Svatební historky aneb Jak se jedna komička nevdala

Svatební historky aneb Jak se jedna komička nevdala

Tisk

Svatebni historky perexLáska, sex a radnice! Jste připraveni na pořádnou dávku historek o vztazích, z nichž ne všechny skončily před oltářem? Historek o (ne)vydařených svatbách, bláznivých rozlučkách se svobodou nebo kuriózních žádostech o ruku?


Pokud ano, přečtete si o trapasech a bizarních zážitcích ze života populární stand-up komičky a věčné družičky. Zjistíte, proč se nevyplácí hubnout do svatebních šatů, co lze zažít na rusko-skotské svatbě, kde si hosté nerozumí, co neříkat o svatební noci i jaké typy hostů zaručeně potkáte na každé svatbě.

Kniha, která získala ocenění Magnesia Litera

Autorkou knihy Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala, kterou vydalo Nakladatelství Ikar (Euromedai Group), je stand-up komička, moderátorka a scénáristka Lucie Macháčková. Úspěch měla už její první humoristická kniha Historky z Tinderu, která vypráví o těch nejlepších příbězích z těch nejhorších rande. Neméně úspěšné Svatební historky dokonce získaly i cenu Magnesia Litera v kategorii Litera za humoristickou knihu.

Originální slovní hříčky, trefná přirovnání a místy nekorektní humor

Kniha je tvořena historkami, které autorka dokáže skvěle vypointovat. Autorčin styl psaní je dokonale propracovaný a plný originálních slovních hříček a trefných přirovnání, které vás zaručeně pobaví. Pokud jde o její humor, ten je místy nekorektní, ale žádné vyloženě vulgární nebo vysloveně trapné pasáže v knize nenajdete. Ano, občas se v textu objeví i sprosté slovo, ale vždy slouží pouze na to, aby podtrhlo kontext příběhu.

Mezi jednotlivými historkami se nacházejí růžové stránky, na kterých dostaly prostor různé seznamy a binga, například bingo svatebních projevů, bingo rozlučky se svobodou, seznam písní, které by se měly vyřadit ze svatebního playlistu, nebo seznam typů holek, které můžete potkat na rozlučce se svobodou, či hostů, kteří jsou součástí každé svatby.

Svatební historky jsou zábavným čtením, které vás rozesměje bez ohledu na to, zda máte před svatbou, po svatbě nebo nad svatbou ani (zatím) nepřemýšlíte. Kromě humoru kniha zaujme i nádherným grafickým zpracováním.

Svatebni historky 1

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala
Autorka: Lucie Macháčková
Žánr: humor
Vydáno: Ikar (Euromedia Group, a.s.), 2023
Počet stran: 248

Hodnocení: 95 %

www.knizniklub.cz/knihy/651131-svatebni-historky-aneb-jak-jsem-se-nevdala.html


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Píše Zdeněk Hanka do ticha?

hanka z 200Sympatický usměvavý muž, lékař, spisovatel, specialista pohotovostní a záchranné služby a instruktor v tomto oboru, člověk, který miluje hudbu a výtvarné umění - to vše v jedné osobě je Zdeněk Hanka, česky píšící autor žijící od roku 1999 v Kanadě...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Její nevlastní dcera zmizela. Má s tím něco společného?

Nevlastni dcera perexTřináctiletá Mia zmizela v době, kdy v sousedství hořelo. Mohou tyto dvě události spolu souviset nebo jde o náhodu? Poslední, kdo dívku viděl, je Vanessa, její nevlastní matka. Ona i Tripp, její manžel a otec Mii, jsou ...


Literatura

Syn draka aneb Dracula dostává nový rozměr

Syn draka perexNěkdo touží po moci, někdo po svobodě a někdo jen po setkání se starým přítelem. Draculu Brama Stokera zná asi každý. Úpíří téma hraběte Draculy již bylo vyčerpáno? Opak je pravdou, dokazuje česká autorka Kristýna Freiová v novém románu S...

Divadlo

Růžena Lysenková hrála hodně v televizi, ale velké role měla hlavně v divadle

lysenkova200Pamětníci a milovníci divadla si mohli všimnout, že letos 6. září to bylo deset let, co odešla ve věku 94 let vynikající herečka Růžena Lysenková. Naposledy si zahrála v roce 1997, a to v televizním filmu Čas jeřabin. A i když se objevila v řadě in...

Film

Neuvěřitelný život Miroslava Zikmunda

HZ perexMožná máte knihy známé dvojice „Zikmund a Hanzelka“ do poslední přečtené. Možná je odmala vídáváte v knihovně, ale ještě jste se do nich nezačetli a jen tak vzdáleně tušíte, o co v nich kráčí. Třeba vás k objevování díla H+Z nakopne fil...