Pro milovníky krásné literatury se vrací třetí BookFest - Plzeň
Banner

Pro milovníky krásné literatury se vrací třetí BookFest - Plzeň

Tisk

bookfest plzne22 logoPBookFest je putovní festival nakladatelů krásných a kvalitních knih a jejich autorů. Je to však především festival čtenářů milujících vůni tiskařské černě a vášeň z četby. Odehraje se v již podruhé osvědčených prostorách Depo spolu s osvědčeným Mint Marketem a Plzeň Designem. Na návštěvníky čekají vybraní nakladatelé, jejich knižní trh a doprovodný program (hosté + autorská čtení + setkání + workshopy). Budou mít rovněž možnost si zkusit klasický tisk na "bostonce", či zanechat své děti v okouzlení pískovými mandalami, pít vybrané nápoje a hovořit s přítomnými nakladateli. Program festivalu je určený pro širokou i odbornou veřejnost a malé čtenáře.

Jedná se o první zimní knižní festival ve skvělém multifunkčním kulturním prostoru v samém centru Plzně, kde jde v prvé řadě o literaturu, tudíž především o čtenáře.

Festival je zdarma pro nakladatele i návštěvníky – svou přítomností je možné své oblíbené nakladatelské značky nejen podpořit, nýbrž jim i výrazně pomoci, jelikož veškeré tržby poputují jim.

Co je potřeba udělat? Prostě přijít či přijet!

Další informace najdete na https://www.cechnakladatelu.cz/

Festival se koná s laskavou podporou města Plzně, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury.

3. ročník knižního festivalu BookFest - Plzeň

Místo konání: DEPO2015
Termín konání: 2. - 3. prosince 2023, 10 - 19 hodin
Vstupné: zdarma
Pořadatel: Cech nakladatelů

Program:

sobota 2. prosince 2023

14:00 Čteme dětem z knih Daisy Mrázkové (BAOBAB)
15:00 Dopoledne s mátovým čajem – nová básnická sbírka Víta Dana Kolingera (TOFANA)
15:30 Modrobílý skauting v Plzni – uvedení knihy Jitky Radkovičové (NAUTILUS)
16 :00 Dokumenty - křest souborného vydání básnického díla Kamila Boušky (TRIGON)
17:00 Mešuge dům – představení sbírky poezie izraelské básnířky Lali Michaeli (DAUPHIN)
tiskařská dílna - vyzkoušejte si klasickou tiskařskou techniku s dřevěnými literami

neděle 3. prosince 2023

12:00 Aleš Hejna čte Pohádky z chlupaté deky (nakladatelství Z CHLUPATÉ DEKY)
13:00 Roman Douděra čte dětem knížky z Klára Luna (PAVEL MERVART)
14:00 Básníci z Českých Budějovic
Kateřina Bolechová, Šimon Leitgeb, Jan Cempírek, Marcela Linhartová a další - autorské čtení
15:30 Návrat umlčeného pastýře – biskup Mons. Josef Hlouch 1968–1972
nakladatel Radek Gális představuje svou novou knihu
16:00 David Růžička – autorské čtení (PAVEL MERVART)
tiskařská dílna - vyzkoušejte si klasickou tiskařskou techniku s dřevěnými literami
mandaly pro děti

bookfest plzne22 logo


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Ozvěny ze Světa knihy/ BB art

BBcomicspoint perex20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2014 je sice již minulostí, ale protože zde zástupci redakce Kultury21 objevili spoustu novinek a skvělých knižních titulů a naví...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Přestaňte zapomínat! Ve Škole paměti Vám řeknou, jak na to…

spolChtěli byste si konečně zapamatovat telefonní čísla na své blízké? Chcete se rychle naučit cizí jazyk? Potřebujete si v krátkém časovém úseku zapamatovat hodně informací? V tom případě na nic nečekejte a přihlaste se do kurzu Školy paměti! Za pouhé dva dny Vám ...


Literatura

Mrtvých od Tichého jezera bude přibývat

Mrtvé od Tichého jezera 200Mrtvé od tichého jezera jsou prvním dílem série Případy Kay Sharpové z pera americké spisovatelky Leslie Wolfe. Připravte se na pořádně mrazivý thriller plný mrtvol, ale i napínavého vyšetřování.

...

Divadlo

Prosincové pražské divadelní události

divadelni tipyAneb přehled toho, co byste si rozhodně neměli nechat ujít, co zaujalo redakci K21 a kam se vypravit zahnat předvánoční stres. Tipy na premiéry i zajímavé akce týkající se divadelního světa. Necháte se nalákat?

...

Film

Nové pražské AutoKino LEDÁRNY nabídne filmové i kulinární zážitky

autokino 200Chybí vám filmové zážitky na opravdovém velkém plátně s kvalitním zvukem? Právě v těchto dnech otevírá své brány AutoKino LEDÁRNY, situované do prostoru bývalých ledáren v pražském Braníku. Prostor v těsném sousedství řeky Vltavy tak nově ožije...