Zámek Zbiroh zve na Slavnosti růžových vín

Zámek Zbiroh zve na Slavnosti růžových vín

Tisk

Slavnosti200Předposlední květnovou sobotu bude na zbirožském zámku pořádně živo. 23. května tady totiž proběhnou oblíbené Slavnosti růžových vín. Tradiční akce,  která začne v 11 a skončí v 18 hodin, s sebou přinese bohatý program pro všechny věkové kategorie.

 


Těšit se můžete na řemeslné tržiště, cimbálovou muziku i na nezbytné ochutnávky lahodného moku a jeho prodej. Přijedou ti nejuznávanější vinaři z Čech i Moravy. Ve zbirožské zámecké krčmě „U Rudolfovy kratochvíle“ se v den konání akce budou připravovat pokrmy podle staročeských receptur.

Slavnosti1


Pokud jste na Zbirohu zatím nebyli, pak vězte, že se nachází pouhých dvacet minut od Prahy, což z něj dělá ideální a velmi vyhledávané výletní místo.  Je to nejstarší šlechtický hrad u nás a zaručeně Vás uchvátí svými dokonalými interiéry. Disponuje totiž velkým množstvím salonků a sálů, gotickou hradní kaplí a dokonce i vinnými sklepy. Středověká krčma U Rudolfovy kratochvíle je u turistů i místních velmi oblíbená a to zejména díky zdejší skvělé kuchyni a stylové atmosféře.

Slavnosti2


Zajímavostí zámku Zbiroh je také to, že zde svého času pobýval Alfons Mucha, který tady prý namaloval své nejslavnější dílo – Slovanskou epopej.  V malé galerii zámeckého šenku najdete stálou expozici Muchových fotografií, které pořídil v letech 1910 – 1928. V letních měsících je prohlídka galerie součástí hradního okruhu.  

Slavnosti3

Slavnosti růžových vín
Zámek Zbiroh
23.5.2015 od 11 do 18 hodin 

Více informací o zámku i o službách zde poskytovaných najdete na www.zbiroh.com nebo na facebooku.


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

„Božská Sarah“ míří do Divadla Kalich

janzu200Herečka Iva Janžurová a režisérka Alice Nellis se opět scházejí nad novou inscenací.  V ní se naše herecká legenda opět promění ve významnou světovou osobnost, tentokrát v divadelní ikonu přelomu 19. a 20. století Sarah Bernhardt.

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Vyšli demonstrovat. Kdo a za co?

Demonstrace8Demonstrace SPD, na níž vystoupili lídři evropské nacionalistické scény Marine Le Pen, Greet Wilders nebo na dálku Matteo Salvini, se setkala se silnou nenásilnou protireakcí. Pískot a hra na hudební nástroje přehlušila hlásání nenávisti a obc...

Z archivu...


Literatura

Básník Jiří Žáček: Psaní je škola empatie pro autory i pro čtenáře
ImageKdyž jsem přemýšlela nad básnickou osobností, nenapadl mě nikdo jiný než pan Jiří Žáček. Právě tento člověk mě dokázal pobavit svými verši již na prvním stupni, a proto jsem mu nyní s radostí položila několik otázek. Usmě...

Divadlo

V Divadle Polárka budou mít všech 5 pohromadě

polarka 200Brněnské divadlo pro děti a mládež, Divadlo Polárka, oznámilo dramaturgický plán na sezónu 2022/2023. Pro ně to bude už 25., takže se rozhodli ukázat, že mají všech pět pohromadě.

...

Film

Matt Damon je pryč, přichází Renner a Bourneův odkaz

Bourneův odkazTrilogie sledující osudy Jasona Bourna si získala velký obdiv kritiků i diváků. Tajný agent se vynořil z moře se ztrátou paměti a postupně začal zjišťovat, čeho se účastnil a kým vlastně je. Jeho napínavou akční pouť ...