Přírodní tip na posílení imunity
Banner

Přírodní tip na posílení imunity

Tisk

sirupPZimní období přeje otužování, posílení imunity, ale také rýmě, chřipce a nachlazení. Na všechno je lék z přírodní lékárničky. Vyzkoušíte? Pár minut v mrazu v krátkých rukávech: nenachladnete! Pokud nejste zastánce cíleného otužování, můžete si ho dávkovat spontánně. Nemusíte se totiž obávat, že při kratším pobytu na čerstvém vzduchu nachladnete, přestože jste nedostatečně oblečeni. Mikroorganismy způsobující nachlazení mají rády teplo,  v němž se rychle rozmnožují. Hrozba je jinde: stačí, když někdo nemocný ve vašem okolí kašle. Rovněž si dejte pozor na podání rukou.

Jste nachlazený a kýcháte? Spolehněte se na lipový čaj: lipový čaj je pro vás ten pravý. Kašlem se organismus efektivně brání infekci tak, že se snaží zbavit bakterií, které by mohly napadnout dýchací cesty a vyvolat nemoc. Škodliviny, spouštěč problémů, jsou z plic odstraňovány obrovskou rychlostí. Chcete-li organismu pomoci, spolehněte se na lipový čaj – obsahuje účinné rostlinné složky: flavonoidy, éterické oleje a jiné součásti, které bojují proti zvýšené teplotě, vyčerpávajícímu kašli, bolesti krku a hlavy. Stejně účinný nejen pro zdraví je anýz: rozhodně nepatří jen do perníků, ačkoli vzpomínka na vánoční svátky potěší srdce v každé chvíli zcela jistě.

Připravte si anýzový čaj: Je to snadné. Zalijte 1 polévkovou lžíci celého anýzu, nebo čajovou mletého, půl litrem vřelé vody a nechte 5  až 10 minut louhovat. Pokud máte rádi, přidejte citron, cukr či med.

Anýz využijete i na způsob 2v1. Zabírá na unavenou pleť, což oceníme vždy, ale zejména při nemoci. Anýz opět zalijte jako při přípravě čaje. Nahněte se nad parní lázeň a deset minut relaxujte s přivřenýma očima. Kořenitý zázrak nejen oživí tvář. Rovněž uvolňuje ucpané dýchací cesty, což je v období častého nachlazení a chřipky užitečná informace.

Bylinkový sirup: Bylinkový čaj je výborný, sirup navíc praktický, stačí zalít vodou. Plný hrnec bylinek zalijeme vodou, necháme přejít varem, hodinu louhovat, scedíme, přidáme 1 kg cukru, zahřejeme na 75 až 80 stupňů, aby se zachovaly prospěšné látky, teplotu odměříme teploměrem, mícháme, cukr necháme rozpustit, plníme do čistých lahví, skladujeme na chladném tmavém místě.

sirup

Text, fotografie, realizace © Maja Kadlečíková, novinářka, spisovatelka
Kniha Bodkulienka
https://marencin.sk/704/Bodkulienka
Kniha Život ide ako má
https://marencin.sk/938/Zivot_ide_ako_ma
Kniha Modré diaľky
https://marencin.sk/1104/Modre_dialky
Kniha Poetika Foto - Grafie
http://www.eshop.librix.eu/Poetika-foto-grafie-d763.htm


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Na pražském koncertě natočíme live album, říká Karel Šůcha, kapelník skupiny Laura a její tygři

laura perexČerné kalhoty a funky drive, černé brýle a punková naléhavost, černé kravaty a jazzová elegance a bílé košile a rocková energie – to jsou průvodní znaky skupiny Laura a její tygři.

„Na rok 2020 jsme s kapelou...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Babské rady vám pomohou nejenom s neduhy

babske rady200Babské rady po celý rok jsou volným pokračováním nejúspěšnější knihy roku 2021 s názvem Babské rady.

 

...

Literatura

Poznejte nakladatelství: Knihy z Mladé fronty

mlada fronta 200Divize Knihy vydavatelství Mladá fronta je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působíme od roku 1945. U odborníků patříme mezi respektované značky a mezi ...

Divadlo

Nebezpečné hry irského tance

Lord perex1. listopadu jsme měli možnost zhlédnout další unikátní taneční show Lord of the Dance, tentokrát s názvem "Dangerous games". Představení proslulého Michaela Flatleyho opět nezklamalo.

...

Film

V Českém Brodě se učili filmem a oslaví to festivalem

ucime se filmem 200Učíme se filmem je název projektu spolupráce, na kterém pracují místní akční skupiny z okolí Českého Brodu. Partnerem tohoto vzdělávacího projektu je občanské sdružení Harvest Films, jehož úkolem je odborné pora...