Když Sestry osudu pořádají hon na Macbetha

Když Sestry osudu pořádají hon na Macbetha

Tisk

Hon na macbetha perexTemná komiksová fantasy Hon na Macbetha je tak trochu jiným pohledem na osud skotského krále Macbetha v Shakespearově pojetí. Zaměřuje se totiž na postavy tří čarodějnic, Morty, Lesis a Kloty, které se natolik zamotaly do svých kouzel, že se ocitly uvězněné ve světě vlastní kletby a nyní zoufale hledají cestu na svobodu. Jsou minulost, současnost a budoucnost klubkem červených nití se spoustou stahujících se smyček a pevných uzlů? A kdo drží v rukou nůžky osudu? 

Nový fragment Macbethova příběhu vytvořili Lukáš Pokorný, Štěpánka Jislová a Lukáš Komárek, knihu Hon na Macbetha vydalo nakladatelství Argo. Hlavně díky kreslířce a manažerce projektu Štěpánce Jislové dostaly Sestry osudu konečně odpovídající prostor, aby zašmodrchanou situaci vyřešily. Naráží přitom na lži, kterým věřily celá staletí, a staré vzorce, které dnes už neplatí. Kdo je nakonec oběť a kdo tyran? A podaří se jim "ulovit" nešťastného krále?

Umět vzít život do vlastních rukou

Intriky, manipulativní proroctví a nemilosrdná prokletí nejsou jen výsadou divadelních her a fantasy příběhů. I v běžném životě se s nimi setkáváme na každém kroku. Je dobré umět tato kouzla odhalit a hlavně se z nich dokázat vymanit. Na pozadí samostatného příběhu tří čarodějnic se rýsuje další rozměr pojetí osudu, který člověku předurčí buď sudičky (v pohádkách) nebo rodiče či učitelé (v realitě), případně jiní "dobrodinci".

„Celý život se odvíjí od příběhu, který sami sobě vyprávíme.“

Tento komiks se tak stává nejen samostatnou literární a výtvarnou jednotkou, ale také lákavou návnadou k přečtení Shakespearova Macbetha či zhlédnutí některé z adaptací této hry. Nově vytvořený fragment totiž musí zapadnout do skládačky, aby výsledný obraz byl dokonalý. Navrch se dá tento pozoruhodný počin ještě považovat za motivační literaturu. A to už je opravdu skvělé skóre! Autoři se toho prostě nebáli a zjevně drží kormidlo svého osudu opravdu pevně.

Hon na macbetha

Hon na Macbetha
Autor: Lukáš Pokorný
Ilustrace: Štěpánka Jislová, Lukáš Komárek
Žánr: komiks, fantasy
Vydáno: 2022, Argo
Počet stran: 104

Hodnocení: 87 %

https://argo.cz/knihy/hon-na-macbetha/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

Michael Kiske: „Tipuju, že nás opět pozvou na další Masters Of Rock…”

michael kiske unisonicJak se vede bývalému zpěvákovi legedárních dýní Helloween Michaelovi Kiskemu? Momentálně spolu s kytaristou Kaiem Hansenem exceluje ve skupině Unisonic. Spoustu jeho zajímavých názorů ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

JUNIOR NA CESTÁCH/ Monika Petrlová - literární soutěž K21

Letní literární soutěž Kultury21 Všechny vůně a chutě světa dospěla do další fáze. O Ceně poroty je již rozhodnuto a nyní je řada na vás, čtenářích, kterou z povídek vyberete jako vítěznou. Ta pak bude taktéž oceněna. Navíc všichni hlasující budou zařazení do slosování o knihu plnou dobrodružství a zážitků z cest "Narozena pod toulavou hvězd...

Z archivu...


Literatura

Skutečný příběh britského vojáka, který byl vězněm v Osvětimi


saboter z osvetimi perexArthur Dodd byl britským vojákem, který během druhé světové války upadl do německého zajetí. Jeho strastiplná cesta ho dovedla až do nechvalně proslulého osvětimského zajateckého tábora Monowitz, kde stráv...

Divadlo

Bouřlivé léto na Hradě

boure 200Letošní ročník Letních shakespearovských slavností otevře 28. června v Královské zahradě Pražského hradu premiéra Bouře. Magickou komedii plnou lásky, pletich, zázraků i odpuštění režíruje SKUTR. Generálním partnerem je skupina PPF.

...

Film

Mimořádná událost pro fanoušky českého humoru i milovníky vlaků

MU Jana Plodkova Igor Chmela 01 foto Jaroslav KutheilMimořádná událost je sympatickou českou komedií, jejíž zápletka se inspirovala skutečnou příhodou. Jestli se chcete od srdce zasmát a už vás nebaví velké množství ne...