Království v plamenech. Královský potomek, který se chce pomstít. Dávná Zrada, která nikdy doopravdy neskončila

Království v plamenech. Královský potomek, který se chce pomstít. Dávná Zrada, která nikdy doopravdy neskončila

Tisk

Kral popela perexPět největších království Severní a Jižní Tembrie spolu žilo po staletí v míru. Pak však čtyři z nich porušila dávnou smlouvu a zradila páté, jehož vládci se pro zářivě rudé vlasy přezdívalo „Rudovlas“.

 


Královskou rodinu Rudovlasů nezachránila ani jejich spřízněnost s ohněm: král Sandury je popravil do posledního. Zatímco se zbývající čtyři království potácejí na pokraji války, proslýchá se, že zkázu svého rodu přežil novorozený rudovlasý dědic. Čtyři králové chtějí zabránit tomu, aby někde vyrostl královský potomek toužící po pomstě, a tak na jeho hlavu vypíšou odměnu. Co když ale dávná Zrada neskončila? A jak rozhodnutí dvou mladých lidí ovlivní osud světa?

Autorem knihy Král popela, která je prvním dílem série Sága ohňotvůrců, je americký spisovatel Raymond E. Feist. Feist získal vzdělání na Kalifornské univerzitě v San Diegu, kde promoval jako bakalář v oboru komunikace. Je velmi úspěšným spisovatelem, který předkládá čtenářům vždy precizně provedenou, strhující a poutavou četbu. Patří mezi ty nejlepší ve svém oboru a stal se již klasikem, ke kterému se obrací tisíce fanoušků. Po úspěchu svých Trhlinových válek si slávu rozšířil i na poli PC her, když na jeho námět vznikly Betrayal at Krondor a Return to Krondor. Knihu v českém překladu vydalo Nakladatelství Laser.

Strhující vyprávění s pomalejším začátkem

Prolog vás zasvětí do politické situace tohoto do detailů promyšleného světa a naznačí vám, co můžete očekávat. Následný rozjezd příběhu je pomalý a některé čtenáře možná nebude tolik bavit, ale vyplatí se vydržet. Odměnou vám bude temné vyprávění s pochmurnou atmosférou plné dokonale vykreslených postav, které nejsou ani dobré, ani špatné. Jejich morální nejednoznačnost z nich dělá zajímavé a uvěřitelné hrdiny, jejichž cestu budete sledovat s nadšením.

Hlavní hrdinové jsou dva: ukrývající se princ a kovářský učeň. Kromě nich ale dostali prostor i další postavy, jejichž kapitoly přinášejí další informace a pohledy, které obohacují hlavní dějovou linii a ozvláštňují zápletku. Princ i kovář zažívají spoustu dobrodružství – a i když jsou v textu náznaky, že jsou předurčeni k tomu, aby spolupracovali, jejich cesty se protnou až na konci knihy. Nechybí ani trocha magie a závěr, který naláká ke čtení dalšího dílu.

Tato klasická epická fantasy nabízí propracovaný napínavý příběh. Protože v ní ale hraje velkou roli i politika, nadchne kniha zejména dvě skupiny čtenářů: ty, kteří tento prvek ve fantasy knihách vyhledávají, a ty, kterým politika nijak zásadně nepřekáží.

Kral popela

KRÁL POPELA
Autor: Raimond E.Feist
Originální název: King of Ashes
Překlad: Robert Čapek
Žánr: fantasy
Vydáno: 2024, Laser (Euromedia Group, a.s.)
Počet stran: 480

Hodnocení: 90 %

www.laser-books.cz/?s=kr%C3%A1l+popela


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Je potřeba neustále tvořit a snažit se být lepší a lepší, říká výtvarník Pavel Oparty

oparty 200Od pátku 25. února představuje ve foyer v Domě kultury v Kroměříži svou tvorbu bohumínský výtvarník Pavel Oparty. Jeho výstava nese název Melodie barev a přináší kromě obrazů také umělecké fotografie a digitální grafiku. Kroměřížská výstava tohoto kr...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Čokoládové kousky štěstí

kousky200Už jste přemýšleli nad tím, jak strávíte podzim života? U knih, které čekaly dlouhá léta na přečtení? Budete zvelebovat zahrádku? Hlídat vnoučata či pravnoučata? A má někdo z vás v plánu odjet na Fidži a pustit se do výroby vlastní čokolády?


Literatura

Jan Masaryk – Tajemství života a smrti

Jan Masaryk - perexJan Masaryk – československý diplomat, politik a syn prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, byl 10. března 1948 nalezen mrtev pod okny svého bytu v Černínském paláci. Podle některých šlo o poli...

Divadlo

Divadlo Šumperk uvede premiéru legendárního příběhu Přelet nad kukaččím hnízdem

prelet200Přelet nad kukaččím hnízdem bude první premiérou nové sezóny v Divadle Šumperk. Proběhne v sobotu 10. září a v dramaturgii Michaela Sodomky, překladu Luďka Kárla a režii Jiřího Š. Hájka se představí oblíbení šumperští herci.

...

Film

Představujeme vám projekty, které na podzim nabídne veřejnoprávní televize

ct 200Česká televize oslavila tento rok šedesáté výročí od svého založení. A i když má ty největší oslavy jubilea za sebou, bude podzimní schéma doprovázené ještě jejich dozvuky. Nebudou však chybět ani nové projekty, které dostanou prostor vedle...