodni tydny tance 200Pětatřicátý ročník Mezinárodních týdnů tance, nejstaršího festivalu současného tance ve střední Evropě, proběhne pouze ve virtuálním prostředí. Pořadatel festivalu, konzervatoř Taneční centrum Praha, rozhodl, že ...

Film

Animovaný film ve virtuální realitě TMÁNÍ režiséra Ondřeje Moravce, producentky Hany Blaha Šilarové a výtvarnice Báry Anny Stejskalové získal nominaci na cenu Český lev za rok 2022

tmani 200Do nového roku vkročil tým projektu Tmání velmi šťastně. Snímek získal 16. 1. nominaci na cenu Český lev v kategorii nejlepší animovaný film.

...