Bdělý život. Každodenní meditace na cestě Toltéků
Kultura21.cz

Bdělý život. Každodenní meditace na cestě Toltéků

bdely zivot 200V lednu vyšla u nakladatelství Pragma kniha Bdělý život Dona Miguela Ruize mladšího, který nám stejně jako jeho slavný otec a autor Čtyř dohod přináší další moudra a ponaučení do života od moudrých Toltéků.Autor jako šaman

Don Miguel Ruiz mladší je naguál, což znamená šaman, mistr transformace. Je přímým potomkem Toltéků a synem dona Miguela Ruize staršího, autora slavné knihy Čtyři dohody. Díky tomu, že se mu podařilo propojit moudrost skrytou v tradicích jeho rodiny se znalostmi, které si osvojil na vlastní duchovní pouti, nyní pomáhá ostatním, aby si uvědomili, kudy vede jejich cesta k osobní svobodě. Se svými žáky a čtenáři svých děl se dělí o vše, k čemu dospěl. Je autorem knih Pět stupňů připoutanosti, Sedm tajemství pro zdravé a šťastné vztahy, Mistrem sám sobě.

Bdělost jako základ

Bdělost, tedy uvědomování si přítomného okamžiku a pochopení, že všechno je na světě dokonalé takové, jaké to právě teď je, na tom je postavena tato kniha, která mimo jiné disponuje meditačními cvičeními na procvičení si této dovednosti. Hmotné statky ani moc či vysoké postavení nám nepřinese štěstí a harmonii, pokud si nebudeme žít bdělým životem a všímat si, na čem doopravdy záleží.

Bdělý život jako cesta k lásce

Věřím, že k této knize si najdou cestu jak lidé, kteří se toltéckou filozofií inspirují, ale stejně tak na ni natrefí ti, co jsou jí nepolíbeni – a pokud budou číst s pochopením a otevřeným srdcem, najdou nejen v této knize podporu, ke které se můžou kdykoliv vracet a která jim bude pomocníkem a rádcem na jejich cestě třeba za něčím, třeba změnou, nebo lepším já či duchovním růstem.

 

bdely zivot

Název: Bdělý život. Každodenní meditace na cestě Toltéků
Autor: Don Miguel Ruiz ml.
Originální název: Living a Life of Awareness: Daily Meditations on the Toltec Path (2013)
Žánr: osobní rozvoj, duchovní zdraví
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 232
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/bdely-zivot-kazdodenni-meditace-na-ceste-tolteku/kniha/11980/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Vědecká knihovna Olomouc

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Polévky ze Svatojánu

polevky ze svatojanu 200V únoru vyšla pod hlavičkou nakladatelství Motto další kuchařská kniha Evy Francové, tentokráte s názvem Polévky ze Svatojánu. Podle ročních období nám autorka vybrala zdravé zeleninové polévky, na které se vám prostě bud...


Literatura

Enzo se vrací

kritik 200Netrpělivě očekávanou novinkou vydavatelství Host se letošní jaro stal druhý díl detektivní série Akta Enzo s názvem Kritik.

...

Divadlo

Být za Husáka rebelujícím teenagerem nebylo vůbec lehké

200divRevolta jde obvykle ruku v ruce s mládím. Kdy jindy se má taky člověk plný ideálů a snů bouřit proti autoritám ve škole a doma, u kterých nenachází žádné pochopení. Studentka gymnázia Helena Součková, jejíž jedinou starostí kdysi dávno bylo, jestli jí ro...

Film

Filmovyý hudební dokument MAKANNA čeká online - premiéra

MAKANNA200Filmový hudební dokument se záznamem z koncertu MAKANNA, na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, o vzestupu a pádu lžiproroka s tváří zahalenou v roušce zelené, jehož oči žhnou jak rozžhavené uhlíky.

...