Herec Dalibor Gondík hraje na bicí v novém kvartetu Pink Swing!

Herec Dalibor Gondík hraje na bicí v novém kvartetu Pink Swing!

Tisk

gondik 200Dalibor Gondík svoji lásku k hudbě neskrývá. Nyní je ale poprvé součástí hudební kapely. A ne jen tak ledajaké. Připojil se ke swingovému kvartetu, které založil legendární multiinstrumentalista Petr Kroutil, a hraje v něm na bicí.Pink Swing, jak si umělci říkají, upravil světové moderní písně od Michaela Jacksona, Beatles nebo OneRepublic do swingové podoby. Na své si přijdou i milovníci české hudby, kteří se dočkají coverů od Karla Gotta, Olympicu nebo kapely Chinaski. Kvartet se představí v pražské kavárně Činoherního klubu už 28. dubna.

V době nedobrovolné pauzy kvůli pandemii pracoval Petr Kroutil na novém repertoáru pro Pink Swing, který se divákům představí poslední dubnový čtvrtek v Činoherní kavárně v Praze. “Hrajeme slavné popové skladby předělané do swingové podoby, jde například o songy jako Careless Whisper, Black Or White od Michaela Jacksona, Beatles či Lionella Ritchieho. Současně divákům představíme vlastní skladby, které jsou vždy ve stylu pop swingu,” prozrazuje kapelník Kroutil.

godnik3

Kvartet je výjimečný nejen svým originálním repertoárem a jedinečným zpracováním písní, ale také svým obsazením. Hry na bicí se ujal moderátor, herec, dabér, bavič, zpěvák, hudebník, ministrant a příležitostný automobilový či rallyový závodník Dalibor Gondík. „S Daliborem se známe bezmála 30 let. Mít ho ve kvartetu je senzace a současně mi pomůže i s moderací celé show. Zažili jsme spolu spoustu legrace u nich doma v Sokolově, na filmovém festivalu v Karlových Varech i v přilehlých barech. Prostě zlatá mládež 90. let,“ zavzpomínal Petr Kroutil.

gondik2

Kroutil ale nekončí ani se svým big bandem Original Vintage Orchestra, se kterým má naplánovanou celou řadu vystoupení. „S big bandem vystupuji moc rád, je to moje srdcová záležitost. Zeswingoval jsem v něm celou řadu úžasných písní. Třeba moje úprava Visacího zámku – Známka swingu resp. punku, evidentně nadchla punkové posluchače natolik, že má na FB profilu více než 360.000 zhlédnutí, což je suverénní rekord mezi českými bigbandy. A Michalu Malátnému z Chinaski se moje úprava písničky Každý ráno líbila natolik, že si ji s námi již několikrát zazpíval na show zazpíval,” vysvětluje Kroutil. “S kvartetem je to trochu jiné, kromě písní pro české publikum, mezi kterými jsou například covery od Olympicu, Karla Haly i Karla Gotta, máme také repertoár pro zahraniční diváky a rádi bychom ho předvedli i za hranicemi,” dodává hudebník.

gondik Pink Swing

Plánované koncerty kvartetu Pink Swing a big bandu Original Vintage Orchestra:

  • 28.4. – premiéra Ping Swing v kavárně Činoherního klubu
  • 4.5. –Original Vintage Orchestra v Plzni - “Po siréně swing!”
  • 7.5. – vystoupení Pink Swing a Petra Kroutila na jazzovém festivalu ke 120 letům Kralup.
  • 15.5. – koncert Original Vintage Orchestra k příležitosti 50. narozenin Jiřího Vejdělka
  • 4.6. – Pink Swing na festivalu v Bystřici pod Pernštejnem
  • 11.6. – Original Vintage Orchestra v Mníšku pod Brdy
  • 12.6. – vystoupení Laco Deczi a Petr Kroutil ve Zlosyni
  • 19.6. –Original Vintage Orchestra – Stránčice
  • 25.6 – Pink Swing na festivalu ve Štětí
  • 14.7. – Original Vintage Orchestra ve Vlašimi

 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nový bubeník Stratovarius: “Začal jsem mlátit hrnci a pánvemi, když mi bylo sedm.”


rolf pilve stratovariusNa konci června se ve finské kapele Stratovarius změnilo obsazení a baviče Jörga Michaela vystřídal mladičký Rolf Pilve. Tento šestadvacetiletý student konzervatoře není v hudbě ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Prodej tašek s designem Lukáše Macháčka podpoří LGBTQ+ komunitu

LGBTQ perexČerven patří tradičně oslavě diverzity a rovnosti LGBTQ+ komunity. Na podporu měsíce hrdosti – Pride month – vytvořil talentovaný český designér a módní návrhář Lukáš Macháček design pro látkové tašky s mottem ALL DRESSED IN LOVE. Výtěžek z jejich ...


Literatura

Náboženská detektivka poodhalí původ Turínského plátna

pate evangelium200Student Princetonské univerzity vystupující pod pseudonymem Ian Caldwell přichází do České republiky se svou druhou knihou s názvem Páté evangelium. Můžeme se těšit na jízdu ve stylu Dana Browna?

...

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Kozímu příběhu nepomohl ani sýr

kozi pribeh se syremPřed čtyřmi roky natočil Jan Tománek Kozí příběh - pověsti ze staré Prahy a kolem nerozlučných protagonistů, Kuby a jeho mluvící kozy (ale nikoli tak užvaněné jako osel ve Shrekovi), rozvinul napínavé ...