Oslava přírodní péče o krásu, zdraví i domácnost - 6. ročník Green Beauty Marketu se blíží

Oslava přírodní péče o krásu, zdraví i domácnost - 6. ročník Green Beauty Marketu se blíží

Tisk

green beauty200Více než 60 značek skutečně přírodní kosmetiky, drogerie a doplňků se objeví na 6. ročníku Green Beauty Marketu 10. a 11. listopadu 2023 v Laufen Space Prague na Legerově ulici přímo v centru Prahy, poblíž stanice metra I. P. Pavlova. Green Beauty Market je butikové intenzivní setkání top značek přírodní kosmetiky, výrobců a distributorů s jejich zákazníky, které se odehrává v koupelnovém showroomu švýcarské ekologické značky Laufen. Akce nemající na evropském trhu obdoby je reálným průřezem českým a slovenským trhem s přírodní kosmetikou. Prezentované značky jsou důsledně vybírány s ohledem na složení produktů, hodnotu i způsob prodeje směrem k zákazníkům.

 

V České republice není akce, která by pečlivěji hlídala, kdo se jí zúčastní. Green Beauty Market si zakládá na naprosté transparentnosti a ta je požadována i od spolupracujících značek. Organic/eco/natural/vegan/fresh/cruelty free – všechny tyto přívlastky vystavující značky mají, ale ne nutně všechny najednou. Jejich přípravky jsou až na dále zmíněné výjimky bez parabenů, SLS, SLES, ropných derivátů, silikonů, syntetických aromat a barviv. Při výběru vystavovatelů jde především o udržitelnost, u každé nové značky se prochází složení. Pokud má nějaké certifikace relevantní pro zákazníky hledající kontrolovanou přírodní a kontrolovanou bio kosmetiku, pak se ověřuje i daná certifikace.

U produktů s certifikáty Vegan a HCS Leaping Bunny musí být pečlivě zkontrolováno složení, protože ne vždy znamená veganská, cruelty free či fresh kosmetika, že jde zároveň o přírodní produkt. Některé značky žádné certifikáty nemají, což ale neznamená, že jsou méně kvalitní. Zde se řeší složení a jsou zkoumány hodnoty, které značka vyznává. Zohledněno je, za jakých podmínek a kde vyrábí a jakou má obalovou politiku. V některých případech jsou požadovány certifikáty k dodavatelům surovin. Kompromisy Green Beauty Market akceptuje u profesionální vlasové péče, laků na nehty a parfémů. Díky přísným podmínkám výběru se mohou návštěvníci soustředit již jen na výběr pro ně nejvhodnějších produktů bez procházení složení a dohledávání dalších informací.

Edukativní cíl

Ani letos nebudou chybět workshopy účastnících se značek a v sobotu 11. listopadu 2023 proběhne celodenní konference. Ta by měla vyvolat diskuzi mezi radikálními environmentalisty, umírněnými alternativci a zcela konvenčně smýšlejícími jedinci. Připraveny jsou panely týkající se okruhů kolem pěstování surovin, samotné tvorby produktů či obecně k tématu udržitelnosti ve městě, které může přesahovat do dopravy či vzdělávání. Nebudou chybět přednášky uznávaných odborníků na aktuální témata jako je mikrobiom, hypersenzitivita, komunikace nebo psychosomatické projevy nemocí. Konferenci odlehčí přednášky odborníků z oblasti péče o krásu.

Vstup na akci je zdarma.

green beauty1

Vystavovatelé:

  • biodynamická značka - dieNikolai
  • korejská kosmetika - Whamisa
  • přírodní parfémy - Abel, Hiram Green nebo Aimée de Mars
  • dekorativní kosmetika - PHB Ethical Beauty, Baims, Fitglow, Attitude (u značek s dekorativní kosmetikou se návštěvníci mohou nechat nalíčit).
  • dámská a dětská hygiena - Eco by Naty a další
  • aromaterapeutický sortiment - TVOJE SVÍČKA, Herbes et Traditions, Alteya Organics
  • vlasová péče - Rare Elements, Fragile Cosmetics
  • české a slovenské značky - Veelee, Vitellaria, Iconic by Tatiana Kucharova od Moroccan Sense, Voono, Alchymistky, Indívo, Venoc, Mark Face and Body, Haaro Naturo, Puaree, Pravájá, MAAT, Nari ateliér
  • doplňky stravy - Wild Nutrition, Hinnao Technology, Pravájá, Venoc nebo Pure District.propro

green beauty

Akce vznikla v roce 2016 s úmyslem marketingově pomoci přírodní kosmetice, která nemá marketingové budgety konvenčních značek a nebylo pro ni snadné se na trhu prosadit. Od počátku se event konal v partnerství a úzké spolupráci s Laufen Space Prague, kterému je doslova šitý na míru. V roce 2018 se GBM poprvé konal v Ostravě a rok nato i v Brně. S pandemií přišla dvouletá pauza a po ní v roce 2022 5. ročník v Praze a Ostravě.

Více informací naleznete na https://www.greenbeautymarket.cz/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jiří Syrovátka: „Stačí něco vyšpulit – a je to hned!“

syrovatka perexSpisovatel Jiří Syrovátka (*1959), představitel vedlejších a spodních literárních proudů je zpátky na scéně. Po několikaleté pauze o sobě dává vědět černou groteskou Hypochondr z periferie. Kniha plná seb...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Lepek odhalen: Nebuďte střevo a chraňte si střevo!

lepek perexNejrůznější diety patří mezi frekventovaná témata. Kromě touhy zhubnout existují i další důvody, proč se různí lidé stravují jinak. Poměrně velkou skupinu tvoří takzvaní bezlepkáři, se kterými jako by se v poslední době roztrhl pytel. Je to jen m...


Literatura

Pohled do hlavy a paměti Karla Šípa

karneval pametovych bunek 200V listopadu vydalo nakladatelství XYZ útlou knížečku Karla Šípa s povedeným názvem Karneval paměťových buněk. Na 150 stranách nám oblíbený moderátor a bavič představí nejen své vzpomínky na dětství, posteskne s...

Divadlo

NoD: Valentýn zasáhl a bolel!

altVe dnech 29. a 30. května se v experimentálních prostorech NoD uskutečnilo na jevišti pro jednoho herce představení další inscenace v oblasti alternativního divadla. Valentýn, název hry i hlavního hrdiny strhnul emoce, zasáhl a...

Film

Mučedník – jak vnutit spásu

ucenik 200Na nedávno skončeném karlovarském filmovém festivalu se uváděl film, který se dotýkal fanatismu – a přestože se vztahoval k náboženství, určitě lze jeho poselství vnímat jako univerzální. „Karlovarské“ pojmenování varovného snímku MUČEDNÍK, natoč...