Tarot Múz: Fantazie vám dá odpovědi

Tarot Múz: Fantazie vám dá odpovědi

Tisk

Tarot muz perexNádherné, moderně pojaté karty, které vás nadchnou nejen velmi elegantním vzhledem, ale i poetickým obsahem, který však stojí na praktických radách a síle klasického tarotu. Je možné, že moje Múza je jen výplodem mé fantazie? Ptá se někdo v přiložené knížce autorky. A ano, je to možné, naše Múza, naše tvořivost, radost z ponoření se do práce, činnosti… a když se z ní vynoříme, jsme doslova jako znovuzrození. Znáte to? Tak to bylo setkání s Múzou.

Má různá poetická a mystická zobrazení, mne však při pátrání s těmito kartami více a více napadalo, jak vlastně doopravdy vypadá. Cítím ji jako energii, radost, jako součást sebe, ale kdybych si měla představit její vizuální podobu… je žena, muž? Je milující bytost, je bytost, kterou i já miluji?

„Obrana. Jsem tady. Jsem silná.

Jsem. Zvládla jsem to až sem.

Vzít nemůžete. A zlomit. Mě ne.

Ani obklíčení mne neznejistí.“

To je třeba poetické zakončení karty 7 inspirací, která se zabývá prací s negativními názory okolí, vlastními sebeomezujícími názory. Tu chvíli, kdy máme té nápravě věnovat energii a vzepřít se. Samotný text pak vypráví o tom, jak je útočeno na naše nápady, úspěchy, zakolísání, pochyby… i to, že když se projeví Múza, může to znejistit, můžeme začít váhat, může se proti námi někdo otočit.

I to je jedna strana barevné a různoúhlové mince tvoření, tarotu a tohoto tématu.

Tarot muz

Karty mají krásný design, který:

- působí svěže a moderně

- budí úsměv na tváři a zaujme i toho, kdo jinak tarotu neholduje

- poskytuje informace, které jsou snadno pochopitelné a inspirující v každé chvíli

O autorce:

Chris-Anne: návrhářka, brandový stratég, milovnice tarotu požehnaná touhou tvořit, nechat si našeptávat a využít tak své zkušenosti z konvenčního života designérky. Žije spokojeně v kanadském maloměstě s mužem a australským labradorem.

IMG 1181 - kopie

Tarot múz

Autoka: Chris-Anne

Rok vydání original: 2020 /Hay House

Original. The Muse Tarot

Překladatel: Kateřina Česalová

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2024

www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jiří Holub: Lenošení jsem dovedl k dokonalosti!

proste200Přinášíme rozhovor se spisovatelem na žánrovém pomezí - Jiřím Holubem.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Veršovichry? Veršovánky

Versovanky perexViléma Kmuníčka možná znáte z jeho literárněvědné publikace Hledání Jana Weisse. Jako autor básní zaveden není, i když vlastním nákladem vydal několik titulů (Věnec, Dva věnce, Na slunce pamatuj, Hledání).

Z archivu...


Literatura

Kiosek na pláži - dědictví za všechny prachy

Kiosek perexVybíráte-li si knihu na dovolenou a zároveň dáváte přednost románům s poněkud závažnějším tématem, než je plážová romantika, může být Kiosek na pláži Felixe Booma tou pravou volbou pro vás.

...

Divadlo

Vydejme se s Hurvínkem mezi osly

hurvinek mezi osly 200Děti mají docela dlouhé vánoční prázdniny, během kterých asi moc na školu myslet nebudou. Některé z nich si, stejně jako Hurvínek, možná říkají: „Škola???!!! Brrrr!!!“ Ale co se s nimi zajít podívat do div...

Film

Nerozlučná tvůrčí dvojice Ken Loach a Paul Laverty obdrží v Karlových Varech cenu za celoživotní přínos filmovému umění

FFKV perexScenárista PAUL LAVERTY (*1957) a režisér KEN LOACH(*1936) zosobňují příklad pevně ukotvené umělecké dvojice, která se už patnáct let ideálně doplňuje: Laverty zajistí skvěle napsaný příběh, Loach se postará o jeho neméně skvělou realizaci, která...