Charitativní výstup na Sněžku na pomoc handicapovaným dětem zahájil Krakonoš

Charitativní výstup na Sněžku na pomoc handicapovaným dětem zahájil Krakonoš

Tisk


Na Snezku pro trojcatka perexV sobotu 29. května se uskutečnil již devátý ročník charitativního výstupu na Sněžku. Na vrchol nejvyšší české hory vyrazil nejen Nadační fond KlaPeto v čele s autorem projektu - handicapovaným atletem Jaroslavem Petroušem, ale i další účastníci, kteří se rozhodli připojit a podpořit tak dobrou věc. 

 


„Letos poprvé není tváří akce dítě po amputaci nebo narozené bez končetin. V názvu benefice není ani žádné jméno, protože na vrchol Sněžky vyrazíme hned pro tři roztomilé děti. Pro tři holčičky, pro tři sestry, pro trojčátka,“ předesílali zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Na Snezku pro trojcatka2

Amálka, Žofinka a Viktorka Hráčkovi přišly na svět před čtyřmi lety s porodními váhami kolem půl kilogramu. Svůj život si doslova vybojovaly po náročných operacích a pobytech v různých neonatologických centrech, ale zdravotní následky si ponesou po celý život. Všechny tři mají dětskou mozkovou obrnu. „Aby se jednou mohly postavit na vlastní nohy, potřebují peníze na pravidelné neurorehabilitace, které nehradí pojišťovny. Rodiny s jedním handicapovaným dítětem na ně těžko shání finance, v případě rodiny Hráčkových se náklady násobí třemi. Sháníme pro ně proto čtvrt milionu korun, další vybrané peníze pomohou opět desítkám ostatních těžce zdravotně postižených dětí“, vysvětluje Klasnová s Petroušem.

Na Snezku pro trojcatka1


Pochod odstartoval od Kapličky v Obřím dole, odkud vyrazil amputář a několikanásobný mistr České republiky v hodu diskem Jaroslav Petrouš a jako tradičně se k němu připojili další handicapovaní. Cestu na Sněžku symbolicky otevřel vládce hor Krakonoš.


Stejně jako loni se ani letos nekonal žádný oficiální program ani HandicapFest. Smyslem celé akce je hlavně překonávání bariér a pomoc handicapovaným dětem.


Na podporu trojčátek a dalších handicapovaných dětí se koná veřejná sbírka. Přispět lze jakoukoliv částkou na transparentní účet číslo: 2001375049/2010 (Fio). Pomoci lze také zakoupením benefičního trika, které nadačnímu fondu dodal partner projektu společnost Mafini. Obrázek letos namaloval malíř Karel Jerie.

 

Na Snezku pro trojcatka
Za uplynulých osm ročníků se Nadačnímu fondu KlaPeto podařilo vybrat více než osm milionů korun, které pomohly desítkám těžce zdravotně postižených dětí.

www.klapeto.eu


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

Festivalové otázky pro: Albert Černý (Charlie Straight)

200 albertPřinášíme vám další rozhovor ze série festivalového ‚popovídání‘. Po koncertě Charlie Straight na Benátské noci se podařilo na chvilku odchytit frontmana a zpěváka Alberta Černého!

...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Na prázdniny do Prahy a za Dyzajnem

Dyzajn market prazdniny 200Prázdninový Dyzajn market se uskuteční 1. a 2. srpna na holešovickém Výstavišti v Praze. Svou tvorbu představí 130 tvůrců z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Německa. Designéři, kteří jsou obvyk...


Literatura

Jane Goodallová je skvělou vypravěčkou

duvod k nadeji 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha Důvod k naději s podtitulem Moje cesta životem od Jane Goodallové a Phillipa Bermana.

 

...

Divadlo

RockOpera natočila klip k Tróje bájné. Jeviště divadla se změnilo na filmové studio

troja bajna 200RockOpera Praha představuje videoklip ke skladbě Trója bájná z rockové opery Trója. Objeví se v něm Eva Urbanová v roli bohyně Artemidy, Pavla Forest jako věštkyně Kassandra a herečka Jenn Kirk, která má symbolizovat Tróju. „Rozhodli jsme...

Film

Černobílá nicota

nicota200Partnerské vztahy jsou složitou sítí toho dobrého, ale i náročného. Když jsou spolu ve vztahu dvě umělecká ega, může to být ještě o jeden level šílenější. I ve druhém snímku čtvrtečního pražského večera v kině Lucerna v rámci Severské filmové zimy zůs...