Další kniha o zdraví z Nakladatelství KAZDA poradí, jak na cholesterol

Další kniha o zdraví z Nakladatelství KAZDA poradí, jak na cholesterol

Tisk

jak snizit cholesterol200Nakladatelství KAZDA v poslední době vydává kromě knih o přírodě nebo osobním rozvoji také ty o zdraví. Ve většině případů se jedná o útlé knihy s krátkou teoretickou a obsáhlou praktickou částí a nejinak je to v případě knihy Jak snížit cholesterol přírodní cestou.

 

Hned na úvod musím pochválit obálku v nerušivém béžovém odstínu, které vévodí několik potravin v čele se zeleninou, ovocem a rybou. Díky oranžovému kolečku se navíc dozvíme, že nás čeká 60 receptů.

V teoretické části knihy čtenáři najdou kromě úvodního slova informace o tom, co způsobuje vysoký cholesterol a dále informace o cholesterolu samotném a jeho vlivu na metabolismus. Další kapitoly se zaměřují na tepny a také snižování hladiny cholesterolu pomocí stravy a cvičení. Je dobré, že se zde nachází informace o normální hladině lipidů v krvi s tím, že jsou v českém překladu nahrazeny doporučenými hodnoty pro naši republiku.

Praxe nabízí nejprve návody na to, jak aktivně snižovat hladinu cholesterolu a jak vařit bez cholesterolu. Dozvíte se tak více o přírodních zabijácích cholesterolu, ale také o tom, jak vařit s ohledem na tuky a jaké používat oleje. Následují recepty pro každého rozdělené na snídaně, polévky, saláty a předkrmy, hlavní chody a dezerty a pečivo. V úplném závěru se nachází slovníček, zdroje, věcný rejstřík a seznam receptů.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Zjistěte, jak snížit cholesterol přírodní cestou

Líbí se mi, jak je kniha napsána lidsky a hlavně srozumitelně. Autoři na mě nepůsobili přísně, ale jejich slova dávala smysl. Například v kapitole o tom, jak aktivně snižovat hladinu cholesterolu uvádějí, že jde o trvalou změnu stravy místo přísných diet a upozorňují, že stejně jako u sportu a cvičení ani u změny stravovacích návyků nepomohou dobré úmysly, pokud nemáme realistické cíle. „Za týden se z vás nestane ani vytrvalostní sportovec, ani vegetarián, ani nadšený jedlík steaků. Naopak: čím přísnější jsou počáteční pravidla změny stravování, tím menší je pravděpodobnost, že je budete dlouhodobě dodržovat,“ píší na straně 37.

Spoustu věcí z knihy jsem znala, ale ráda jsem si je připomněla a jsem ráda, že mi mohou být recepty inspirací ke zdravějšímu jídelníčku. Třeba vás zaujmou také!

O autorech

Prof. Dr. Aloys Berg je odborníkem na klinickou patologii a rehabilitační lékařství s dalšími specializacemi v oblasti sportovní medicíny, výživy a preventivní medicíny a lipidologie. Je členem lékařské fakulty Univerzity ve Freiburgu a zabývá se tématem managementu životního stylu.  

Andrea Stensitzky-Thielemansová je dietoložka a odbornice na výživu Německé společnosti pro výživu (Deutsche Gesellschaft für Ernährung e. V.). Pracuje mimo jiné jako nezávislá odbornice na výživu na katedře výživy a sportu na univerzitě ve Freiburgu.  

Prof. Dr. Daniel König je specialistou na interní lékařství, kardiologii, endokrinologii, diabetologii, sportovní medicínu, nutriční medicínu a lipidologii. Vede oddělení výživy a sportu na Univerzitě ve Freiburgu. 

jak snizit cholesterol

Jak snížit cholesterol přírodní cestou
Autor: Aloys Berg, Andrea Stensitzky, Daniel König
Překlad: Martin Richter
Žánr: zdraví a životní styl
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2024
Počet stran: 128
Hodnocení: 85 %

https://www.knihykazda.cz/jak-snizit-cholesterol-prirodni-cestou/?variantId=11921


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Honza Paulík: Absenci na pódiu jsem začal kompenzovat živým vysíláním

Honza perexHonzu Paulíka znám od října 1979, kdy jsme se přestěhovali do Buštěhradu a já jsem nastoupila do třetí třídy Základní školy Julia Fučíka. Při prohlížení školních fotek mi teprve nedávno došlo, že jsme stáli vždycky za sebou. A určitě to nebylo s...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Adyashanti: Pád do milosti

Pád do milostiMyslím, že by bylo velmi zajímavé, kdybyste si k této knížce vzali i deníček nebo papír a sem tam si napsali, co zářného vás napadne. Nápady a myšlenky prostoupené klidem, mírem a obrovskou úlevou. Možná by tak vzniklo pár poznámek, malé pojednání o vašem vlastním pádu do m...


Literatura

David Deida: Cesta vášně: hodně úletová kniha


david deida cesty vasneDavid Deida nedávno vydal Cestu pravého muže.Tato kniha se stala bestseller...

Divadlo

Legendární titul BASTARD se v Brně vrací v novém hávu

BASTARD 200„Autorská dvojice Merta–Moša je u nás jediná schopná konkurovat zahraničním dílům“, psalo se v roce 1993, poté co proběhla 11. listopadu na jevišti Městského divadla Brno premiéra vizualizovaného oratoria Bastard. Inscenace zaznamenala 201 repríz, s...

Film

Done in 60 seconds aneb staň se hvězdným režisérem!

altCo všechno se dá zvládnout za šedesát sekund? Hodně. Skoro všechno. Nebo možná úplně všechno? Co třeba celý film? Nevěříte? Tak to se pak mýlíte, protože: „Jediná minuta vás může dostat na filmový festival v Karlových Varech a toho nejlepšíh...