Jedno malé prasátko

Jedno malé prasátko

Tisk

jedno male prasatko 200V lednu vyšla u kalibru druhá detektivní kniha britského autora Roba Ashmana ze série Případy Rosalind Krayové. Jedno malé prasátko přináší hutný detektivní příběh, který není pro slabší povahy a na pouhých 250 stránkách dokáže rozehrát slušný napínavých a psychologický příběh.

Dámy a pánové, Rob Ashman

Rob Ashman pochází z Walesu a pracoval v dolech, v National Coal Board, poté nastoupil na univerzitu a po škole působil na řadě pozic ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. Nyní se naplno věnuje spisovatelské dráze. Loni v srpnu vyšel první díl této série, výborná kniha Bez tváře.

Prstíková říkanka

Zastupující šéfinspektorka Krayová řeší démony z minulosti, kteří jí pořád nedají spát, musí čelit své ambiciózní šéfce a do toho dostává případ brutální vraždy, kde byla oběť zabita velmi specifickým a nepěkným způsobem. Postupem času policisté zjišťují, že se nejedná o první ani poslední oběť a že pachatel má v plánu postupovat podle oblíbené dětské říkánky Jedno malé prasátko…

Originalita

Nepřestávám se udivovat faktu, že autor dokázal na tak malém prostoru cca 250 stran rozvrhnout a jít do hloubky s tak originálním nápadem, jako je aplikace prosté dětské říkánky do běsnícího vraždění.

Jedno malé prasátko navazuje na výborný první díl, ale není problém číst knihu samostatně bez znalosti předešlého příběhu. Přesto první díl vřele doporučuji. Lépe pochopíte myšlenkové pochody hlavní hrdinky a budete se lépe orientovat i v ostatních postavách.

V rámci vykreslení psychologie postav nemůžu než jinak a dát jedničku. Co tady autor předvádí, to je vskutku parádní. Hned víme, kdo jsou dobří a kdo patří k těm zlým. Autor od začátku střídá úhly pohledu Roz a pachatele těchto zvěrstev. Nejedná se tedy o příběh, kdy řešíme, kdo to udělal, ale zajímá nás hnací motiv vraha. Nebojte, všechno se dozvíte.

Poslechněte si kvičení…

Vraždy jako na jatkách, no uznávám, je to síla, ale jakmile odhlédnete od brutality, máme tady vynikající psychologický příběh a nečekané zvraty i rozuzlení. Logický a dobře promyšlený příběh a celý případ si rozhodně zaslouží pozornost čtenářů, kteří holdují detektivkám.

jedno male prasatko

Název: Jedno malé prasátko
Autor: Rob Ashman
Série: Případy Rosalind Krayové 2.
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: This Little Piggy (2018)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná
Počet stran: 256
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/jedno-male-prasatko/kniha/13298/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Rozhovor s Robertem Vanem

200rozNarodil se na Slovensku, emigroval do Spojených států a po sametové revoluci se vrátil do Prahy. V komerční sféře patří k vyhledávaným módním a portrétním fotografům. Krom toho, jako jeden z mála, využívá ve své vlastní tvorbě techniku rozšířenou v 19. ...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Ryba Chyba – nový rybí druh – a taky prima čtení

ryba chyba200V jednom rybníce, o který se staral, velmi dobře je nutné podotknout, dlouhá léta vodník Jaromír, co psal básně a byl duše poetická, nastala katastrofa. Hned po oslavě svých pětistých narozenin totiž Jaromír sebral svoje saky paky a odešel na...


Literatura

Děti i dospělí, poučte se Jak číst stopy zvířat

jak cist stopy zvirat200Mladá fronta v září vydala knihu pro zvídavé děti a jejich rodiče, kteří tíhnou k přírodě a zvířatům a rádi by si vyzkoušeli zálesácké dovednosti, konktrétně stopování zvířat. Na téměř dvou stech bohatě ilustrovaných s...

Divadlo

Pestrý podzim v divadle - Divadlo Radka Brzobohatého

200divAby vaše podzimní dny byly co nejpestřejší, přinášíme vám říjnové divadelní tipy, tentokrát z Divadla Radka Brzobohatého.

...

Film

Volání ženského rodu

volanirodu perexSborník dvojznačně nazvaný Volání rodu se nevztahuje ke stejnojmennému českému filmu odehrávajícímu se v pravěku (ačkoli má na obálce záběr z něho), nýbrž přináší statě čtyř autorek, napsané za posledních deset let pod zá...