Postava mě musí něčím nadchnout a pak zase odejít. Nechci žít se všemi těmi holkami

Postava mě musí něčím nadchnout a pak zase odejít. Nechci žít se všemi těmi holkami

Tisk

archiv Markéta Stehlíková 4Divadlo začala hrát již během studií na DAMU, když hostovala ve Východočeském divadle v Pardubicích, Švandově divadle nebo v Činoherním klubu v Praze, kde v současné době hraje Markéta Stehlíková v inscenacích – Dámský krejčí, Linda Vista nebo Babyboom. Do povědomí diváků se dostala zejména díky roli policistky Kláry v nekonečném seriálu Ulice, kterou hraje již sedmým rokem.

Vyrůstala jste s mladším bratrem v Ostravě v neumělecké rodině. Co vás přivedlo k herectví? Někde jste řekla, že umělecké sklony jste zdědila po dědečkovi z matčiny strany a rodiče z vás chtěli mít doktorku nebo právničku. Čím jste chtěla být vy?

Já jsem asi o tom nikdy nepřemýšlela, jakože bych měla nějaký sen. Měla jsem spolužáka a ten od první třídy vykřikoval, že bude hasič a já mu záviděla, že ví, co chce. Asi jsem chtěla pomáhat lidem, pečovat. Buď být sestřička, nebo doktorka. Ale zase teď můžu být tím vším v roli.

Na DAMU byly vašimi spolužačkami Barbora Poláková nebo Zuzana Stavná, která pochází ze Slovenska, z Košic a díky ní jste psala básničky ve slovenštině a později jste si zase zahrála ve videoklipech Báry Polákové. A co dnes píšete ještě básničky?

Básničky už ne. Občas postřehy ze života. Myšlenky. Chtěla bych dodržovat pravidelnost v psaní deníku, ale já mám s pravidelností asi trochu problém.

archiv Markéta Stehlíková

Již během studií jste hostovala ve Východočeském divadle v Pardubicích, Švandově divadle nebo v Činoherním klubu v Praze, kde hrajete v inscenacích – Dámský krejčí, Linda Vista nebo Babyboom. Jaké role ráda hrajete? Je vám bližší drama nebo komedie?

Nemám vysněný typ role. Musí mě postava něčím nadchnout. Oslovit. Musím rozumět jejím pochodům a dokázat rozeznat emoce. To mě baví strašně tohle zkoumání. A pak pozorovat jak se mi ten nový typ člověka vkrádá do opravdického života. A pak zas musí odejít. Nechci bydlet se všemi těmi holkami.

I když jste hrála v několika filmech, do povědomí diváků jste se dostala zejména díky roli policistky Kláry v nekonečném seriálu Ulice. Jak se vám role hraje?

Hraje se mi krásně. Už skoro 7 let. Je součástí mně. A nejvíc jsem ráda, jak pozoruju ten život postavy, kterou jsem spoluvytvořila a čerpám z vlastního života. A někdy se nám to v něčem potká. Hraju to, co žiju.

Objevila jste se také v německém špionážním filmu Pod jedním nebem. Jaká byla spolupráce se zahraniční produkcí?

To byl takový sen, o kterém jsem ani nesnila. Byla to mimořádná práce, velká škola v přístupu k práci. A samozřejmě setkání se s maximální profesionalitou.

archiv Markéta Stehlíková 2

Vyzkoušela jste si také roli modelky, když jste stála modelem kadeřníka Jana Kořínka a spolu jste se zúčastnili světového semifinále soutěže v Paříži. Jaká to byla pro vás zkušenost?

To považuju za velké vykročení ze své komfortní zóny. Samozřejmě výlet do Paříže s mými kamarády (Jan Kořínek a Jan Čtvrtečka, majitelé kadeřnictví) byl božský. My si to vždycky umíme užít, ale takovou trému jsem neměla asi nikdy v životě. Obvykle v divadle mohu prezentovat nějakou postavu, tady jsem byla sama za sebe. Ale s lákou na to celé vzpomínám.

V soukromí jste maminkou. Vedete vaši dceru také k umění?

Snažím se. Vyrůstá v tom, že máma chodí do divadla. Občas jde se mnou a miluje to tam. Jedno mé představení už viděla pětkrát. Začala jako dítě nahlížením v zákulisí, dnes už si sama chodí sedat do hlediště. Jinak samozřejmě máme rádi galerie a taky velká část našich přátel jsou umělci. No, uvidíme, čemu se bude chtít v životě věnovat.

archiv Markéta Stehlíková 3

A co odpočinek a koníčky? Máte na ně čas?

Miluju odpočinek, válení se ve voňavé posteli. Miluju čtení, miluju procházky a poslouchání podcastů. Někdy je čas, někdy se nestíhám pomalu ani najíst. V mém životě chybí pravidelný režim, ale je to tak jak to je a já jsem šťastná.

Markéta Stehlíková

  • Narodila se v Ostravě 28. 6. 1984. 
  • Vystudovala hudebně-dramatický obor na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a herectví na DAMU v Praze.
  • Film a TV – Ulice, Single Lady, Krásno, 3 sezóny v pekle, Muži v říji. 
  • S Bárou Polákovou natočila videoklipy – Kráva, Nafrněná, Generace.
  • Má mladšího bratra a dceru Josefínu.

archiv Markéta Stehlíková 5


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Je skvělé mít pevné a stabilní zázemí, říká Martin Chodúr

chodurZpěvák Martin Chodúr zazářil už před několika lety, ale faktem je, že zejména až v poslední době zažívá nevšední úspěch. Natáčí, skládá i textuje, koncertuje se svou kapelou MACH. Přitom je vidět a slyšet nejen na svých, ale i na velkých show dalších hvězd...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Lidé se necítí v horách jako doma…

sisa 200Když jsem poprvé uviděla Sisu před čtyřmi lety u nás ve Frýdku – Místku na pódiu a slyšela ji zpívat, měla jsem pocit, že jsem v tu chvíli nejšťastnější ve svém životě. Znala jsem ji předtím tak trochu z televize, ale realita byla, co se týká zpěvu, ...


Literatura

Poslední na seznamu

posledni na seznamu200V říjnu 2020 vyšla pod hlavičkou nakladatelství Grada drsná krimi od autorské dvojice Petera Nyströma a Petera Mohlina Poslední na seznamu. Jedná se o první díl série Agent John Adderley a rozhodně má něco do sebe!

...

Divadlo

Kdo natropí nejvíce hloupostí?

Eva perexDivadlo Na Fidlovačce frčí letošní sezonu na „prvorepublikové“ vlně, a tak není divu, že přidalo na svůj repertoár vedle britské konverzačky z 20. let i oblíbenou českou retro komedii Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti

Film

Hvězdně obsazený snímek Němá tajemství má dotočeno. Tvůrci se rozhodli pomoct lidem s afázií

nema tajemstvi 200Očekávaný film Němá tajemství má za sebou poslední klapku. Na tvůrce filmu v čele s Alicí Nellis a Tomášem Mašínem čeká práce ve střižně. Od podzimu loňského roku se na place setkávali Jana Plodková, Milena Steinmasslová, Magdalena Bor...