Strhující příběh o soupeření dvou renesančních géniů

Strhující příběh o soupeření dvou renesančních géniů

Tisk

Raffael perexRaffael Santi z Urbina je mladý malíř, který je posedlý dokonalostí. Když mu bylo jedenáct, slíbil svému umírajícími otci, že se stane největším malířem v dějinách. Raffael je odhodlaný udělat všechno pro to, aby svůj slib splnil, ale v cestě mu stojí legendární sochař a tvůrce Davida, samotný Michelangelo Buonarroti.

 


Když jsou oba povolání do Říma, aby pracovali pro papeže Julia II., jejich rivalita ještě zesílí. Zatímco Michelangelo maluje strop v Sixtinské kapli, Raffael se stará o výzdobu papežových soukromých komnat. Kromě práce Raffaela však zaměstnávají i další záležitosti: jeho ctižádost, strach z nedokonalosti, osamělost, pikle kardinálů i láska k pekařově dceři, která se stala nevěstkou… a jeho múzou. Kdo vyhraje tento malířský souboj?

Novinka od autorky románu Mramor a plátno
Autorkou historického románu Raffael: Malíř v Římě je americká spisovatelka a velká milovnice umění Stephanie Storey. Ta má titul z dějin umění z Vanderbiltovy univerzity a MFA z Emerson College. Umění studovala i v Itálii a vydala se na pouť za všemi Michelangelovými díly po celé Evropě. Prosadila se hned svým prvním románem o soupeření Leonarda a Michelangela, který u nás vyšel pod názvem Mramor a plátno. V něm se také mihl slavný Raffael, který se nyní představuje v této novince. Knihu Raffael: Malíř v Římě vydalo Nakladatelství Brána.

Vítejte v renesančním Římě!
Příběh je psaný v ich-formě a jeho vypravěčem je mladý malíř Raffael. Ten si získá vaše sympatie svou otevřeností, upřímností, láskou k umění a cílevědomostí. Má ale i jednu vlastnost, která vás bude dost štvát: rád kopíruje díla jiných a obhajuje to tím, že je chce prostě vylepšovat. Další důležitou postavou je Michelangelo, záhadný sochař, se kterým Raffael bojuje. Protože vše uvidíte pouze z Raffaelova pohledu, bude pro vás všechno, co Michelangelo dělá, i jeho vliv na Raffaelův život, záhadou. I když jej však sledujeme jen z jedné strany, je toto soupeření mezi dvěma geniálními umělci strhující, napínavé a překvapivé.

Román je postavený na skutečných historických faktech, která jsou propletená se smyšlenými událostmi. Ty jsou však do děje zapracovány tak pečlivě, že bez problémů uvěříte, že se vše odehrálo tak, jak autorka popisuje. Atmosféra renesančního Říma se všemi jeho krásami i nebezpečenstvími je zachycena neuvěřitelně autenticky, což vás nadchne zejména v případě, že toto historické období máte v oblibě.

Pozoruhodný historický román
Je vidět, že autorka se v umění vyzná. Její popisy celého procesu malování, barev i jednotlivých obrazů jsou okouzlující a dodávají celému příběhu nádech originality. To společně s nádherným stylem psaní, zábavným vypravěčem, neotřelými zápletkami a nečernobílými postavami dělá z Raffaela: Malíře z Říma pozoruhodné dílo, které by nemělo uniknout žádnému milovníkovi historických románů. A pokud poslechnete autorčinu radu a budete si při čtení konkrétní obrazy vyhledávat na internetu, čeká vás mimořádný čtenářský zážitek.

Raffael

RAFFAEL: MALÍŘ V ŘÍMĚ
Autorka: Stephanie Storey
Originální název: Raphael: Painter in Rome
Žánr: historický román
Vydáno: Brána, 2022
Počet stran: 336

Hodnocení: 95 %

Odkaz/Zdroj obrázku: https://www.knizniklub.cz/knihy/446952-raffael-malir-v-rime.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Zpěvák UDG: Pondělí až čtvrtek – to je v létě detoxikační týden

udg 200Nedávno se na našem webu objevil festivalový rozhovor s textařem Jugim z ústecké skupiny UDG. Nyní máte možnost nahlédnout pod pokličku myšlenek dalšího člena, a to zpěváka Petra Vrzáka. Bavili jsme se o festivalové sezóně...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Fotograf Jaroslav Kučera chystá vydání knihy Klid před bouří se snímky z doby normalizace, podporu hledá i na Hithitu

klid pred bouri200Vtip i smutek, něco erotiky i začouzené interiéry výčepů a vináren. A k tomu normalizační dusno, které lidem ničilo životy. Připravovaná kniha Klid před bouří fotografa Jaroslav Kučery vypráví o životě v 70. a 80. letech. Společně s...


Literatura

Každý má nějaké touhy

touhy 200Touhy, to je teprve třetí kniha slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové, která však v češtině vychází až nyní. Oproti ostatním jejím knihám má o něco víc stránek, ale nudit se u ní nebudete.

...

Divadlo

Divadelní start ve Zlíně se blíží. Připomene Tomáše Baťu, rozdá ceny Aplaus a pobaví premiérou Příběhů obyčejného šílenství

Divadlo ZlinNová 67. sezona Městského divadla Zlín se rozjede s humorem. V sobotu 8. září večer se uskuteční ve Velkém sále premiéra Příběhů obyčejného šílenství, kterou si nenechá aujít ani autor Petr Zelenka

Film

Milionář z chatrče Dev Patel jako rytíř kulatého stolu v novém celovečerním filmu Zelený rytíř

Zeleny rytir 200Chrabrý ale svéhlavý rytíř kulatého stolu, synovec krále Artuše, Sir Gawain, se vydává na troufalou cestu, na jejímž konci ho čeká osudový vyzyvatel – obrovský a tajemný Zelený rytíř. Sir Gawain na této pouti, během níž blíž poznává i s...