Literární soutěž: Povídky z lesa s Jaromírem Šlosarem
Kultura21.cz

Literární soutěž: Povídky z lesa s Jaromírem Šlosarem

LesPřipravili jsme pro vás novou soutěž, ve které budete moci popustit uzdu své fantazii a nechat naplno projevit svou jiskřivou tvůrčí energii. Literární soutěž bude tentokrát na téma Povídky z lesa a představit si pod tímto tématem můžete naprosto cokoliv. Poslat nám můžete povídku, které se bude tematicky dotýkat lesa, přírody, klidně i ekologické problematiky, života divokých zvířat, myslivosti, zkrátka čehokoliv, co vás jen napadne. Šanci mají začínající spisovatelé již od 14 let a patronem naší soutěže je velký milovník přírody a Beskyd, básník, spisovatel, redaktor a dramaturg Jaromír Šlosar.

Podmínky soutěže

Od kdy do kdy soutěž trvá: od 1. listopadu 2021 do 31. ledna 2022, vyhodnocení bude v únoru 2022

Kdo se může zúčastnit: každý zájemce od 14 do 122 let

Žánr: povídka

Téma: les, příroda, ekologie, ochrana a tvorba krajiny, zvířata,...

Patron soutěže: publicista Jaromír Šlosar, velký milovník Beskyd, který léta pracoval pro Českou televizi a Český rozhlas Ostrava jako redaktor a dramaturg mnoha pořadů; můžete se také z naší strany těšit na rozhovor s tímto autorem

Odměna: osobní hodnocení Jaromíra Šlosara, publikace povídky v našem magazínu Kultura21, rozhovor s vítězem povídky a knižní odměny pro nejlepší vybrané soutěžící

Kam povídku zaslat:

Povídky zasílejte v dokumentu nebo i přímo v mailu na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do předmětu napište název své povídky, do přiloženého dokumentu vepište jméno a příjmení, mailovou adresu, poštovní adresu pro zaslání odměn, váš věk, případně i něco o sobě. Můžete nám nechat i telefonický kontakt.

Rozsah povídky: maximálně 10 000 znaků s mezerami

Dodatek redakce

Samozřejmostí je, aby povídka byla autorským počinem soutěžícího, nebyla dosud nikde publikovaná, soutěžící může do naší soutěže poslat pouze jeden příspěvek.

Názvy souborů s povídkami ponechte, prosím, bez diakritiky (háčků a čárek), aby nedošlo k destrukci a nečitelnosti znaků. Nepoužívejte neobvyklé fonty a formátování textu (například barvy nebo obrázky), porotcům se to nemusí zobrazovat správně.

Organizátoři si vyhrazují možnost změnit podmínky soutěže, jméno soutěže nebo při nedostatku příspěvků zrušit celou soutěž. Administrátor soutěže si taktéž vyhrazuje právo kdykoli v průběhu soutěže z ní a jejího hodnocení vyřadit práce prokazatelně nepůvodní, přepisy a odvozeniny prací již zveřejněných, stejně jako příspěvky s nevhodným obsahem.

Osobní údaje slouží ku potřebě pořádání soutěže, pro lepší komunikaci se soutěžícími a statistickým účelům a nebudou poskytnuty třetí straně bez svolení autora. Autor zasláním svého díla do soutěže souhlasí s případnou publikací povídky na webu www.kultura21.cz a s možným sdílením na facebooku. Autor se nesmí účastnit soutěže jako porotce.

Les

Zdroj foto: Pixabay


 

Partneři

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Nápady pro týdenní detox organismu za pomoci zelených smoothies

smoo200Zima svou vládu ještě neskončila a jaro se s jarní únavou ještě nedostavilo, proto je nyní vhodná doba na týdenní detox! Novou příručku Zelené smoothie  s podtitulem 7 – denní detox si pro nás a naše zdraví připravilo nakladatelství Noxi.

...

Divadlo

Švandovo divadlo má nového stálého hosta, je jím oceňovaný soubor JEDL

svandovo divadlo 200Nového stálého hosta ověnčeného mnoha divadelními cenami přivítá od ledna 2022 pražské Švandovo divadlo. Program jeho studiové scény tak v příštím roce obohatí pět inscenací souboru JEDL, profilujícího se už víc než 10 let ja...

Film

Mobil a jeho tajemství: Film ZNÁMÍ NEZNÁMÍ odkryje pravou tvář každého z nás

Znami neznami 200Filmová komedie, která se zapsala do Guinnesovy knihy rekordů, míří do českých kin. Příběh party přátel odkrývá tajemství, která mezi sebou skrývají. Snímek ZNÁMÍ NEZNÁMÍ přichází do kin 31. března 2022.

...