Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují

Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují

Jak se stat lidrem perexOdborník na pracovní sílu Clint Pulver vedl stovky rozhovorů se zaměstnanci různých firem, aby zjistil, co je pro ně důležité, co je ve firmě drží, naplňuje, co nesnášejí a podobně. Ve své knize „Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují“ se o získané poznatky dělí se všemi lídry, kteří chtějí pochopit, co musejí ve firmě nebo u sebe změnit. Poskytuje jim tipy, co mohou udělat, aby své zaměstnance udrželi a získali co nejvíce z jejich potenciálu.

 

Umožněte svým zaměstnancům pracovat s vášní, postarejte se o jejich potřeby a ukažte jim smysl toho, co dělají. Zaměstnanci totiž neopouštějí organizace, ale šéfy. Ale také kvůli šéfům zůstávají.

Kniha obsahuje jedenáct principů, které jsou založeny na výše uvedené myšlence. K lepšímu pochopení předkládaných skutečností slouží příklady z praxe, které autor získal v rámci vykonávání své profese. Jedním z nejsilnějších příběhů je právě ten jeho. Než se pustil do vytváření Tajného programu zaměřeného na mileniály, musel se vypořádat se skutečností, že nikdy nebude moci dělat svou vysněnou práci. Jeho touhu stát se profesionálním pilotem totiž zhatily zdravotní problémy. Období nejistoty však zdárně překlenul, do značné míry díky několika inspirativním lidem a mentorům, kteří ho na jeho životní cestě citlivě nasměrovali. Rozhodl se, že nechce život jen tak promarnit a bude dělat pouze takovou práci, kterou bude milovat, která mu bude přinášet pocit naplnění, dostatečně uspokojí jeho finanční potřeby a hlavně dá jeho životu vyšší smysl.

Tajný program zaměřený na mileniály

Pulverův Tajný program zaměřený na mileniály poskytuje zaměstnavatelům možnost poznat, jak si jejich zaměstnanci vedou a co skutečně očekávají a potřebují. Věnuje se samozřejmě mnohem širšímu generačnímu spektru. V rámci programu jsou získávány poznatky z různých pracovišť, od kanceláří přes obchody až po továrny. Proces získávání dat je jednoduchý. Spolupracující organizace dají výzkumníkům svolení vstoupit „v utajení“ na pracoviště a vydávat se za mladé lidi hledající zaměstnání. Ti pak stávajícím zaměstnancům pokládají jednoduchou otázku: „…líbí se ti tady?“ Na základě jejich mínění potom vyhodnotí stav a pomáhají organizaci objevit pozitivní a negativní trendy.

Jedenáct principů, které s vás udělají milované šéfy

Kniha obsahuje inspirativní postřehy, z nichž se mohou poučit všichni zaměstnavatelé působící na vedoucích pozicích ve firmách, v obchodě a v mnoha typech nejrůznějších organizací. Na konci každé kapitoly je několik otázek k utřídění myšlenek a úkol, díky němuž se lídři naučí lépe řídit nejen firmu, ale hlavně své okamžiky. O tom, zda je člověk opravdovým manažerem a mentorem totiž nerozhoduje jen to, že získá nějakou funkci – jsou to teprve lidé, kteří mu dají najevo, zda jej tak skutečně vnímají.

Všech jedenáct principů je prakticky rozvedeno a vnímavý čtenář se tak snadno v problematice zorientuje. Určité detaily možná nejsou použitelné paušálně pro všechny typy organizací, na druhou stranu většina z obsahu s problematikou vedení firem rezonuje. Navíc je text velmi čtivý a myšlenky podávány vřelým, prostým a snadno uchopitelným způsobem.

Jak se stat lidrem

Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují
Autor: Clint Pulver
Nakladatelství: Grada
Datum vydání: 12.08.2022
Počet stran: 216

Hodnocení: 90 %

www.grada.cz/jak-se-stat-lidrem-pro-ktereho-lide-radi-pracuji-12799/

( 1 hlas ) 


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Rád bych oprášil písně R. A. Dvorského a jiných, říká šansoniér a herec Jiří Bartoň

jiri barton200Už před dvěma lety měl premiéru hudební pořad Staré filmové melodie, které představil zpívající herec Jiří Bartoň. Za tu dobu představil komorní recitál na řadě míst v Česku. Několikrát v Kroměříži, ale také vystoupil ve svém rodném Kyjově,...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Nadechněte se života a vejděte si do pocitu s Kraniosakrální jógou

KJ perexLidské tělo je tím nejdokonalejším strojem, který známe a disponuje úžasnými samoopravnými mechanizmy. Jen mu to musíme dovolit. Jednou z cest, které nás k uzdravení a dosažení celkové harmonie mohou dovést, je Kraniosakrální jóga. Tento koncept se zro...


Literatura

Krásné věci Aneb #ctenijesexy

krasne veci 200V dubnu vyšel u nakladatelství Cosmopolis román Janelle Brownové Krásné věci, který se už na přebalu knihy pyšní oceněními bestseller deníku New York Times a nejlepší kniha měsíce na Amazonu. A to není všechno, Amazon chystá adaptaci toh...

Divadlo

Tak trochu jiný Jules Verne

julesverne 200Laterna magika v letošní sezoně obohatila svůj repertoár opět o jednu jedinou premiéru, na kterou se rozhodla vsadit veškeré své technické i umělecké trumfy. Výsledkem tohoto absolutního tvůrčího nasazení měla být inscenace s vysoce inova...

Film

SPIRIT OF 45: MÁ SMYSL VRACET SE K IDEÁLŮM ROKU PĚTAČTYŘICÁTÉHO?

spirit perexKen Loach (1936) patří mezo režiséry levicového zaměření, jenž vytrvale mapuje odvrácenou tvář anglické společnosti. Vytrvale se vracel k sociálním problémům, kterými jeho chudí hrdinové trpí, zvláště když se snaží prosadit nárok ...