Nitriansky majáles – voľná zábava pre študentov
Banner

Nitriansky majáles – voľná zábava pre študentov

Nitra perexJednou z najväčších študentských akcií je Bažant majáles, ktorý vedie od jeho vzniku Pavel Daněk. V rámci majálesovej šnúry sa začínalo 5. mája v Nitre, pokračuje sa dnešnými koncertmi v Žiline a záverečné sa uskutočnia zajtra v Banskej Bystrici.


Nitriansky majáles sa tak ako aj jeho predchádzajúce ročníky konal bezplatne už po dvanásty raz v priestoroch areálu autoškoly Akadémia na akademickej ulici. Pripravila ho agentúra, ktorá má veľa skúseností na hudobnej scéne, novinkou je že, že sa majáles už nekoná v rámci Nitrianskych univerzitných dní.

NitraK1

Na programe sa podieľajú aj študenti. „Do programu sme nevstupovali, skupiny si od vzniku majálesov vyberajú študenti na základe svojich požiadaviek. Poskytneme im desať až dvanásť hlavných kapiel na výber. Následne to vyhodnotíme vo všetkých troch mestách a zostavíme program. Koordinujeme na dramaturgii, ale čo sa týka amatérskych kapiel, tie sú úplne v réžiíštudentov,“ priblížil prípravu Pavel Daněk.

NitraK2

Počas popoludňajších hodín a večera sa predstavili menej známe kapely ako Ranná nevoľnosť, Starfist, Individuum, Borra, známejšie Billy Barman, Medial Banana. Najväčším očakávaním boli posledné dve skupiny Para a Polemic. Obe tieto skupiny si vychutnali koncerty pred niekoľko tisícovým davom, tým si aspoň trošku nahradili bratislavský majáles, kde mali hrať na veľkom pódiu pred dvadsaťtisícovým davom. Počasie im to nedovolilo, a tak zahrali aspoň menší koncert.

NitraK3

Na majálese sa zabávali fanúšikovia nielen mladšej generácie, okolitá mládež, študenti z Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, ale aj starší, ktorí si zaspomínali na svoje študentské časy. S programom boli spokojní aj predstavitelia organizátorskej agentúry. „Som veľmi spokojný, len škoda, že sa nám nepodarilo vybaviť trošku teplejšie počasie, lebo je strašná zima, ale za to veľmi dobrá nálada. Dúfam, že aj v Žiline a v Banskej Bystrici to dopadne aspoň takto ako tu,“ uviedol Daněk. Do budúcnosti by si želali prilákať viacerých sponzorov a radi by pritiahli väčšie mená a ešte väčšie davy.„Našou ideou do budúcnosti je, aby sa stal majáles pre každého mladého človeka, ktorý sa ho zúčastní zážitkom na celý rok,“ uzavrel Organizátor Pavel Daněk.

nitra10


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír

  • Čtvrté číslo Tapíra je v prodeji Více o tom ZDE  
  • Adopce tapíra na rok 2021
    Klub kreslířů a humoristů prodloužila adopci tapíra čabrakového v ZOO Praha na další rok, Více o tom ZDE
  • Tapír 3/2021
    Třetí číslo Tapíra je v prodeji Více o tom ZDE

Rozhovor

KEKS a TURBO: „Dobýváme naši malou zemičku metr po metru a je to trnitá cesta, ale spravedlivá.“

turbo a keksRockové kapely KEKS a TURBO spojily své hudební síly a vytvořily společné turné, které začíná už za pár dní. Sedm měst, sedm koncertů, které slibují skvělý hudební zážitek. Zeptala jsem se leaderů obou kapel, za KEKS Štěpána Kojana

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Staňte se spoluvydavatelem knihy Můj africký příběh

muj africky pribeh 200Chcete si přečíst skutečný strhující příběh o cestě za snem, který napsala autorka románů z afrického prostředí Hana Hindráková? Tak neváhejte, vyberte si jednu z mnoha lákavých odměn a pomozte tak spatřit světlo světa knize ...

Z archivu...


Literatura

Mluvící podivné zvíře nejmoudřejším rádcem

bertikacmuchadlo perexPetra Soukupová je autorkou knih pro dospělé čtenáře. Tak tohle tvrzení už neplatí. Letos na podzim vydala svou první (a snad ne poslední) knížku určenou dětem. Bertík a čmuchadlo je příběhe...

Divadlo

Peter Gábor režíruje v Česku i Slovensku, ale představil se i na scéně Théâtre Moliére v Paříži

peter gabor perexKrásných sedmapadesát let oslavil koncem října renomovaný režisér Peter Gábor. Řadu let sklízí úspěchy na divadelních scénách v Česku i Slovensku, ale objevil se také jako herec se objevil v několika filmech a seriálech. Působil j...

Film

Expendables: Postradatelní 2: sólo pro akční hrdiny

postradatelni 2Pokračování úspěšného akčního trháku nabytého filmovými hvězdami je tady. Kdyby mi někdo před natočením Expendables řekl, že se v jednom filmu sejde taková herecká sestava, asi bych mu opravdu nevěřil a označil ho za blá...