Duhy a jednorožci poprvé

Duhy a jednorožci poprvé

Tisk

duhy a jednorozci perexMaminky malých dětí to nemají lehké, i když často slýchají, že jsou vlastně pořád doma, tak na co si stěžují, a jak to, že stále něco nestíhají... Naštěstí většina z nich takové připomínky bere s rezervou. Dokonce si najdou čas i na to, aby se o své postřehy a zážitky podělily se svými kamarádkami. Občas to udělají s takovým nadhledem a vtipem, že by bylo škoda neposlat vyprávění dál. Přečtěte si první příspěvek dvojnásobné maminky Nikoly, v němž barvitě líčí cestu pro balíček, a těšte se na její další maminkovské mimifejetony. 

Konečně napadl sníh, paráda! Přemýšlím, jestli si půjdeme zablbnout jen před dům, nebo třeba na hřiště, když mi vyskočí zpráva z Alzy, abych si konečně vyzvedla balíček, protože ho mám v boxu už od včerejška! Takže je to jasné, vezmeme nosítko, boby a jdeme pro balíček. Ale z nosící bundy mi vlastně vyjel zip… Nevadí, najdu kleště a opravím to. Během bleskové půlhodinové opravy začíná miminko plakat, chce spát. Rychle ji oblékám, beru do nosítka a dokončuju opravu v rytmu houpy-houpy. Hurá, povedlo se, jdeme se doobléknout, a honem ven.

Za dobu, co mám dvě děti, je to vůbec poprvé, kdy je venku víc než jen poprašek, je tudíž nutné vytáhnout plnou polní – punčocháče, kombinézy, nákrčníky. První problém je kombinéza – dítě ji nechce (to starší, miminko s protesty, doufám, ještě pár měsíců počká). Po úspěšném vysvětlování, že na boby je kombinéza fakt skvělá, přichází druhý zádrhel – chce obléknout nejdřív ruce a pak teprve nohy. A tyhle rukavice nepřipadají v úvahu, není na nich Everest a Sky! Miminko nemá nákrčník, ale do nosítka už to rvát nebudu. Nevadí, stejně hned usne a přitulí se, a pak už stačí moje šála pro nás obě. Vylovím z útrob sklepa boby a vyrážíme.

duhy a jednorozci 1
Miminko nespí, vystrkuje ruce, zaklání se a nechává si sněžit na krk. Chvíli jí ten zážitek dopřeju, ale po pár metrech přeci jen strčím svoje rukavice do kapsy, rozepnu bundu a ruce jí schovám do nosítka. Zapínám bundu a tadá, zip se komplet rozjíždí. Miminko už potřebuje nutně spát a dítě má radost ze sněhu, nemůžeme to zabalit po třech minutách a jít zase domů. To zvládneme! Jednou rukou táhnu boby, druhou držím rozepnutou bundu, aby pod ni netáhlo, a jdeme. Jo, ale tahle ulice je vlastně rozkopaná a musí se chodit po silnici. Nevadí, chlapi z technických se činili, cesta je prohrnutá, autu se kdyžtak vyhneme. A aspoň jsem poučená a zpátky půjdeme jinudy.

Vyzvedávám balíček a zjišťuji, že v kapse nemám rukavice. Aha, takže zpátky přesně tou samou cestou. Rukavice nacházím, všechno v pořádku. Co bychom si tak mohly ještě v tom sněhu zkusit? „Já chci čůrat.“ Jasně, že mě to hned nenapadlo! Sundat kombinézu, podržet všechno tak, aby to bylo mokrý jen od sněhu, hotovo. Obléknout, všechno zastrčit, ještě rukavice. A nezapomenout, že první se obléká ta se Sky, Everest je až potom!

Už je jaro?

Foto: autorka článku


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

Dvě tvořilky, díky nimž se v jihočeské Soběslavi kreativně vyřádí děti i dospělí

kreativ sobeslav rozhovor200První březnové dny přinesou jistě nejen závan jara, ale i pořádný průvan kreativity, který mají na svědomí Michaela Oubramová Radová a Martina Šimonová. A odkud vane vítr, to vám t...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Chrám Sv. Barbory v Kutné Hoře má dokonalou akustiku a zvedá pohledy návštěvníků vzhůru

svata barbora 200Ve dnech 13.-15.9.2013 se v Kutné Hoře koná Kutnohorský varhanní festival na konci léta. Festival zahájí v pátek 13. září brilantní německý varhaník, muzikolog a pedagog profesor Ludger Lohmann, který p...


Literatura

Jídlem proti rakovině

jidlemprotirakovine 200Ucelená kuchařka, věnovaná velmi aktuálnímu tématu stravování v období léčby diagnostikovaného rakovinného onemocnění i po jeho ukončení, na našem knižním trhu dlouho chyběla. Vzhledem k t...

Divadlo

„My pijeme rum!“

zavislosti navzdory200Závislost. Máte taky na něčem závislost? Možná nějakou, která není škodlivá pro vaše okolí – dezert po obědě? Ranní káva? Že nesmíte chybět na žádné premiéře filmu, divadelní hry…? A co ty horší formy závislosti, které už ovli...

Film

Kinematografie a stát v českých zemích mezi roky 1895-1945

kinema 200Doposud se slovo "kinematografie" vztahovalo především na filmovou tvorbu. Teprve Ivan Klimeš se v knize Kinematografie a stát v českých zemích 1895-1945 soustředí na to, jak stát a jeho předpisy ovlivňovaly kinematografické podnikání - výrobu i ...