Geisslers zvou na VILOmeniny, festival divadla, hudby a zábavy malé i větší objevitele

Geisslers zvou na VILOmeniny, festival divadla, hudby a zábavy malé i větší objevitele

Tisk

Vilomeniny200Geisslers Hofcomoedianten zvou děti i jejich rodiče o víkendu 24.–26. listopadu do Divadla VILA Štvanice a jeho okolí na tradiční festival VILOmeniny. Ten nabídne kromě divadelního programu pro menší i větší diváky také koncert kapely Bombarďák, chybět nebude ani výtvarná dílna, venkovní hřiště a odpočinková místnost s hračkami od Utukutu. Letošní ročník se ponese v duchu dávných alchymistů a děti tak čekají poslechy alchymistických podcastů a pokusy s Rádiem Junior i vyhlášení nejzajímavějších nápadů na Kámen mudrců pro 21. století.

 

Program zahájí v pátek 24. listopadu odpoledne dětská konference Mudrc TALK: Co je kámen mudrců 21. století? Na tu pozveme malé objevitele, kteří přispěli do naší alchymistické výzvy nějakým vynálezem, který by udělal dnešní svět lepším místem pro život. Jako diváci se jí ale mohou účastnit všichni zájemci o dětskou představivost i alchymistické zlepšováky. Přijďte svými zvídavými dotazy podpořit malé badatele!

Na konferenci naváže v pět hodin koncert kapely Bombarďák plný divokých písní a ztřeštěných tanečků. Hudební vystoupení okořeněné interaktivní komunikací je určeno dětem, ale díky mnoha vtipům se nebude nudit ani dospělý doprovod.

V sobotu 25. listopadu pak Geisslers Hofcomoedianten ve spolupráci s divadlem Vocaď pocaď v pražské premiéře představí lesní operu Příběh stromů, plnou známé i méně známé barokní hudby. Dětem od tří let a jejich rodičům se zjeví moudrá Matka lesa, aby poodkryla tajemství života stromů. Spolu s ní zažijí cyklus čtyř ročních období z pohledu mohutných stromů, kterým plyne čas úplně jinak než nám malým lidem.

vilomeniny Pribeh stromu
Ve dvě hodiny odpoledne pak program pokračuje loutkovou pohádkou od Studia Damúza na motivy starých židovských legend. Představení s názvem Golem děti přenese do doby vlády Rudolfa II., kdy se na Pražský hrad sjeli nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Právě tehdy Rabi Löw oživil Golema, síla tohoto hrdiny z hlíny ale zaskočila i jeho stvořitele.

vilomeniny Golem

Loutkový tanec o touze být trvanlivější než kámen pro děti od pěti let a jejich rodiče poté nabídne Národní divadlo Roškopov v pohádce Ámen kámen Faust. Starý příběh o člověku, který chtěl být věčnější než Bůh, doprovodí krásné loutky, divoká hudba, zběsilé tance, ušlechtilá gesta a výkřiky velkých slov.

vilomeniny Amen kamen Faust

V neděli 26. listopadu se po obědě děti mohou těšit na pohádku O velikém čaroději od Toy Machine. Příběh vycházející z dávné jizerskohorské legendy vypráví o Tamanovi, prostém hodném chlapci z hor, který vstoupí do učení k mistru černokněžníkovi. Podobně jako známý Čarodějův učeň i on díky lásce přemůže zlého mistra a nově nabyté zkušenosti využije k nápravě nedobrých lidí.

vilomeniny O velikem carodeji

Program zakončí v pět hodin loutková groteska o malých hrdinech ze Žižkova na motivy knihy Oty Šafránka. Únos fotbalových fanynek rozjede akční příběh Bosí rytíři Studia Damúza.

vilomeniny Damuza Rytir

Po celý víkend bude připravena poslechová laboratoř, kde děti budou moci nejen slyšet všechny díly alchymistických podcastů, které Geissleři připravili ve spolupráci s Rádiem Junior, ale také si na konci každého z nich ověřit svou pozornost i znalosti při řešení doprovodných úkolů. Ke každému dílu navíc patří i pokus, který si malí objevitelé spolu s naším alchymistickým průvodcem budou moci vyzkoušet.

A co kdyby si děti raději jen tak pohrály? Nevadí, po celou dobu bude uvnitř VILY k dispozici hernička, která bude díky prodejně Ukutuku plná hraček, s nimiž se děti rozhodně nebudou nudit. Venku pak bude čekat několik úkolů, u kterých si budou moci vybít energii, nebo se v našem výtvarném stanu mohou pustit do vyrábění na míru tomu, co právě viděli v divadle.

VILOmeniny plakat

Kompletní program najdete na www.geisslers.cz.


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Francouzská klavíristka Justine Verdier: „Znám Dvořáka, Smetanu a Janáčka, už jsem hrála některé jejich skladby“

brick 200Nechte se tímto rozhovorem pozvat na vánoční závěrečný koncert "Festival Brikcius" - 3. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu v Praze & Rok české hudby 2014 / VIOLONCELLO A KLAVÍR & PĚT JUBILANTŮ, který se koná ve čtvrtek 18....

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Náboženskú slobodu obmedzujú viac ľudia ako zákony. Kde zmizla tolerancia?

la-religion perexNáboženská sloboda je závislá na množstve faktorov, okrem toho každý štát ju vníma inak. Dôležité je, čo štát očakáva od svojich veriacich. Záleží či ide o konzervatívny, tradičný štát, kde je previazaný vzťah medzi štátom a cirkvou...


Literatura

Povídky Jiřího Raichla vás dostanou nejen vtipem a lehkostí

tenci nez vlakno 200Tenčí než vlákno pavučiny je název povídkové knihy Jiřího Raichla, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.

 

...

Divadlo

Tři mušketýři pod brněnskou oblohou

musketyrivbrne-perexDevátým rokem se v objektu Moravského zemského muzea, na Biskupském dvoře na Zelném trhu konala premiéra inscenace, která byla (jako vždy v minulosti) připravena právě pro tento nádherný prostor pod širým neb...

Film

Co zosobňují Oscary

oscar soska200Tak skončilo letošní oscarové klání. Ocenění opět děkovali a vznikal dojem, že Amerika znovu nabídla to nejlepší, co nabídnout mohla. Zvítězilo Argo (na snímku), hlásající že američtí správní hoši dokáží vysvobodit rukojmí i ...