Finalisty soutěže Gentleman & Žena ČR 2023 přišli podpořit umělci

Finalisty soutěže Gentleman & Žena ČR 2023 přišli podpořit umělci

Tisk

Gentleman perex„Gentleman České republiky by měl být jako můj muž. Dává totiž přednost mým potřebám před svými, je vnímavý, obětavý a pečující,“ prohlásila televizní moderátorka a zpěvačka Eva Borská na tiskové besedě k soutěži Gentleman & Žena České republiky 2023. Příjemná odpolední akce, kterou pohotově moderoval zpívající spisovatel Richard Sacher, se konala v pražském restaurantu Střelecký ostrov s parádním výhledem na Vltavu, Národní divadlo a Masarykovo nábřeží.

 

Novináři a několik známých osobností měli možnost seznámit se s finalisty a finalistkami již čtvrtého ročníku zmíněné soutěže, jejíž finále se uskuteční ve čtvrtek 19. října 2023 v Divadle Horní Počernice.

Gentleman1

finalisté

Výtěžek poputuje na dobrou věc

Soutěž Gentleman & Žena České republiky je projekt zaměřený na aktivní muže ve věku od 24 let a na ženy ve věku 25 až 40 let, které nebaví jen chodit do práce, pečovat o rodinu a domácnost. Je to projekt pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství plné úžasných zážitků, načerpat pozitivní energii, objevit v sobě symbol ženské i mužské krásy a využívat ho ve svém životě naplno i po skončení soutěže,“ prozradila Lucy Junk ze StockholmDream Production.

Gentleman3

Lucy Junk

Tato společnost soutěž spolupořádá se spolkem Galerie Silných Srdcí. Zlatým partnerem je Auto Opat. Podstatné je, že výtěžek z říjnového galavečera poputuje na dobročinné účely, konkrétně na děti z dětských domovů a matky samoživitelky. Pomoct může i veřejnost tím, že si zakoupí vstupenku – ať už v předprodeji, nebo před začátkem akce.

Gentleman2

Richard Sacher a finalistky

Všechny finalistky i finalisté absolvovali díky společnosti StockholmDream Travel soustředění v chorvatské Trpanji či Drveniku. Natočili tam krátké medailonky, které lze zhlédnout na stránkách internetové televize All Television a také během finálového večera v Divadle Horní Počernice.

Gentleman by měl být vlídný ke všem

„Pravý gentleman by měl mít vybrané chování, a to nejen k ženám, ale i k mužům. A měl by zachovávat chladnou hlavu,“ dodala Eva Borská, jež přišla na Střelecký ostrov podpořit všechny soutěžící z různých koutů České republiky. Kromě ní dorazili také malíř, scenárista a režisér Vladimír Kiseljov a herečka a výtvarnice Bára Fišerová. Jak si představuje vítěze soutěže Gentleman & Žena České republiky 2023 právě ona?

Gentleman4

Vladimír Kiseljov, Bára Fišerová a Eva Borská

„Gentlemana vnímám jako muže s charismatem, které nezneužívá v chování k ženám. Naopak – žena je pro něj stále křehkou bytostí, o kterou se vždy postará ve všech směrech a umí si jí vážit. Získá si důvěru a dokáže ženu překvapit originalitou. Gentlemanů je bohužel už jako šafránu... Žena ČR by měla mít kouzlo osobnosti – vnitřní i vnější. Energická, originální a s odvahou bojovat za své názory. A být inspirací pro ostatní ženy, ale i pro muže,“ řekla Bára Fišerová, známá například ze seriálu Sestřičky.

Foto – Dušan Prouza a Martin Čech


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jenny Jeshko: „V mých modelech se mísí jak barokní zdobnost a luxus, tak i punkový, temnější a rockovější podtón“

jenny jeshko 200U příležitosti akce Sušice Móda a Řemeslo, kde se bude konat módní přehlídka udržitelné módy a také celodenní market plný českého designu a charitativní bazar, vám přinášíme rozhovor s návrhářkami, které se zde představí. Další z nich je Je...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Ples jako Majáles alebo inak Československý ples v Prahe

ples perex„Šaty s vlečkou vyšívané, ale princezná to nie je jasný pane,“ to sú slová z plesu z rozprávky Tri oriešky pre Popolušku od herečky Libuše Šafránkovej. Takto si pripadali aj viaceré dámy, ktoré prišli na Česko- Slovenský ples v Prahe. Každá z nich ...


Literatura

Když polský novinář vyvrací kult České republiky

Zemsky raj 200V nakladatelství CPress přeložili knihu Zemský ráj jen na pohled od polského novináře a spisovatele Michala Zabłockiho. Ta v Polsku vyvolala spoustu protichůdných reakcí a nyní nám nastavuje zrcadlo.

...

Divadlo

Na Letních scénách Divadla Bolka Polívky se letos bude hrát od 11. června do 14. srpna. Předprodej vstupenek zahájen

letni scena 200Tři atraktivní lokality a desítky pozoruhodných titulů pod hvězdnou oblohou… Sedmý ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky nabídne divákům mimořádně intenzivní divadelní zážitky. Od 11. června do 14. srpna se bude hrát v amfiteátru na Kr...

Film

Případ Laurel a Hardy

Nejprve vyšlo několik DVD hrdě oznamujících, že obsahují grotesky s Laurelem a Hardym, poté lákala Nova na tutéž osvědčenou značku a nyní rovněž Česká televize hlásá, že nachystala cyklus Laurela a Hardyho. Potíž je v tom, že oba komici v nich sice ...