Největší knižní literární festival pro mladé v Evropě opět představí ty nejlepší tituly letošního roku

Největší knižní literární festival pro mladé v Evropě opět představí ty nejlepší tituly letošního roku

Tisk

humbook 200V sobotu 2. října proběhne v Kongresovém centru Praha tradiční HumbookFest, 6. ročník literárního a neuvěřitelně populárního festivalu zaměřeného na čtenáře young adult literatury. Akce, která ve střední Evropě nemá obdoby, nabídne letos návštěvníkům kromě českých autorů také německou spisovatelskou hvězdu Lin Rinu. Její bestsellerový young adult historický román Kroniky prachu se v České republice dočkal již několika dotisků a mladí mu doslova propadli. Autorka v rámci HumbookFestu představí svůj nový, hladově očekávaný román, Limea.

Prodejní festival knih, které hýbou světem mladých, a který každoročně přiláká tisíce mladých návštěvníků ze všech koutů naší země, nabídne řadu tematických debat a autogramiád, v rámci kterých se představí téměř 20 českých autorů a dalších účinkujících. V besedě na téma slovanské mytologie se objeví například Kateřina Šardická, jejíž debut Zmizení Sáry Lindertové vyhrál v roce 2019 soutěž Kniha roku hned ve dvou kategoriích, nebo Vladimíra Šebová, bestsellerová slovenská autorka, které na konci září vychází očekávaný román Dcera zimy.

HumbookFest 1

O LGBT+ tématech v knihách budou diskutovat jeden z nejpopulárnějších českých young adult autorů Theo Addiar spolu s autorkami Sam Xabyssus a Ellou Fever, která se ve svém komiksu Třeťák věnuje problematice trans osob. Jedním z témat festivalu bude i to, zda číst nebo nečíst klasiku a co vlastně dnes klasika v očích mladých čtenářů představuje. Dá se za ni dnes považovat třeba Harry Potter, nebo ho v povinné četbě pořád válcuje Babička? V programu nechybí ani beseda na téma stále populárnějších podcastů. Účastnit se jí budou vítězky ankety Podcast roku Lucie Bechynková a Bára Krčmová z podcastu Opravdové zločiny. Vystoupí i známý herní youtuber Radek Starý alias sterakdary, kterému tento rok vyšla debutová fantasy kniha Arila: Stříbrné město.

Pravděpodobně nejvíc se ale knihomolská komunita těší na to, že bude konečně spolu. Naživo. Neopakovatelnou atmosféru HumbookFestu si návštěvníci pochvalují každoročně, a právě o setkávání lidí s podobnými zájmy, čtenářů, autorů, blogerů a knižních nadšenců, tento festival je.

HumbookFest 2

Prodej lístků na HumbookFest byl spuštěn 2. září 2021 v síti TicketStream. K dispozici jsou základní vstupenky za 649 Kč a tzv. VIP vstupenky, jejichž součástí je vstup na festival, autogramiádu Lin Riny a plátěná HumbookFest taška s dárky v celkové hodnotě přesahující 1000 Kč. VIP vstupenky jsou k dostání za 1199 Kč.

humbookfest3

Více informací: https://www.humbook.cz/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Benjamin Kuras: Spisovatel musí umět pátrat a dávat věci do souvislostí!

kuras200Jeho knihy vynikají nesmírnou precizností a mohly by být učebnicí toho, jak má publicista pracovat s informacemi. A právě tomuto tématu jsem se s Benjaminem Kurasem věnovala a vyptala se ho na zákulisí takové práce. Jeho nová kniha Poslední naděje ci...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Na křtu Sexy strategie v Paláci knih Luxor to jiskřilo

Krest Praha perexV pondělí 23. listopadu byla v pražském knihkupectví Neoluxor pokřtěna nejnovější kniha Sylvy Lauerové – Sexy strategie, aneb staňte se lékem i drogou!<...


Literatura

Sbírka sci-fi povídek od ženy, kterou muži neviděli

Zena kterou muzi nevideli perexOsmnáct ponurých vizí tvoří vrchol z nepříliš obsáhlé povídkové tvorby Alice Sheldonové, spisovatelky publikující pod mužským pseudonymem James Tiptree, Jr. Dotýkají se lidského vnímání a poznání, met...

Divadlo

Jaká pravidla má hra o moc? Žebrácká opera Divadla DISK

Zebracka opera perexBlíží se prezidentské volby a bohatý a vlivný Jareš (Matěj Polák) doufá, že by je mohl vyhrát. Přízeň lidu je ale nejistá, a tak musí Jareš udělat všechno pro to, aby si své vítězství pojistil. Neobejde se to však bez nekalý...

Film

Nad námi Elysium jako běžným smrtelníkům nedostupné místo

200 filmJihoafrický režisér Neill Blomkamp upoutal nezvyklou sci-fi Distrikt 9, v němž se zcela obešel bez obvyklých žánrových klišé a příběh vybudoval jako varování před rasovými předsudky a ústrky, které postihnou zbídačené mimozemšťany, kteří nalezli pramál...