Velikonoční vajíčka nůžkami z manikury za pár minut bez práce

Velikonoční vajíčka nůžkami z manikury za pár minut bez práce

Tisk

Velikonoce

Volá mi kamarádka z benzínové pumpy na cestě domů z lázní, nešťastná kvůli tomu, že nestihne připravit všechno na Velikonoce. „Tchyně onemocněla, děcka nebudou mít perníky. Nesu jim lázeňské oplatky, protože už ani koláče napéct nestihnu.” Zasmála jsem se: „Stihneš všechno, tak budou mít vajíčka z oplatek.” Postup najdete v článku.

Kamarádka: „Cože? Vajíčka z oplatek?" Říkám: „No jasně, můžeš je vystřihnout nůžkami z manikury i na pumpě, pokud máš nůžtičky u sebe."

Kamarádka se zasmála: „Tak jo, zkusím to až dojedu doma s dětmi. Ozvu se pak, jak to dopadlo."

Stalo se to všechno sice už před pár lety, ale od té doby kamarádka nedá na tyto originální velikonoční vajíčka dopustit.

Vajíčka z lázní narychlo

Připravíme si:

 • lázeňské oplatky
 • moučkový cukr a kakao na posypání
 • vykrajovátka nebo nůžky z manikury

Postup:

Oplatky rozložíme na rovnou plochu a zkusíme pomocí ostrého vykrajovátka vykrojit požadovaný tvar, třeba vajíčko nebo zajíčka či kuřátko. Dáváme pozor, aby nám oplatka nepraskla. Po vykrojení je můžeme posypat cukrem a kakaem, skořicí, vanilkou či polít medem.

Velikonoční vajíčka opravdu lze vykrojit z oplatek, plněných oplatek, sušenek. Bezlepkových, čokoládových s oříšky či jiných plněných oplatků, slaných sušenek, ale třeba i plátkového sýra nebo plátků nakrájené zeleniny. Pokud nemáte k dispozici vykrajovátka, zkuste si požadovaný tvar vyříznout nožíkem, nebo opravdu i vystřihnout nůžtičkami z manikury. Navíc tvar vajíčko není jediná možnost. Použijte vykrajovátka, která se vám líbí.

Oplatkovými vajíčky lze ozdobit dezert, například pudink se šlehačkou a podobně.nSlaná vajíčka ze sýra, slaných sušenek či zeleniny jsou perfektní ozdobou velikonoční mísy. Ještě vás něco napadlo? Směle do toho, fantazii se meze nekladou. Stále platí, že co si připravíte sami či společně s dětmi, chutná nejlépe! Takové vajíčko se hodí i místo chipsů a při nabírání dipu pak poslouží jako lžička.

Vajíčko je symbol znovuzrození a nového života podobně jako Velikonoce. V křesťanství je to zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Velikonoce

Text, fotografie, realizace © Maja Kadlečíková

Kniha Bodkulienka
https://marencin.sk/704/Bodkulienka
Kniha Život ide ako má
https://marencin.sk/938/Zivot_ide_ako_ma
Kniha Modré diaľky
https://marencin.sk/1104/Modre_dialky
Kniha Poetika Foto - Grafie
http://www.eshop.librix.eu/Poetika-foto-grafie-d763.htm


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Tapír

 • TAPÍR 2/2024
  Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
 • TAPÍR 1/2024
  S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
 • Tapír 6/2023
  Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tereza Bartošová: „Pomáhá mi představovat si příběh jako vánočku.“

Tereza Bartošová 200Tereza Bartošová se narodila se v Příbrami. Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a pracuje jako lékařka. Je matka tří úžasných dětí, miluje čokoládu, metal a turistiku. Debutovala v roce 2023 detektivním románem Kle...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Ústecké muzeum láká na milování v přírodě

výstava MilováníZ olomouckého muzea přivezla kudlanka nábožná tuto úspěšnou výstavu do ústeckého muzea. O kudlance se ví, že při páření sežere svého samečka, a tak výstava je průvodcem o intimním životě v přírodě různých živoč...

Z archivu...


Literatura

Špásmo Richarda Podaného

altBásnická sbírka. Pojem tak široký, jak jen to jde. Tlusté bichle epických milostných veršů, dětské říkanky či jednoduché skládání slov, to všechno se nám může vybavit pod tímto slovním spojením. Říká se, že z tištěných knih nejdéle „přežijí“ právě ty poetické, i ...

Divadlo

Cupito, dupito... aneb po čertech dobrá podívaná
ImageV neděli 15. ledna zavítalo do zlínské Zelenáčovy šopy divadlo Povidlo s loutkovou pohádkou Kašpárek v pekle. Hadroví herci provedli diváky lesem, hradními komnatami i peklem. Hlavní hrdina kašpárek, hlava pomazan...

Film

RETRO: Rozhovor Francise Forda Coppoly
ImageSedmdesátá léta  se stala zlatým obdobím amerického režiséra Francise Forda Coppoly, který proslul zejména filmovou adaptací Kmotra, jehož první díl byl oceněn třemi oscarovými soškami. Mezi prvním a druhým dílem této mafiánsk...