Největší knižní literární festival pro mladé v Evropě opět představí ty nejlepší tituly letošního roku

Největší knižní literární festival pro mladé v Evropě opět představí ty nejlepší tituly letošního roku

Tisk

humbook 200V sobotu 2. října proběhne v Kongresovém centru Praha tradiční HumbookFest, 6. ročník literárního a neuvěřitelně populárního festivalu zaměřeného na čtenáře young adult literatury. Akce, která ve střední Evropě nemá obdoby, nabídne letos návštěvníkům kromě českých autorů také německou spisovatelskou hvězdu Lin Rinu. Její bestsellerový young adult historický román Kroniky prachu se v České republice dočkal již několika dotisků a mladí mu doslova propadli. Autorka v rámci HumbookFestu představí svůj nový, hladově očekávaný román, Limea.

Prodejní festival knih, které hýbou světem mladých, a který každoročně přiláká tisíce mladých návštěvníků ze všech koutů naší země, nabídne řadu tematických debat a autogramiád, v rámci kterých se představí téměř 20 českých autorů a dalších účinkujících. V besedě na téma slovanské mytologie se objeví například Kateřina Šardická, jejíž debut Zmizení Sáry Lindertové vyhrál v roce 2019 soutěž Kniha roku hned ve dvou kategoriích, nebo Vladimíra Šebová, bestsellerová slovenská autorka, které na konci září vychází očekávaný román Dcera zimy.

HumbookFest 1

O LGBT+ tématech v knihách budou diskutovat jeden z nejpopulárnějších českých young adult autorů Theo Addiar spolu s autorkami Sam Xabyssus a Ellou Fever, která se ve svém komiksu Třeťák věnuje problematice trans osob. Jedním z témat festivalu bude i to, zda číst nebo nečíst klasiku a co vlastně dnes klasika v očích mladých čtenářů představuje. Dá se za ni dnes považovat třeba Harry Potter, nebo ho v povinné četbě pořád válcuje Babička? V programu nechybí ani beseda na téma stále populárnějších podcastů. Účastnit se jí budou vítězky ankety Podcast roku Lucie Bechynková a Bára Krčmová z podcastu Opravdové zločiny. Vystoupí i známý herní youtuber Radek Starý alias sterakdary, kterému tento rok vyšla debutová fantasy kniha Arila: Stříbrné město.

Pravděpodobně nejvíc se ale knihomolská komunita těší na to, že bude konečně spolu. Naživo. Neopakovatelnou atmosféru HumbookFestu si návštěvníci pochvalují každoročně, a právě o setkávání lidí s podobnými zájmy, čtenářů, autorů, blogerů a knižních nadšenců, tento festival je.

HumbookFest 2

Prodej lístků na HumbookFest byl spuštěn 2. září 2021 v síti TicketStream. K dispozici jsou základní vstupenky za 649 Kč a tzv. VIP vstupenky, jejichž součástí je vstup na festival, autogramiádu Lin Riny a plátěná HumbookFest taška s dárky v celkové hodnotě přesahující 1000 Kč. VIP vstupenky jsou k dostání za 1199 Kč.

humbookfest3

Více informací: https://www.humbook.cz/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Žila jsem v maringotce a objevovala svoje ženství

mensesBlogerka Veronika Lančaričová napsala knihu Ženství jako dar, která pojednává o menstruaci a o dalších ryze ženských záležitostech. Říká, že žena za celý svůj život promenstruuje celých šest let, které by si rozhodně měla užít, ne je protrpět.

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Čtěte také...

Riaditeľ vydavateľstva Peter Riavu odovzdal 4-násobnú platinovú platňu

BMP perexV bratislavskom klube Loft sa 24. septembra konala Universal biznis media párty pod dohľadom riaditeľa vydavateľstva Petra Riavu, ktorý celú akciu pripravil. Tak ako aj minulý rok predstavili sa mladí interpreti Svetla...


Literatura

Úlovek pro zahrádkáře, pěstitele a experimentátory - Pěstování ze semen

pestovani ze semen 200Znalí zahrádkáři si musejí klepat na čelo, proč Knižní klub vydává publikaci o pěstování právě teď na podzim, ale zajímavá příručka Pěstování ze semen vás poučí, že vytvořit zázrak z jednoduchého semínka můžete zkusit kdykoli...

Divadlo

Dárkové poukázky Letních shakespearovských slavností přináší nevšední zážitky, a ještě něco navíc

shakespeare 200Od 1. prosince jsou v síti Ticketmaster v prodeji Dárkové ePoukazy na Letní shakespearovské slavnosti 2022. Krásný vánoční dárek v podobě ePoukazu umožní příznivcům Slavností obdarovat své blízké, a kromě bohaté nabídky představení gar...

Film

Šimon a Matouš nikdy nezestárnou a budou bavit ještě mnoho generací

Film Šimon a Matouš jedou na riviéru (1975) byl ve své době velmi populární a podepsal se na duši nejednoho malého rváče. Proč je mlácení a urážení lidí taková legrace, těžko říci. Oba hrdinové totiž narazí na šéfy mafie, kteří jsou sice mocní a n...