Desetidenní program ke každodenní vyrovnanosti: Léčba mysli

Desetidenní program ke každodenní vyrovnanosti: Léčba mysli

Tisk

lecba mysli200V lednu vydalo nakladatelství Pragma knihu Léčba mysli od doktorky Sarah Vohra, která nám nabízí průvodce pěti smysli, abychom vedli klidnější a šťastnější život. Jedná se o praktickou knížečku, kde máte možnost zapisovat své myšlenky a pocity a zároveň přečíst si příběhy ostatních lidí a zamyslet se nad jejich problémy. To vše ve stylu věřte své intuici a řiďte se svými smysly!


Pět smyslů, šest kapitol

Kniha je velmi přehledně rozdělena na 6 hlavních částí: Zrak, Sluch, Čich, Hmat, Chuť, Plán využití všech pěti smyslů. Ty se nadále dělí a větví na podkapitolky. Samozřejmě nechybí Úvod, Doslov (Nechte se vést svými smysly), Odkazy a Poděkování.

Proč považuji tuto knihu za praktickou a podnětnou? Nejen, že přináší zamyšlení nad našimi smysly a jejich využíváním a nabízí nám možnou nápravu. V každé kapitolce najdeme Výzvu 5 smyslů – něco, co by nám mohlo pomoci zamyslet se sami nad sebou a svou rutinou (např. Denní přehledy používání elektronických přístrojů, Naplánujte si cestu k úspěchu, Naplánujte si stravování), potom část Zamyslete se – kde odpovídáte na otázky a sami přemítáte, jak na tom s tím, co bylo popsáno, nakládáte. Zároveň nechybí příklady z praxe paní doktorky, kdy nám představí svého pacienta a jeho problém a následné prozření či řešení, chcete-li. I to působí jako zajímavý prvek zamyšlení se nad sebou a svými každodenními problémy.

Proč si Léčbu mysli přečíst?

Najdeme zde zajímavé poznatky, se kterými jsem se jinde nesetkala nebo mě jednoduše zaujaly tím, že je na ně nahlíženo z poněkud jiné perspektivy; třeba teploměr duševní pohody (od negativní červené k pohodové pozitivní modré, který prostupuje celou knihou) nebo metodu CKJ (co, kdo, jak) – která pomáhá lidem řešit obavy a nacházet možná řešení. To považuji za opravdu přínosné.

Taky možnost psát přímo do knihy své poznámky a odpovídat na otázky v sekci Zamyslete se rozhodně může pomoci získat jiný pohled na svá trápení nebo otázky, které nám leží na srdci.

Pokud máte pocit zahlcenosti, nejste spokojení nebo zažíváte nevysvětlitelnou únavu nebo si prostě chcete udělat pořádek v hlavě, pak vám tuto knihu vřele doporučuji. Opravdu si myslím, že má potenciál lidem pomoci.

lecba mysli

Název: Léčba mysli
Autor: Sarah Vohra
Žánr: duševní zdraví
Originální název: The Mind Medic (2020)
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2023, brožovaná vazba
Počet stran: 256
Hodnocení: 75 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/lecba-mysli/kniha/15160/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Na pražském koncertě natočíme live album, říká Karel Šůcha, kapelník skupiny Laura a její tygři

laura perexČerné kalhoty a funky drive, černé brýle a punková naléhavost, černé kravaty a jazzová elegance a bílé košile a rocková energie – to jsou průvodní znaky skupiny Laura a její tygři.

„Na rok 2020 jsme s kapelou...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Originální svačina na každý školní den? Inspiraci najdete v nové kuchařce

velka-svacinkova-bichle 200Po dlouhé pauze způsobené situací okolo pandemie koronaviru se školy zase konečně otevírají v plném rozsahu. Spousta rodičů si tak aktuálně láme hlavu nad tím, jak dětem pravidelně dopřát dobrou a zdravou svačinu. T...


Literatura

Žena s dranžírákem přináší kulinářské recepty pro náruživé čtenáře

dranz200Ačkoliv jsou pulty českých knihkupectví zaplaveny nepřeberným množstvím kuchařských knih, dosud žádný titul nepřinesl kromě receptů i bonus v podobě povídek, v nichž by nemalou roli hrál právě uvedený pokrm. Tuto unikátní kuchařku nazvanou Žena s dranží...

Divadlo

Na podzim do divadla: Soudce v nesnázích

200 divadlo mO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Na britskou komedii můžete vyrazit do Klicperova divadla v Hradci Krá...

Film

Dny evropského filmu přece jen začnou

def logoCovidová epidemie zavinila úplné zrušení některých kulturních akcí (např. karlovarského festivalu), jiné byly odloženy na příhodnější dobu. To se mimo jiné týká rovněž DNŮ EVROPSKÉHO FILMU. Uskuteční se v náhradním termínu (pokud nákaza znovu nenabude...