Desetidenní program ke každodenní vyrovnanosti: Léčba mysli

Desetidenní program ke každodenní vyrovnanosti: Léčba mysli

Tisk

lecba mysli200V lednu vydalo nakladatelství Pragma knihu Léčba mysli od doktorky Sarah Vohra, která nám nabízí průvodce pěti smysli, abychom vedli klidnější a šťastnější život. Jedná se o praktickou knížečku, kde máte možnost zapisovat své myšlenky a pocity a zároveň přečíst si příběhy ostatních lidí a zamyslet se nad jejich problémy. To vše ve stylu věřte své intuici a řiďte se svými smysly!


Pět smyslů, šest kapitol

Kniha je velmi přehledně rozdělena na 6 hlavních částí: Zrak, Sluch, Čich, Hmat, Chuť, Plán využití všech pěti smyslů. Ty se nadále dělí a větví na podkapitolky. Samozřejmě nechybí Úvod, Doslov (Nechte se vést svými smysly), Odkazy a Poděkování.

Proč považuji tuto knihu za praktickou a podnětnou? Nejen, že přináší zamyšlení nad našimi smysly a jejich využíváním a nabízí nám možnou nápravu. V každé kapitolce najdeme Výzvu 5 smyslů – něco, co by nám mohlo pomoci zamyslet se sami nad sebou a svou rutinou (např. Denní přehledy používání elektronických přístrojů, Naplánujte si cestu k úspěchu, Naplánujte si stravování), potom část Zamyslete se – kde odpovídáte na otázky a sami přemítáte, jak na tom s tím, co bylo popsáno, nakládáte. Zároveň nechybí příklady z praxe paní doktorky, kdy nám představí svého pacienta a jeho problém a následné prozření či řešení, chcete-li. I to působí jako zajímavý prvek zamyšlení se nad sebou a svými každodenními problémy.

Proč si Léčbu mysli přečíst?

Najdeme zde zajímavé poznatky, se kterými jsem se jinde nesetkala nebo mě jednoduše zaujaly tím, že je na ně nahlíženo z poněkud jiné perspektivy; třeba teploměr duševní pohody (od negativní červené k pohodové pozitivní modré, který prostupuje celou knihou) nebo metodu CKJ (co, kdo, jak) – která pomáhá lidem řešit obavy a nacházet možná řešení. To považuji za opravdu přínosné.

Taky možnost psát přímo do knihy své poznámky a odpovídat na otázky v sekci Zamyslete se rozhodně může pomoci získat jiný pohled na svá trápení nebo otázky, které nám leží na srdci.

Pokud máte pocit zahlcenosti, nejste spokojení nebo zažíváte nevysvětlitelnou únavu nebo si prostě chcete udělat pořádek v hlavě, pak vám tuto knihu vřele doporučuji. Opravdu si myslím, že má potenciál lidem pomoci.

lecba mysli

Název: Léčba mysli
Autor: Sarah Vohra
Žánr: duševní zdraví
Originální název: The Mind Medic (2020)
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2023, brožovaná vazba
Počet stran: 256
Hodnocení: 75 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/lecba-mysli/kniha/15160/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Jenny Jeshko: „V mých modelech se mísí jak barokní zdobnost a luxus, tak i punkový, temnější a rockovější podtón“

jenny jeshko 200U příležitosti akce Sušice Móda a Řemeslo, kde se bude konat módní přehlídka udržitelné módy a také celodenní market plný českého designu a charitativní bazar, vám přinášíme rozhovor s návrhářkami, které se zde představí. Další z nich je Je...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Čtěte také...

Vajíčkovou kuchařku doporučuji všemi deseti!

vajickova kucharka 200V dubnu vydalo nakladatelství CPress druhou kuchařku Barbory Říhové a musím říct, že jde o kuchařku, jak má být! Vajíčková kuchařka nabídne širou škálu receptů, základů pro další vaření a rad, jak chutně zpracovat vejce.


Literatura

Oslava dialógu v živote človeka

Ja a ty perexKniha zaoberajúca sa mystickým poňatím okolitého sveta jednotlivcaa sa sústreďuje na tri pojmy Ja – Ty – Ono. Čo jednotlivé slová znamenajú v kontexte k svetom ostatných ľudí a k Bohu, rozoberá Buber ako základnú tému celej knihy.

Divadlo

Vzhůru do šapitó! To nejlepší z nového cirkusu a pantomimy na Dramoxu

Walls & HandbagsDivadlo, akrobacie a tanec. Novému cirkusu propadá stále více diváků. Na Dramoxu si užijete hned několik fascinujících představení z Česka i zahraničí, v nichž můžete sledovat neuvěřitelné výkony akrobatů.

...

Film

Ad Astra je drama, které zaujme především svou vizuální stránkou

Ad Astra perex22. století. Umělá inteligence je součástí každodenního života, Měsíc a Mars jsou kolonizovány a kolem Neptunu krouží satelity obydlené lidmi. Na Zemi se staví anténa, která má dosáhnout až do vesmírného prostoru, kde má pomáhat s vyhle...