Plno zajímavých receptů nejen na oslavy

Plno zajímavých receptů nejen na oslavy

Tisk

albatros recept-na-oslavu 200V nakladatelství CPress vyšla další kniha Michaely Rau. Po Terapii těstem je tady Recept na oslavu s podtitulem Důvod k pečení se vždycky najde.

 

 

Autorka knihy v úvodu sympaticky popisuje, jak to má s oslavami, a především přípravami na ně a doporučuje čtenářům dělat si průběžné zásoby. „Plánování a domácí zásoby skutečně ušetří ruce i nervy, často pak postačí přikoupit pouze čerstvé uzeniny a zeleninu či ovoce. Pomazánku nebo zajímavě obložený talíř s chuťovkami vykouzlíte během chviličky a vy budete s minimální námahou právem vychvalovanou hospodyňkou,“ dodává.

Na přebalu knihy se nacházejí bezva koláčky z kapitoly Rychlého pohoštění. Vypadají sice opravdu krásně a lákavě, ale je podle mě škoda, že byl u knihy zvolen podtitul o důvodu k pečení a zrovna tento obrázek. Důvodem je, že kniha vůbec není jen o pečení, nachází se v ní spousta receptů a někoho by to mohlo odradit. To by byla ovšem velká chyba!

Recepty v knize jsou rozděleny na recepty pro děti, sladké dezerty – teorie těsta, sladké dezerty – recepty, rychlé pohoštění, slané pohoštění, maso, marinády, pečivo, pečivo – pomazánky a dipy, saláty a nápoje a drinky.

Přiznávám, že i když se mi na první pohled zdálo, že se jedná o známé pokrmy, nakonec jsem si spoustu receptů zapsala a líbily se mi také tipy, které u nich byly doplněny. Jako velmi praktické jsem hodnotila také návody na těsta – od plundrového nebo listového až po odpalované a křehké. Těším se, až vyzkouším trdelníčky, jablečné kytičky, citronový chlebíček, škvarkovky, rikotky, sedlácké fondue, marinovaný bůček, čočkový chléb, pagáče nebo například skořicovou marinádu na maso.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Najděte si důvod k pečení

Recept na oslavu určitě ocení ten, kdo často pořádá nějaké sešlosti a hledá nové a originální pohoštění. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří rádi experimentují nebo jen chtějí rodině naservírovat něco jiného. Mně se kniha moc líbila a z receptů přímo čišelo, jak je má autorka ozkoušené a nedá na ně dopustit.

Michaela Rau je obyčejná holka, máma, kamarádka a sekretářka, která se od malička pletla babičce v kuchyni. Narodila se v českém pohraničí, je typická sova, ráda ponocuje, tancuje a čte detektivky. Kvůli uchování rodinných receptů, ale hlavně z lásky k jídlu, založila před lety web Dobrou chuť. Od roku 2006 se věnuje zejména pečení z droždí a kvasu, baví jí vymýšlet a objevovat nové recepty i chutě.

albatros recept-na-oslavu

Recept na oslavu
Důvod k pečení se vždycky najde
Autor: Michaela Rau
Žánr: moderní kuchařka, hobby
Nakladatelství: CPress (Albatros Media)
Rok vydání: 2024
Počet stran: 240
Hodnocení: 90 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/87983567/recept-na-oslavu/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Zchlaďte se u rozhovoru O sněhu

pata 100 o snehu 200V těchto horkých letních dnech vám přinášíme rozhovor s Pavlem Talašem, kterého můžete znát z našeho webu. A sice ne z článků, ale z rubriky Komiks, do kterého nám laskavě propůjčuje jeho stripy. Loni mu vyšla k...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Zapojte své závity – oslavte Evropský den mozku!

mozek ostatni perexEvropský den mozku je sice již za námi a Světový den mozku nás teprve čeká, není však od věci si i v tomto „mezičase“ udělat chvilku a zaměřit se trochu detailněji na řídící jednotku našeho těla. Každý má talen...


Literatura

Když to tam není, tak to tam nehledej

kdyztotamneni200Když to tam není, tak to tam nehledej je tedy volným pokračováním knihy Suchý hadr na dně mořském, ve kterém čtenáři sledovali dětství, dospívání i jakési procitnutí hlavní hrdinky Anny. Ta se nyní vydává do Prahy, aby se odtrhla od „minu...

Divadlo

Zemřel charismatický herec Tomáš Valík, hrdina pohádky O Janovi a podivuhodném příteli

 

tomas valik 200Po kratší nemoci zemřel ve věku nedožitých dvaapadesáti let 8. října v pražské nemocnici Na Bulovce známý herec Tomáš Valík. Na filmovém plátně debutoval koncem osmdesátých let minulého století, ...

Film

Diagnózy času nabídnou projížďku dějinami českého filmu

diagnoza casu obalka 200Dějiny národních kinematografií mají zpracovány snad v celé Evropě, jen v České republice na ně čekáme marně. Přitom Československý filmový ústav (předchůdce dnešního Národního filmového archivu) práce na nich započal př...