Rozpolcený – pozor, závěrečný díl série

Rozpolcený – pozor, závěrečný díl série

Tisk

rozpolceny200V listopadu vyšel u nakladatelství Kalibr čtvrtý, žel závěrečný, díl detektivní série Velšana Roba Ashmana s názvem Rozpolcený. Případy Rosalind Krayové doporučuji všemi deseti a pokud dáváte přednost kratším, leč výživným a kreativním zápletkám.

 


Rob Ashman

Rob Ashman pochází z Walesu a pracoval v dolech, v National Coal Board, poté nastoupil na univerzitu a po škole působil na řadě pozic ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. Nyní se naplno věnuje spisovatelské dráze. Česky si můžete přečíst celou sérii Případy Rosalind Krayové: Bez tváře (2021), Jedno malé prasátko (2022), Hlava plná strachu (2023), Rozpolcený (2023). Doufám, že si od něj budeme moci brzy přečíst něco nového!

Pohlcující nový případ

Na blackpoolské pláži je vyplaveno zmučené tělo s prostřelenou hlavou. V uličce je nalezen muž s podříznutým hrdlem. Na nemocničním lůžku je zavražděna žena. Co je spojuje? Soukromý život inspektorky Rosalind Krayové je plný chaosu, a to nejen proto, že se snaží rozplést zamotaný případ a navíc jí vrchní inspektor Dan Bagley chce z práce udělat peklo.
Billy Ellwood je jako chameleon. Co ho donutilo před osmnácti lety zmizet? A jaký byl vlastně jeho slib?

Krátké, svižné, nabušené

Nechci nic prozrazovat o antagonistovi, přišli byste o překvapení, nicméně jako vždy autor nabízí jak pohled vyšetřovatelky, tak pohled záporáka. A umí to dokonale skombinovat, to mi věřte…

Rozpolcený je závěrečným dílem této mimořádné knižní kriminální série, leč můžeme ho však číst i jako samostatný příběh. Nicméně určitě je lepší užít si předešlé výrazné případy a sledovat Roz v akci a nahlédnout jak do jejích myšlenkových postupů, tak do jejího soukromého života.

Musím uznat, že Rob Ashman pro mě byl v roce 2021 s románem Bez tváře zjevením a dokázal si udržet vysokou laťku u všech případů a příběhů s Roz Krayovou. Zároveň kvituji s povděkem, že v nejlepším dokázal sérii utnout a náležitě zakončit. To jen tak někdo nedokáže, takže bravo!

rozpolceny

Název: Rozpolcený
Autor: Rob Ashman
Série: Případy Rosalind Krayové 4.
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: Jaded (2019)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2023, pevná
Počet stran: 264
Hodnocení: 90 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/rozpolceny/kniha/16473/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nechte se nalákat na Přehlídku netradičního filmu do Mladé Boleslavi

200fPřehlídka netradičního filmu se bude konat 26. až 28. září v Mladé Boleslavi a nabídne balkánskou kinematografii. Na naše zvídavé otázky nám u této příležitosti odpověděl Jan Černík, supervizor a vedoucí produkce festivalu a hlavní dramaturg Jan Gál.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

V rouše beránčím aneb když se zlo dědí

v-rouse-berancim 200Vydavatelství Bookmedia se opět pustilo do beletrie a vydalo finskou detektivku V rouše beránčím od Simo Hiltunena.

 

...

Literatura

Nová knížka Marie Kšajtové o panence, co přináší radost

panenka-a-autaci 200Panenka Blaženka umí kouzlit. Ráda dělá radost malým i velkým a má neskutečné nápady. Nejprve žila v Jabloňové ulici u Barunky Jahodové. Spolu si hrály a spolu chodily do obchodu, ve kterém ovoce a zeleninu pr...

Divadlo

Nejznámější příběh lásky všech dob – Romeo a Julie v podání Baletu Národního divadla se v září vrátí do Státní opery

Romeo a JulieNejznámější příběh lásky všech dob, velké a nadčasové milostné téma, to je příběh Romea a Julie, který v baletním ztvárnění choreografa Johna Cranka uvádí Bal...

Film

Alena Mihulová vzpomíná na Karla Kachyňu i svůj život bez něho

muj 200U herečky Aleny Mihulové - narodila se přesně před půlstoletím, 4. května 1965 - občas vzniká dojem, jako kdyby se její existence zploštila na soužití s režisérem Karlem Kachyňou. Jistě měl na ni mimořádný vliv a jejich manželství neublížil ani více než ...