Daliborův předvánoční tip na audioknihy

Daliborův předvánoční tip na audioknihy

Tisk

Tip12P

Ještě pořád můžete stihnout nakoupit vánoční dárky pro své blízké! Pokud nevíte, co by to mělo být, zkuste následující tipy na audioknihy pro dospělé i děti! Náš redaktor Dalibor opět připravil tuto malou ochutnávku literatury. 


Cressida Cowell – Škyťák Šelmovská Štika III.

Jestli na světě existuje nějaká série dračích příběhů, která je skvěle přijímána napříč generacemi, pak jde zcela jistě o příběhy malého Vikinga Škyťáka. Tři celovečerní animované filmy, několik seriálových sérií, dvanáct knižních titulů. A k tomu ještě audioknižní verze z produkce vydavatelství OneHotBook. Zatím poslední vydaný titul Jak přežít dračí bouři s dokonalým přednesem Davida Novotného je již sedmou dostupnou nahrávkou. Pro fanoušky Škyťákovy tvůrkyně jsou navíc k mání i dvě audioknihy série Kouzelníci z Pradávna. Kdo se chce zasmát, poučit, ale hlavně si užít skvělou zábavu, pak práce Cressidy Cowell jsou přesně to pravé po čem se dívat.

Tip09 Cowell Skytak fullSize


Robert Brynza – Tíživé ticho

Milovníci detektivek a napětí si nemohou nechat ujít nejnovější audioknihu populárního britského autora s mimořádně pozitivním vztahem k našim slovenským sousedům. Zatímco Tíživé ticho je samostatně stojící psychologický thriller načtený podmanivým hlasem Vilmy Cibulkové, Robert Brynza je známý i dvěma detektivními sériemi: Erika Fosterová – slovenská kriminalistka ve službách britské policie se posluchačům představila počínaje titulem Dívka v ledu, zatímco soukromá vyšetřovatelka Kate Marshallová svou vlastní sérii zahájila knihou Kanibal z Nine Elms. Obě série načetl nedostižný Martin Stránský. V tuto chvíli je na serveru Audioteka.cz k mání celkem dvanáct audioknih Roberta Brynzy v češtině a jedna ve slovenštině.

Tip10 Brynza TiziveTicho fullSize


Mark Greaney – Šedý muž

Obdivovatelé hlubokého hlasu Martina Stránského si rozhodně přijdou na své i v akční trilogii Šedý muž Marka Greaneye se stejnojmenným prvním dílem. Spolu s dvojkou Na mušce a trojkou Neřízená střela je tento strhující a napínavý soubor příběhů dostupný třeba na serveru Audioteka.cz již od roku 2023. Každý z titulů lze poslouchat nezávisle na těch ostatních, ale zachování posloupnosti samozřejmě ničemu neuškodí. Téma do značné míry charakterního nájemného zabijáka, který se svým bývalým šéfům znelíbil a musí bojovat o svůj vlastní život, tak trochu připomíná postavu Jasona Bourna stvořeného Robertem Ludlumem a později adoptovaného Ericem van Lustbaderem – takže pokud je vám muž bez minulosti povědomý a sympatický, u Šedého muže nemůžete šlápnout vedle.

Tip11 Greaney SedyMuz fullSize


Michala Dvořáková – Strašidelný hrad

Pro dětské posluchače, ale samozřejmě nejenom pro ně, tu mám jednu sladkou pohádku. Proč sladkou? Protože její autorka Michala Dvořáková se kromě psaní živí hlavně cukrařinou. No řekněte, není to (obojí) práce snů? Strašidelný hrad vás zavede do světa veselých strašidel a dalších nadpřirozených bytostí. Jste-li otevření dobrodružství a zároveň toužíte po něčem novém a vzrušujícím, pak se nechte vtáhnout přednesem Tomáše Fürbachera do tajemství čar a kouzel. A pokud vás navíc hlas tohoto zkušeného interpreta, hudebníka a umělce každým coulem zaujme, pak nezapomeňte sáhnout i po jím natočené audioknize Mirka Elpla Marco Polo – Lev Benátský. Ta sice není určena dětem, ale dospívajícím rozhodně ano. Oba tituly jsou k mání na většině audioknižních serverů, Audioteka.cz nevyjímaje.

Tip12 Dvorakova StrasidelnyHrad fullSize


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Rozhovor

„Vlastní nakladatelství znamená pro autora svobodu,“ myslí si spisovatelka Markéta Harasimová. Co ji přivedlo ke psaní a jak si vybírá náměty svých románů?

Harasimova perexMarkétu Harasimovou asi není třeba představovat. Tato úspěšná autorka napsala již 32 knih, z nichž dvě nejnovější – Gaslighter a Kudlanka – vyšly v minulém roce. Nahlédněte do jejího spisovatelského světa a zjistěte, co se ukrývá za obálka...

Praštěný nápad Kuny Elišky

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Fenomén Karel Kryl

Fenomen KK 200Tato kniha je všestranným pohledem na osobnost zpěváka, básníka, výtvarníka, rozhlasového redaktora a glosátora Karla Kryla, jehož nedožité sedmdesátiny a dvacáté výročí úmrtí si letos připomínáme.

...


Literatura

Zachrání Andrea svět?

charlotte200Tajemné bytosti, záhadné stíny, svět démonů a boj dobrých se zlými. Charlotte – Ztracená vzpomínka Vampi Very v sobě nese vše, co do správné fantasy patří. A ještě něco navíc – svět současných náctiletých, kteří vidí své okolí trochu jinak než os...

Divadlo

Švandovo divadlo přináší mrazivý zážitek

zahrada perexKdyž slyšíte název Betonová zahrada a nečetli jste novelu Iana McEwana ani neviděli její filmovou verzi, asi máte mnoho představ, co se za trochu sterilním názvem skrývá. Přesně pro takové diváky bude nová inscenace mrazivým zážitkem. V Česku...

Film

Hon: nezištné lži na komunální úrovni

hon jagten 200Obecně vzato jsou skandinávská dramata opředena řadou mýtů. Například, že seveřané točí často filmy o patologických jevech ve společnosti (násilí, alkoholismus, rodinné krize) a že je točí realisticky a bez cíleného uspokojování diváckých oč...