219 vědecky podložených důvodů, proč přehodnotit svůj denní režim

219 vědecky podložených důvodů, proč přehodnotit svůj denní režim

Tisk

zijte svuj nejlepsi zivot 200V září vyšla pod hlavičkou nakladatelství Esence parádní příručka Žijte svůj nejlepší život od britského autora Stuarta Farrimonda, která nám přináší praktické tipy, jak změnit svou denní rutinu, abychom žili zdravěji. Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení!

 K autorovi

Doktor Stuart Farrimond je spisovatel, moderátor a komunikátor o vědě a zdraví. Je též vystudovaným lékařem a jeho články se objevují jak v britském, tak zahraničním tisku. Má pravidelné pořady v televizi, rozhlase a na veřejných akcích každý týden uvádí vědeckou rozhlasovou show. Jeho výzkum zahrnuje širokou škálu témat. Je též autorem knih The Science of Cooking (vyšlo i česky pod názvem Jak vaří šéfkuchaři – Vše, co jste kdy chtěli vědět o vaření v roce 2020) a The Science of Spice.

K obsahu knihy

Kniha je promyšleně rozdělena do tří hlavních oddílů: Ráno, Odpoledne a Noc. Nechybí Úvod, Slovníček, Rejstřík, Zdroje, O autorovi/Poděkování. Abyste si udělali představu, jak nás autor vzdělává, tak Ráno řeší otázky jako Kdy mám vypít svou první kávu? nebo Proč se mi zdá ráno cesta do práce delší?. Odpoledne uvažuje třeba nad tím Proč je cukr tak neodolatelný? nebo Proč si pamatuji události jinak než ti druzí?. A v Noci například Udrží mě digitální přístroje vzhůru? či Mají mé sny nějaký význam.

Moc se mě zaujalo rozvržení knihy. Jedna otázka, jeden „problém“ je řešený minimálně na jedné straně a bývá doplněný o obrázky, grafy, diagramy, studie či další barevně odlišené poznámky. Podle autora nám předkládá nejaktuálnější vědecko-výzkumné poznatky od vědců z celého světa a ukazuje nám, jak věda může obohatit náš každodenní život.

Odhalte tajemství života

Tím, že nás kniha provádí typickým dnem a přináší otázky a odpovědi na otázky, které se nám denně honí hlavou, nám pomáhá zastavit se a pouvažovat nad tím, jestli využíváme potenciál své denní rutiny, svého života. Podle autora je kniha hlavně oslavou života – a s tím souhlasím a souzním. Pokud chcete udělat něco pro své tělo i duši, pak může být tato příručka zajímavým pomocníkem.

zijte svuj nejlepsi zivot

Název: Žijte svůj nejlepší život
Autor: Stuart Farrimond
Originální název: The Science of Living (2020)
Žánr: osobní rozvoj
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 256
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/zijte-svuj-nejlepsi-zivot/kniha/14268/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Prospěli jsme svému zdraví, zdraví našich klientů a hlavně se chováme šetrně k přírodě, co více si přát“

Tezop 200iskárna EZOP je zlínská společnost, která vznikla už v roce 1993 a od té doby se vyvíjí a upevňuje svou pozici především v oblasti tiskových služeb, reklamy a různých výstavních expozic. Všechny jejich tisky jsou ekologické a víc nejen o nich nám prozr...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Obilninová kuchařka: Od polévek po dezerty i pro bezlepkovou dietu

OBK obalka (2)Skvělou Obilninovou kuchařku vydalo nakladatelství Smart Press. Autorem je šéfkuchař dejvické restaurace Country Life Petr Klíma. Seznámit se můžete s takovými dobrotami jako je špalda, červená pšenice, kamut, ...


Literatura

Severská krimi Druhá sestra

druha sestra200V únoru vyšel druhý díl krimi série o agentu Johnu Adderlyem od oceňované severské spisovatelské dvojice Peter Nyström a Peter Mohlin. Druhý díl nese název Druhá sestra, nabídne jeden šílený týden v životě a práci hlavního protagonisty a po...

Divadlo

Říjnové premiéry v Městských divadlech pražských: temná lovestory a básně v novém světle

MDP 200Na říjen si Městská divadla pražská připravila dvě premiéry. V Komedii uvádí inscenaci 100 nejkrásnějších českých básní, ve které zazní vedle nejznámějších veršů i básně současných autorů. Na scéně Rokoka se představí divadelní adaptace Posedlosti, filmov...

Film

Petr Zelenka dokončuje kontroverzní „Ztraceni v Mnichově“

Ztraceni v Mnichove 200Trojnásobný  držitel Českého lva, režisér Petr Zelenka ( Knoflíkáři, Rok ďábla, Karamazovi) , dokončuje svůj nejnovější film „Ztraceni v Mnichově“, jehož příprava trvala pě...