Za vysvědčení mají dospělí vstupenku do Muzea Karla Zemana zdarma
Banner

Za vysvědčení mají dospělí vstupenku do Muzea Karla Zemana zdarma

Tisk

Muzeum Karla ZemanaMuzeum Karla Zemana letos za vysvědčení odmění dospělé. Ke každé vstupence pro školáka čeká každého dospěláka na pokladně Muzea jedna vstupenka zdarma. Středa 31. 1. 2024 patří oslavám půlročního školního snažení. Pro každého školáka máme připravenou volnou vstupenku pro „jeho“ dospěláka. Na pokladně stačí říct heslo „Učení je moje vášeň“ a svět nekonečné fantazie Karla Zemana je celý váš.

Společně strávený čas na létajících strojích, ve společnosti barona Prášila nebo při cestování do pravěku pak bude odměnou pro oba.

„Za svého pobytu ve Francii se Karel Zeman věnoval boxu. což nás přivedlo na myšlenku, že každý školák je svým způsobem takový boxer. Denně trénuje a piluje techniku (domácí úkoly, příprava), aby až nastoupí do ringu (před tabuli, na test), byl v té nejlepší formě. A za ním stojí rodič – trenér. Povzbuzuje k vytrvalosti, zajišťuje správné stravování, je připraven poradit. A my bychom letos rádi odměnili trenéry, protože víme, že na hezkém vysvědčení mají veliký podíl, “ říká Tamara Petržílová, PR & Marketing manager muzea.

Expozice také nabízí interaktivní a kreativní možnosti, jak se s vysvědčením pochlubit například babičkám. Svůj výkon mohou děti zpracovat formou ploškové animace nebo si i s vysvědčením zahrát v legendární scéně z filmu Baron Prášil. Vytvořená díla mohou šířit e-mailem nebo sdílet na sociálních sítích.

Osobnosti, které si expozici Muzea Karla Zemana užily se svými dětmi/vnoučaty:

Ryan Gosling, Cate Blanchett, Jaroslav Uhlíř, Simona Krainová

 Muzeum Karla Zemana

Najdete nás na sociálních sítích:

Facebook
Instagram
Youtube


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Klemeš: „Program nám letos narostl o několik set procent.“

chillibrani 200Festival milovníků pálivého Chillibraní se bude konat 5. září 2015 na brněnském koupališti Riviéra. Připraven je celodenní program pro děti a dospělé, kterému dominuje soutěž Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivého - Chilližrout 2015. O to...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Výtvarná pocta Jiřímu Trnkovi aneb ŠTYRIDSAŤ ÚSMEVOV TRNKU NA SLOVENSKU

TRNKA perexTrnka je otcem evropské školy loutkové a kresleného filmu. Nadšeně chodili do jeho studia „Bratři v triku“ mladí režiséři a animátóři z celé Evropy a odnášeli si poučení pro jejich práci....(Adolf Born, Najlepší Karikaturista roka 1974, Mo...


Literatura

Syrový i citlivý Pes

pes moba perexKdyž se malé štěné ocitne samotné, bez matky i svých lidských pánů, v tichu zimního lesa kdesi v severním Švédsku, musí se spolehnout jen na své vlastní síly. Samo bojuje o přežití a nevěří ani lidem, ani zvířatům.  

Divadlo

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal cenu Trilobit 2023

Trilobit200Umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič dostal cenu Trilobit za režii svého dokumentárního filmu DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES.

...

Film

Soukromé drama Harryho dcer
ImageLetošní silné mrazy snad už konečně polevily. Přesto je od 15. února do 19. února ve třech českých kinech pořádně chladno. Severská filmová zima zavítá do pražského Atlasu, brněnského Artu a do Ostravy. Středeční zahájení bylo ve znamení skutečně stu...