Světová gymnaestráda 2023 v Amsterdamu startuje již 30. července!

Světová gymnaestráda 2023 v Amsterdamu startuje již 30. července!

Tisk

WG 2023 perexV neděli 30. července v 16 hodin bude na Olympijském stadionu v Amsterdamu slavnostně zahájen další ročník Světové gymnaestrády za účasti téměř 19 000 cvičenců z 60 zemí. A zástupci České gymnastické federace, České asociace Sport pro všechny a České obce sokolské, kteří zde reprezentují ČR, budou u toho.


Vůbec první ročník se konal před 70 lety v Nizozemsku (Rotterdam) v roce 1953 pod heslem „Radost ze života v gymnastice“. Od té doby World Gymnaestrada cestovala po celém světě a rozrostla se v multikulturní gymnastický festival. Nyní se po 32 letech vrací do Amsterdamu, kde proběhla již v roce 1991. Očekává se, že to bude nejlepší a největší světová gymnaestráda všech dob.

WG 2023 banner

Ať se naše barvy spojí

Během svých vystoupení jsou čeští cvičenci a cvičenky, jichž je více než 900, připraveni zazářit a naplnit společně s dalšími účastníky z celého světa motto, které akci provází:„ Ať se naše barvy spojí!“

WG CASPV 1

Návštěvníky z řad vystupujících i diváků se podle vyjádření pořadatelů mohou těšit na velkolepou podívanou. Programová nabídka je velmi pestrá a kromě hromadných vystoupení zahrnuje 10 disciplín, mezi něž patří akrobatická gymnastika, tanec, freerunning, voltiž, rhönradská gymnastika, rytmická gymnastika, skoky na trampolíně, ženská gymnastika, mužská gymnastika a ukázkové sporty. Zahajovací i závěrečný ceremoniál a vystoupení velkých skupin se uskuteční na Olympijském stadionu.

WG1

Program doplňují workshopy, diskotéka, nabídka výletů a další aktivity pro děti i dospělé ve FAN zóně. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a suvenýry.

Přehled jednotlivých vystoupení a harmonogram celé akce je uveden na webu WG https://worldgymnaestrada2023.com/. Aktuální informace jsou průběžně také zveřejňovány na sociálních sítích.

FB: https://www.facebook.com/WorldGymnaestradaAmsterdam2023

WG CASPV 2

Celé české výpravě přejeme šťastnou cestu a držíme palce!

Zdroj foto: archiv České asociace Sport pro všechny (z generálky na WG)

www.gymfed.cz
www.caspv.cz
sokol.eu


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Jiřím Macháčkem u příležitosti podzimního turné MIG 21 s názvem „Šňůra Tour“

200rozMIG 21 vyráží na tradiční podzimní turné. Rozhovor s Jiřím Macháčkem Vám přinášíme i na našich stránkách.

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

STOROČIE SLOVENSKEJ TVORBY

soza 200V koncertnej sále v budove Slovenského rozhlasu v Bratislave sa 12. októbra uskutočnil slávnostný galavečer s podtitulom Storočie slovenskej tvorby. Záštitu nad ním prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Predstavilo sa na ňom sto dvads...


Literatura

Tma: O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře

TmaNakladatelství Portál vydalo tajuplnou knížečku akorát tak do kapsy. Jmenuje se Tma a je nejen o hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře norské novinářky Sigri Sandberg, která se vypravila na svou dobrodružnou cestu za poznáním světa i svého vlastního nitra. 

...

Divadlo

Životní příběh Jiřího Plannera, který začínal kdysi v Semaforu, je hlavně o něčem

planner perexKniha Planner Story přibližuje osobnost Jiřího Plannera, který sice už dávno není hvězdou, ale má neskutečný tah. Už jako provozní šéf známého pražského divadla prošel neskutečnou spoustu dobrodružství, zážitků a ...

Film

Dvě filmové klasiky Davida Finchera na nejmodernějších nosičích

FincherDavid Fincher patří k nejuznávanějším režisérům současnosti a každý jeho počin je vyhlížen s velkým očekáváním. Jeho filmografie sice není tak obsáhlá a zatím sestává z deseti titulů, každý z nich je ale moderní klasikou. Dva z nich vyš...