Léčivá síla krystalů je ukryta i ve vykládacích kartách

Léčivá síla krystalů je ukryta i ve vykládacích kartách

Tisk

Léčivá moc krystalůPokud patříte mezi příznivce vykládacích karet a také milujete minerály, polodrahokamy a další drahé kameny, u nichž dnes již běžně využíváme jejich léčivou a magickou sílu i vliv na naše duševní rozpoložení a fyzické zdraví, určitě vás potěší balíček karet, v nichž najdete obrázky nejznámějších kamenů. Léčivou sílu krystalů vydalo nakladatelství Synergie a jedná se o 58 působivých vykládacích karet spolu s doprovodnou knížečkou.

Na první pohled jsou karty velmi uchvacující a navíc poskytují spoustu možností, jak s nimi pracovat. Můžete je použít k vizualizacím, léčbě, magii i psychické podpoře, anebo třeba také jen při výběru nového amuletu či talismanu. Třeba si vytáhnete ten pravý kámen, který pro sebe momentálně potřebujete. Ale tvůrci pracovali také s vykladačským uměním a každému kameni vyobrazenému ilustrátorkou, která si říká Jena DellaGrottaglia, přisoudili symbolický význam a tak k nám karty promlouvají, stejně třeba jako tarot či jiné vykládací karty, a sdělují to, co se právě pro sebe potřebujete dozvědět. Já osobně bych si ale představovala u jednotlivých karet přesnější a srozumitelnější významy, v knížečce je podle mě spousta zbytečné a nepřehledné ezoterické omáčky, která nezasvěcenému jasně nevysvětlí, co pro něj daná karta znamená.

vltavin

Já, protože jsem znalec minerálů i výkladu karet, dokážu s kartami pracovat po svém a jsem velice ráda, že takové karty existují. Dávám těmto oživlým kamenům, bytostem (to poznáte ostatně i podle nakreslených, pro někoho možná lehce děsivých obličejů na každé kartě), své významy podle toho, jak vnímám daný kámen a jeho léčivý a magický účinek, takže jejich poselství rozumím.

rodonit

Nejsem si však jistá, nakolik a zda jejich poselství budou rozumět laičtí vykladači a zájemci o tuto vykládací sadu. Proto bych tyto karty pro začátečníky nedoporučovala. Ideální podle mě je, naučit se s kartami pracovat po svém a určitě si stanovit nejen vlastní přenesené významy jednotlivých karet, ale také svoje vlastní a zajímavé způsoby výkladu. Zároveň vás to přinutí pečlivě si nastudovat léčivé a magické účinky daného kamene, které se samozřejmě dozvíte i z přiložené příručky. Je dobré se také těmito kameny obklopovat a pracovat s nimi a kartami zároveň. 

Léčivá moc krystalů

Název: Léčivá síla krystalů
Autor: Colette Baron-Reid
Ilustrace: Jena DellaGrottaglia
Nakladatelství: Synergie Publishing
Rok vydání: 2021
Počet karet: 58
Hodnocení: 80%

https://www.synergiepublishing.com/p/leciva-sila-krystalu


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Protheus z Dymytry: Příští rok chystáme spoustu změn

dymytry perexS frontmanem skupiny Dymytry Protheem (Honza Macků), jsem dělal naposled rozhovor loňské léto a tentokrát se naskytla příležitost vyzpovídat Prothea na křtu nového DVD Arakainu a Dymytry k podzimnímu turné. Co se za ten rok a půl změnilo a ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Léčivá síla krystalů je ukryta i ve vykládacích kartách

Léčivá moc krystalůPokud patříte mezi příznivce vykládacích karet a také milujete minerály, polodrahokamy a další drahé kameny, u nichž dnes již běžně využíváme jejich léčivou a magickou sílu i vliv na naše duševní rozpoložení a fyzické zdraví, určitě vás potěší balíček karet, v...


Literatura

Seznamte se s americkou kuchyní

jizanska kucharka200Pojďte se díky Marshi Kocábové přesvědčit, že Američanky vaří a nepřipravují jen hamburgery, jak si mnozí myslí. Napsala totiž knihu Jižanská kuchařka, kterou vydalo nakladatelství Motto.

 <...

Divadlo

Libor Vaculík režíruje českou verzi slavného francouzského muzikálu Romeo a Julie

romeo julie 200Česká verze francouzského muzikálu Romeo a Julie z pera Gérarda Presgurvice bude v prvním muzikálem, který bude koncem září uveden v multifunkčním sále Forum Karlín v Praze.  Muzikál režíruje Libor Vaculík, který je v tomto případě součas...

Film

Pohroma na oběžné dráze

200filmFilmů zasazených do vesmírného prostoru vznikla dlouhá řada, avšak Gravitace (2013) patří mezi ty, řekněme, pojednané s téměř dokumentaristickou věrohodností. Vyznačuje se bezmála reportážní věcností. Dokonce ji můžeme považovat za takřka "domáckou", prot...