Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují

Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují

Tisk

Jak se stat lidrem perexOdborník na pracovní sílu Clint Pulver vedl stovky rozhovorů se zaměstnanci různých firem, aby zjistil, co je pro ně důležité, co je ve firmě drží, naplňuje, co nesnášejí a podobně. Ve své knize „Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují“ se o získané poznatky dělí se všemi lídry, kteří chtějí pochopit, co musejí ve firmě nebo u sebe změnit. Poskytuje jim tipy, co mohou udělat, aby své zaměstnance udrželi a získali co nejvíce z jejich potenciálu.

 

Umožněte svým zaměstnancům pracovat s vášní, postarejte se o jejich potřeby a ukažte jim smysl toho, co dělají. Zaměstnanci totiž neopouštějí organizace, ale šéfy. Ale také kvůli šéfům zůstávají.

Kniha obsahuje jedenáct principů, které jsou založeny na výše uvedené myšlence. K lepšímu pochopení předkládaných skutečností slouží příklady z praxe, které autor získal v rámci vykonávání své profese. Jedním z nejsilnějších příběhů je právě ten jeho. Než se pustil do vytváření Tajného programu zaměřeného na mileniály, musel se vypořádat se skutečností, že nikdy nebude moci dělat svou vysněnou práci. Jeho touhu stát se profesionálním pilotem totiž zhatily zdravotní problémy. Období nejistoty však zdárně překlenul, do značné míry díky několika inspirativním lidem a mentorům, kteří ho na jeho životní cestě citlivě nasměrovali. Rozhodl se, že nechce život jen tak promarnit a bude dělat pouze takovou práci, kterou bude milovat, která mu bude přinášet pocit naplnění, dostatečně uspokojí jeho finanční potřeby a hlavně dá jeho životu vyšší smysl.

Tajný program zaměřený na mileniály

Pulverův Tajný program zaměřený na mileniály poskytuje zaměstnavatelům možnost poznat, jak si jejich zaměstnanci vedou a co skutečně očekávají a potřebují. Věnuje se samozřejmě mnohem širšímu generačnímu spektru. V rámci programu jsou získávány poznatky z různých pracovišť, od kanceláří přes obchody až po továrny. Proces získávání dat je jednoduchý. Spolupracující organizace dají výzkumníkům svolení vstoupit „v utajení“ na pracoviště a vydávat se za mladé lidi hledající zaměstnání. Ti pak stávajícím zaměstnancům pokládají jednoduchou otázku: „…líbí se ti tady?“ Na základě jejich mínění potom vyhodnotí stav a pomáhají organizaci objevit pozitivní a negativní trendy.

Jedenáct principů, které s vás udělají milované šéfy

Kniha obsahuje inspirativní postřehy, z nichž se mohou poučit všichni zaměstnavatelé působící na vedoucích pozicích ve firmách, v obchodě a v mnoha typech nejrůznějších organizací. Na konci každé kapitoly je několik otázek k utřídění myšlenek a úkol, díky němuž se lídři naučí lépe řídit nejen firmu, ale hlavně své okamžiky. O tom, zda je člověk opravdovým manažerem a mentorem totiž nerozhoduje jen to, že získá nějakou funkci – jsou to teprve lidé, kteří mu dají najevo, zda jej tak skutečně vnímají.

Všech jedenáct principů je prakticky rozvedeno a vnímavý čtenář se tak snadno v problematice zorientuje. Určité detaily možná nejsou použitelné paušálně pro všechny typy organizací, na druhou stranu většina z obsahu s problematikou vedení firem rezonuje. Navíc je text velmi čtivý a myšlenky podávány vřelým, prostým a snadno uchopitelným způsobem.

Jak se stat lidrem

Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují
Autor: Clint Pulver
Nakladatelství: Grada
Datum vydání: 12.08.2022
Počet stran: 216

Hodnocení: 90 %

www.grada.cz/jak-se-stat-lidrem-pro-ktereho-lide-radi-pracuji-12799/

( 1 hlas ) 


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Jiří Syrovátka: „Stačí něco vyšpulit – a je to hned!“

syrovatka perexSpisovatel Jiří Syrovátka (*1959), představitel vedlejších a spodních literárních proudů je zpátky na scéně. Po několikaleté pauze o sobě dává vědět černou groteskou Hypochondr z periferie. Kniha plná seb...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Vysoce citliví lidé mezi námi. Jak si z nevýhody udělat přednost?

Vysoce citliví lidé mezi námiNakladatelství Portál vydalo zajímavou knihu, která vám může pomoci odhalit vaši vysokou citlivost. Neděste se, nejde o žádnou nepříjemnou psychiatrickou diagnózu, ale o účinnou po...


Literatura

Thomas Thiemeyer: Evoluce - dobrodružný příběh nejen pro mládež

evoluce 200V listopadu vyšel pod taktovkou nakladatelství Bookmedia nový dobrodružný román Město přeživších, první díl série Evoluce, německého spisovatele Thomase Thiemeyere. Kniha cílí zejména na mládež, ale příjemným zpracováním a zajímavou (nejen hlavní...

Divadlo

BALETNÍ KARAFIÁTOVI BROUČCI V ÚSTÍ NAD LABEM

Broucci plakat 200Po 13 letech se v Severočeském divadle v Ústí nad Labem představili v premiéře 6.10 2013 v 15 hodin Karafiátovi Broučci. Pohádkový příběh o lásce, pochopení i naději napsal Jan Karafiát (1846-1929) v...

Film

Za láskou šli by světa kraj

cirque 200Cirkus ve snové vizi. Tak by se dal nazvat projekt dvou režisérských es Jamese Camerona a Andrewa Adamsona, kteří spojili své síly s jedním z nejlepších světových cirkusů Cirque du Soleil. Film Cirque du Sol...