Pětiminutová terapie

Pětiminutová terapie

petiminutova terapie200V květnu vydalo nakladatelství Pragma praktickou příručku Pětiminutová terapie, která nese podtitul Návody pro každodenní radost a psychickou pohodu. A název mluví opravdu za vše!

 Témata knihy

Kniha je tematicky velmi zajímavě a prakticky rozdělena na osm hlavních celků, tedy:

  1. Sebeobjevování – jak můžete být sami sebou.
  2. Zkoumání spojení – jak vytvářet smysluplné vztahy.
  3. Samomluva – jak můžete být k sobě laskavější.
  4. Odhalování spouštěčů – jak můžete porozumět svým reakcím.
  5. Samoregulace – jak se zklidnit.
  6. Vymezení hranic – jak můžete o sebe pečovat.
  7. Reparenting – jak se uzdravit.
  8. Překonávání vlastního já – jak být dobrými přáteli.

Autorka pracuje jako psychoterapeutka a líbí se mi, že vám neříká, co máte jak dělat, ale nabádá vás k různým cestám a je pak na vás, jestli se rozhodnete po nich vydat nebo ne. Taky laskavými slovy vysvětluje, proč bychom měli objevovat sami sebe a být na sebe hodní. Její slova by se mnohdy měla tesat do kamene.

Obsah knihy

Pětiminutová terapie nabízí osm hlavních kapitol a ty jsou vždy ještě dále děleny a větveny. Jednotlivé kapitoly začínají citáty, nabízejí množství podnětných otázek na čtenáře a to nejdůležitější nám říkají ve žlutých rámečcích. Ke konci kapitol nabízí hned několik více či méně podnětných cvičení, mini terapií – to pak závidí na čtenáři a jeho vidění a vnímání světa, co považuje za přínosné a co mu nic neříká nebo v tom nevidí přínos. Úplný závěr kapitol je nazván Mentální poznámky a přináší shrnutí za celým tématem a možné pokračování bádání na tento námět.

Sebereflexe v kapse

Pětiminutová terapie patří mezi pomůcky pro člověka, který se snaží být sám sebou a lépe se orientovat a žít sám se sebou ale i v ostatních vztazích a pomáhá také čtenáři najít klid a štěstí. Díky srozumitelnému jazyku a nenásilnému vedení autorky je tato praktická příručka vhodná opravdu pro všechny čtenáře!

petiminutova terapie

Název: Pětiminutová terapie
Autor: Sarah Crosbyová
Původní název: Five Minute Therapy (2020)
Žánr: psychologie, osobní rozvoj
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 238
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/petiminutova-terapie/kniha/14640/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Miroslavem Vaňurou o knize a televizním pořadu Legendy kriminalistiky

2817Miroslav Vaňura má za sebou práci na mnoha televizních pořadech. Jmenujme alespoň Na vlastní oči, 112 v ohrožení života nebo Legendy kriminalistiky. A právě poslední jmenovaný seriál věnují se známým vrahům a jejich obětem se dočkal v...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Toltéci a my: Láska, vztahy a přátelství

laska vztahy a pratelstvi 200O mimořádné oblíbenosti toltécké tradice a moudrosti hovoří i fakt, že kniha Láska, vztahy a přátelství vyšla v lednu v češtině již potřetí. Předavatelem učení starých Toltéků je Don Miguel Ruiz.

...

Literatura

Život byl pes: Kniha nejen pro všechny milovníky psů

zivot byl pes 200Že je naše země národ pejskařů, to je všeobecně známo. Ostatně o tom svědčí i fakt, že kniha pro pejskaře Život byl pes od autorky Heleny Rytířové se dočkala druhého vydání, tentokráte v květnu u nakladatelství Grada.

...

Divadlo

Špagety a pizza na sto způsobů

improshow 200V rámci italského dne na festivalu Culturea se představila Improshow z Brna se svou osobitou dávkou vtipu a improvizace.

...

Film

Spider-man: Homecoming

spider-man200Dlouho očekávaný v pořadí již šestý návrat Spider-mana na filmová plátna je po 3 letech konečně zde. V únoru roku 2015 uzavřely Marvel Studios a Sony smlouvu, týkající se postavy Spider-mana a jejího užití ve filmech v produkci Marvel, čímž se...